Przejdź do treści

Najpopularniejsze akweny żeglarskie

PLANUJESZ REJS LUB CZARTER?
Wybierz dopasowany do swoich potrzeb akwen żeglarski

Co jest punktem wyjścia w planowaniu rejsu lub czarteru? Od czego zazwyczaj zaczynamy snuć żeglarskie plany? Oczywiście od ustalenia, który akwen żeglarski spełnia wymogi tego wymarzonego. Na wybór idealnego kierunku składa się wiele czynników. Przede wszystkim zależy on od tego, czy chcemy eksplorować kierunek bliższy geograficznie, czy chodzi nam po głowie egzotyczna przygoda. Jest to skorelowane także z terminem, jaki wybraliśmy na nasz wypoczynek pod żaglami oraz naszymi temperaturowymi preferencjami. Jeśli jesteście ciepłolubni, to na odkrywanie europejskich destynacji idealne będą letnie miesiące. Zimową porą natomiast otworem dla fanów kąpieli słonecznych stoją dalsze kierunki – tu warto zrobić rozeznanie, kiedy w wybranej szerokości geograficznej przypadają pory deszczowe lub niesprzyjające wiatry. Jeżeli natomiast należycie do grona osób unikających upałów – idealne dla Was będą np. kierunki europejskie tuż przed, lub chwilę po tzw. sezonem wysokim. Pogodę dla żeglarzy sprawdzicie TU.
Należy pamiętać, ze w kontekście wyboru akwenu nie bez znaczenia jest budżet, jaki chcemy przeznaczyć na wakacje. Dalsze eskapady, to większy wydatek i droższe bilety lotnicze. Jest jednak sposób by skutecznie obniżyć poziom wydatków. Większości armatorów przygotowuje korzystne cenowo oferty first lub last minute.

Chcesz być na bieżąco z takimi ofertami? Zapraszamy do grupy Czartery okazje na Facebooku, gdzie systematycznie publikujemy oferty czarterowe na różne akweny żeglarskie ze zniżkami.


Poniżej przygotowaliśmy dla Was przewodnik po najpopularniejszych akwenach żeglarskich. Dowiecie się z niego przede wszystkim co wyróżnia dany kierunek, jakie są przykładowe trasy rejsów, a także co warto zobaczyć podczas rejsu. Natomiast dla tych, którzy mają już wybrany akwen żeglarski zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania.

Karaiby - akwen żeglarski

Karaiby

Morze śródziemne - akwen żeglarski

Europa
Morze Śródziemne

Ocean Indyjski - akwen żeglarski

Ocean Indyjski

Nie mamy tego czego szukasz? Napisz do nas jaki jest Twój akwen żeglarski Ci się marzy – przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę