Przejdź do treści
rejs karaiby

Brytyjskie Wyspy Dziewicze
___

DLACZEGO BRYTYJSKIE WYSPY DZIEWICZE


Brytyjskie Wyspy Dziewicze, w skrócie BVI (British Virgin Islands) to zamorskie terytorium Wielkiej Brytanii usytuowane w basenie morza Karaibskiego.
Są to wyspy o niespotykanym uroku, różnorodności i sprzyjającym prawie przez cały rok klimacie dla żeglarzy. Wszystko to za sprawą podzwrotnikowego klimatu, stałej temperatury, łagodnych pasatów. Dodajmy do tego niewielkie odległości między wyspami, mnogość dogodnych kotwicowisk w pięknych okolicznościach przyrody i przyjazną nawigację, a mamy przepis na czarter idealny.

BVI odznaczają się zniewalającą urodą i harmonią. Krystalicznie czysta woda, białe, piaszczyste plaże, bujna, egzotyczna roślinność i geologiczna różnorodność wysp to tylko niektóre z ich walorów.
Brzmi dobrze? A co powiesz, jeśli dorzucimy do tej puli wspaniałości to, że BVI słyną ze wspaniałych warunków do nurkowania, tętniącego życia nocnego, wspaniałej muzyki oraz jednych z najbardziej kultowych barów plażowych?
Udało nam się Was zainspirować? To czytajcie dalej i zobaczcie, jak może wyglądać Wasza niezapomniana tropikalna przygoda.


Brytyjskie Wyspy Dziewicze – najlepszym sposobem na doświadczenie ich różnorodności jest żeglowanie po nich
Łagodny klimat podzwrotnikowy
Bujna tropikalna roślinność
Doskonałe warunki do uprawiana sportów morskich
Sprzyjające, łagodne pasaty
Niezliczone gatunki ryb

  Trasa: Scrub Island Resort – Peter – Norman Island (Privateer Bay, Kelly’s Cove, Soldier Bay) – Jost Van Dyke (White Bay) – Guana Island (Monkey Point) –   Dog Islands – Virgin Gorda (The Baths, Devil’s Bay) – Prickly Pear Island – Anegada  – Cooper Island –  Rhone Marine Park – Sandy Cay National Park – Soper’s Hole – Scrub Island


BVI – rejs niezapomniany

Dzień 1: Zadomów się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych

Pierwszą noc spędzimy w Scrub Island Resort – Spa & Marina BVI. Będzie to doskonały czas, by zadomowić się na naszym jachcie, odpocząć po podróży. W marinie jest wiele udogodnień, a także zaplecze gastronomiczne.


Dzień 2: Peter Islands, The Indians

Pierwszego dnia rejsu udamy się na wyspę Peter. Tu czeka na miłośników snorkelingu nie lada gratka. Będziemy mieli okazję, by eksplorować podwodny raj – The Indians. Kotwicowisko znajdziemy w Deadman’s Bay, Whelk Bay, White Bay, Key Bay lub Great Harbour.

Dzień 3

Odkryjemy dziś kolejną perłę dla admiratorów nurkowania z maską i rurką. Jaskinie w zatoce Privateer Bay, na wyspie Norman Island – ta atrakcja dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń.
Okoliczne restauracje Pirates Bight lub The Club zaserwują nam dania kuchni lokalnej.

Dzień 4: Ból egzystencjalny? Painkiller go uleczy

Dziś odwiedzimy White Bay, zatokę na wyspie Jost Van Dyke. Wstąpimy do kultowego Soggy Dollar Bar i napijemy się słynnego koktajlu Painkiller. W sumie dlaczego nie zrobić tego już teraz? Tu możesz zobaczyć podgląd na żywo wprost z kamerki baru na plaży i przenieść się wirtualnie do egzotycznego raju 😊


Dzień 5

Udamy się tym razem do Monkey Point na wyspie Guana. Czeka tam na nas kolejna wspaniała przygoda i niezapomniane wrażenia podczas snorkelingu. Będziemy obserwować tętniące życie morskie.


Dzień 6

Kolejnym etapem naszej wyprawy będzie Dog Islands. Będziemy mieć tu niepowtarzalną okazję, by zanurkować w Coral Gardens i podziwiać zdrowy koralowiec. To nie wszystko, bo na południowo – zachodniej stronie wybrzeża Great Dog występuje obfitość gatunkowa ryb. Nie brakuje tu boi cumowniczych, więc odnajdziemy tu doskonałe miejsce na postój. Odwiedzimy także plażę Kitchen Point.

