Przejdź do treści
Włochy rejs

Włochy
___

Włochy to kraj w, którym  każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na oczekiwania. Przyciągają one zabytkowymi  miastami o niezwykłej architekturze, niesamowitą aurą Rzymu, romantycznym weneckim klimatem i karnawałem, oraz wyśmienitą kuchnią. Jest to kraj, w którym dzięki dużej rozpiętości terytorialnej, spotkamy zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak i gorące regiony nad Adriatykiem.

Występują tu zielone doliny, malownicze pasma górskie, a także aż pięć mórz. Czas jest tu pojęciem względnym, a życie rozpoczyna się wieczorową porą. Ten kierunek docenią miłośnicy różnorodności, doskonałej kuchni i wina.
Dużą popularnością wśród naszych załogantów cieszy się Sycylia i wyspy Liparyjskie oraz Sardynia. Często pytacie nas też o rejs Rejs Toskania – Elba – Korsyka. Postaramy się tu przybliżyć Wam ich wyjątkowość.

Ciekawym sposobem na doświadczenie różnorodności Włoch jest żeglowanie po nich

Niezwykłe zabytki
Gwarancja doskonałej pogody
Wyśmienita kuchnia
regionalna
Wyjątkowy koloryt lokalny
Doskonałe wino

Trasa: Porto di Cecina – Capraia Isola – Elba [Portoferraio – Marciana Marina – Porto Azzurro – Spiaggia di Remaiolo] – Korsyka [Bastia] – San Vincenzo – Porto di Cecina

W Toskanii fani architektury są wniebowzięci: najsłynniejsze katedry we Florencji, Sienie, krzywa wieża w Pizie to tylko początek długiej listy niesamowitych zabytków. Powodów by odwiedzić Toskanię jest wiele -jednym z nich są ciągnące się kilometrami gaje oliwne i uprawy winogron, zwłaszcza w regionie Chianti. To tu powstają jedne z najlepszych win świata, a można je upolować nawet za kilkanaście złotych za butelkę. Kolejnym ważnym powodem, aby odwiedzić ten region jest wyśmienita, unikatowa toskańska kuchnia.

Trasa: Neapol – Procida – Isola Ponza – Isola d’Ischia – Amalfi – Capri – Neapol

Zapierające dech w piersiach widoki, romantyczne miasteczka, kameralne zatoczki dostępne tylko od strony morza i doskonała kuchnia. Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie? Ciepłe wody Zatoki Neapolitańskiej i cudowna pogoda pozwolą nam na liczne kąpiele – te morskie i te słoneczne.
Trasa naszego rejsu – zróżnicowana i wyjątkowa pozwoli nam nasycić się pięknymi krajobrazami. Gwarantujemy przygodę we włoskim stylu, liczne zachwyty lokalną kuchnią i niezapomniane kadry warte uwiecznienia.

Trasa: Portorosa – Lipari – Panarea – Stromboli – Salina – Portorosa

Nie byłoby Włoch bez ich fascynujących wysp. Największą i zarazem najbardziej sławną jest z pewnością Sycylia, będąca swoistym państwem w państwie. Pomimo administracyjnej jedności z Włochami stanowi całkiem odrębny świat, fascynujący legendami o mafii, oraz specyficzną kuchnią.

Trasa: Portisco – północne wybrzeża Sardynii [m.in.: Porto Rotondo, Porto Cervo, La Maddalena, Santa Teresa] – południowe wybrzeża Korsyki [m.in.: Porto Vecchio, Bonifaccio, Propriano, Archipelag Lavezzi]

Idealnie biały piasek, szmaragdowa woda i półwyspy, na których żyją flamingi to tylko przykłady z wielu atrakcji tej wspaniałej, włoskiej wyspy. Znajduje się tu też ponad 3000 jaskiń! Przez cały rok panuje idealna pogoda, bo ponad 300 dni jest słonecznych. Mieszkańcy Sardynii są jednymi z najbardziej długowiecznych ludzi na świecie. Twierdzą, że to przez relaksujący klimat, który udziela się każdej osobie od razu po wylądowaniu na wyspie.