Włochy: Neapol - Amalfi - Capri - wyjątkowy rejs we włoskim stylu
+48 603 054 647 info@zeglowanie.net

Włochy: Neapol – Amalfi – Capri

Włochy

DLACZEGO WŁOCHYWłochy to kraj w, którym  każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na oczekiwania. Przyciąga on zabytkowymi  miastami o niezwykłej architekturze, niesamowitą aurą Rzymu, romantycznym weneckim klimatem i karnawałem, oraz wyśmienitą kuchnią. Jest to kraj, w którym dzięki dużej rozpiętości terytorialnej, spotkamy zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak i gorące regiony nad Adriatykiem. Występują tu zielone doliny, malownicze pasma górskie, a także aż pięć mórz. Czas jest tu pojęciem względnym, a życie rozpoczyna się wieczorową porą. Ten kierunek docenią miłośnicy różnorodności, doskonałej kuchni i wina.
Dużą popularnością wśród naszych załogantów cieszy się Sycylia i wyspy Liparyjskie oraz Sardynia. Często pytacie nas też o rejs Rejs Toskania – Elba – KorsykaPostaramy się tu przybliżyć Wam ich wyjątkowość.Ciekawym sposobem na doświadczenie różnorodności Włoch jest żeglowanie po nich

Niezwykłe zabytki

Gwarancja doskonałej pogody

Wyśmienita kuchnia regionalna

Wyjątkowy koloryt lokalny

Doskonałe wino


Rejs Neapol – Amalfi – Capri


Niezapomniany rejs z Neapolu

Zapierające dech w piersiach widoki, romantyczne miasteczka, kameralne zatoczki dostępne tylko od strony morza i doskonała kuchnia. Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie? Ciepłe wody Zatoki Neapolitańskiej i cudowna pogoda pozwolą nam na liczne kąpiele – te morskie i te słoneczne.
Trasa naszego rejsu – zróżnicowana i wyjątkowa pozwoli nam nasycić się pięknymi krajobrazami. Gwarantujemy przygodę we włoskim stylu, liczne zachwyty lokalną kuchnią i niezapomniane kadry warte uwiecznienia.


Trasa: Neapol – Procida – Isola Ponza – Isola d’Ischia – Amalfi – Capri – Neapol

Plan rejsu

Rejs rozpoczyna się w sobotę, popołudniu w marinie w Neapolu. Zakończy się po tygodniu w sobotę rano w marinie macierzystej.

O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi.

Dzień 1 Neapol

Pierwszego dnia będziemy odkrywać Neapol i magiczne, położone u stóp Wezuwiusza Pompeje. Zanurzymy się nie tylko w ich historii i kulturze ale także będziemy podziwiać niezapomniane widoki od strony morza. Noc spędzimy na wyspie Procida.

Dzień 2 Procida

Poczujemy się trochę jak w zupełnie innej epoce. Wszystko za sprawą okolicznych, kolorowych wiosek rybackich, w których można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał. Będziemy delektować się niesamowitą panoramą otaczających wysepek.

Dzień 3 Isola Ponza

Ta niewielka, spokojna wyspa położona na północ od Neapolu oferuje wspaniałe widoki od wschodu do zachodu słońca. Oprócz malowniczych krajobrazów znajdziemy tu świetną ofertę gastronomiczną. Tutejsze restauracje cieszą się bardzo dobrymi opiniami i serwują niezrównane dania kuchni lokalnej. Nacieszymy tu oczy i podniebienia.

Dzień 4 Isola d’Ischia

Czas podnieść kotwicę i popłynąć na wyspę Ischia. Po drodze zrobimy sobie przerwę na lunch i kąpiel w okolicy maleńkiej Ventotene. Po tej jakże przyjemnej przerwie obierzemy kurs na kolejny cel naszej wyprawy. Tym razem na odkrycie czeka mistyczny Zamek Aragoński, u stóp którego zacumujemy. Ta okazała budowla usytuowana jest we wschodniej części wyspy Ischia, na wysokiej malowniczej powulkanicznej skale.

Dzień 5 Amalfi

Przedpołudnie spędzany na spacerowaniu przepięknymi uliczkami niesamowitego miasteczka na klifie. Jesteśmy przekonani, że te kadry zapamiętacie na długo. Gdy już nacieszymy się atmosferą tego miejsca, wrócimy na pokład naszego jachtu. Podniesiemy żagle i udamy się na drugą stronę Zatoki Neapolitańskiej. To bowiem nie koniec atrakcji – dziś będziemy eksplorować wspaniałe wybrzeże Amalfi

Dzień 6 Capri

Idealny czas na postój na jednej z najbardziej romantycznych wysp Morza Śródziemnego, niezakłócone, pełne harmonii piękno Capri można podziwiać zarówno z morza, jak i z lądu.

Dzień 7 Neapol

Zanim wyruszymy w drogę powrotną do portu macierzystego w Neapolu, zwiedzimy z pokładu naszego jachtu wyspę Capri i popływamy w słynnej Grotta Azzurra. Będzie to doskonałe zwieńczenie naszej żeglarskiej przygody.