Dzień 7: Kurs na ”Seszele”

Tym razem odwiedzimy Virgin Gordę – trzecią co do wielkości spośród BVI, znana jako The Baths. Wyspa kusi żeglarzy klubami jachtowymi, cichymi zatoczkami, bezpiecznymi miejscami do cumowania oraz luksusowymi kurortami i willami. Jej znakiem rozpoznawczym są duże głazy granitowe i jaskinie wodne. Poczujemy się tu niczym na rajskich Seszelach. Tutejsze widoki są łudząco podobne właśnie z uwagi na widowiskowe głazy. Koniecznie wybierzcie się na poranny spacer pomiędzy ukształtowanymi z nich korytarzami i odkryjcie malownicze groty i baseny morskie jakie tworzą.

Odnajdziemy tu niezwykle bogatą florę, którą zawdzięczamy funkcjonującym na wyspie rezerwatom przyrody. Wybierzemy się na najwyższy szczyt i będziemy podziwiać wszechobecne cuda natury oraz wspaniały widok na okoliczne wyspy.
Oddamy się urokom typowo karaibskich wakacji pod żaglami i popłyniemy na dziewicze plaże – wybór jest duży – Savannah Bay, Pond Bay, Devil’s Bay, Mahoe Bay lub Spring Bay.

Virgin Gordę to nie tylko rajska przyroda, to także dziedzictwo kulturowe: afrykańskie, indyjskie i hiszpańskie. Ten zróżnicowany kulturowo wpływ znajduje swoje odbicie w lokalnej kuchni, sztuce oraz lokalnych pamiątkach.

Dzień 8

Ten dzień spędzimy na zwiedzaniu cieśniny Gorda. Pożeglujemy z Prickly Pear Island w kierunku Eustatia Sound. Odnajdziemy tu wiele pięknych miejsc do zakotwiczenia.

Dzień 9

Popłyniemy na koralową wyspę Anegada, aby zobaczyć flamingi, słone stawy i przepiękne białe piaszczyste plaże. Będziemy próbować rodzimych koktajli z homara i rumu w hotelu Reef lub konchy w Big Bamboo w Loblolly Bay. Jeśli nasz rejs będzie odbywał się w listopadzie, to może uda nam się dołączyć do zabawy mającej miejsce podczas słynnego, dwudniowego festiwalu homarów.

Dzień 10

Udamy się na Cooper Island i Cistern Point – to kolejne doskonałe miejsca dla miłośników snorkelingu. Możemy też pożeglować w kierunku Zatoki Hallovers.

Dzień 11

Dziś popłyniemy do Rhone Marine Park. Czeka tu na nas nie lada atrakcja – nurkowanie pod wrakiem parowca RMS Rhone, który zatonął w 1867 roku. Jednak nie tylko wrak stanowi o wyjątkowości tego miejsca – można tu podziwiać podwodne szczyty i półki w Blonde Rock, kolorowe kaniony Painted Walls, tunele inkrustowane koralami i jaskinię na Rafie Rodanu.

Dzień 12

Kolejnym etapem naszego rejsu jest Park Narodowy Sandy Cay. Ta surowa wyspa wulkaniczna gwałtownie wyłania się z morza, ze stromymi klifami oferującymi idealne siedlisko dla lęgowych ptaków morskich. Liczymy, że nadarzy się nam okazja, by je zaobserwować.

Udamy się następnie w kierunku Diamond Cay – maleńkiej wyspy położonej pomiędzy Little Jost Van Dyke i Jost Van Dyke. Jej surowe, skaliste klify od strony nawietrznej kontrastują z piaszczystymi plażami po zawietrznej stronie zatoki. Jako kotwicowisko wybierzemy jedną z rajskich zatoczek, np. Sandy Spit.

Dzień 13

To przedostatni dzień naszego rejsu. Będziemy kierować się ku marinie macierzystej. Zatrzymamy się w Soper’s Hole na lunch – np. w Pusser’s Landing.

Dzień 14

Powrót do Scrub Island Resort, Spa & Marina i zakończenie naszej żeglarskiej przygody.