Włochy: Rejs Toskania - Elba - Korsyka - niezapomniany rejs jachtem
+48 603 054 647 info@zeglowanie.net

Włochy: Rejs Toskania – Elba – Korsyka

Włochy rejs

DLACZEGO WŁOCHYWłochy to kraj w, którym  każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na oczekiwania. Przyciągają one zabytkowymi  miastami o niezwykłej architekturze, niesamowitą aurą Rzymu, romantycznym weneckim klimatem i karnawałem, oraz wyśmienitą kuchnią.

Jest to kraj, w którym dzięki dużej rozpiętości terytorialnej, spotkamy zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak i gorące regiony nad Adriatykiem. Występują tu zielone doliny, malownicze pasma górskie, a także aż pięć mórz. Czas jest tu pojęciem względnym, a życie rozpoczyna się wieczorową porą. Ten kierunek docenią miłośnicy różnorodności, doskonałej kuchni i wina.
Dużą popularnością wśród naszych załogantów cieszy się Sycylia i wyspy Liparyjskie oraz Sardynia. Często pytacie nas też o rejs Rejs Toskania – Elba – Korsyka. Postaramy się tu przybliżyć Wam ich wyjątkowość.Ciekawym sposobem na doświadczenie różnorodności Włoch jest żeglowanie po nich

Niezwykłe zabytki

Gwarancja doskonałej pogody

Wyśmienita kuchnia
regionalna

Wyjątkowy koloryt lokalny

Doskonałe wino


Rejs Toskania – Elba – Korsyka


Dlaczego Toskania – Elba – Korsyka


W Toskanii fani architektury są wniebowzięci: najsłynniejsze katedry we Florencji, Sienie, krzywa wieża w Pizie to tylko początek długiej listy niesamowitych zabytków. Powodów by odwiedzić Toskanię jest wiele -jednym z nich są ciągnące się kilometrami gaje oliwne i uprawy winogron, zwłaszcza w regionie Chianti. To tu powstają jedne z najlepszych win świata, a można je upolować nawet za kilkanaście złotych za butelkę. Kolejnym ważnym powodem, aby odwiedzić ten region jest wyśmienita, unikatowa toskańska kuchnia.

Jesteśmy przekonani, że żeglując w tym rejonie odkryjecie zupełnie nowe oblicze Toskanii. Oblicze zupełnie odmienne od tego, które być może zdążyliście poznać przemierzając tę część Włoch drogami lądowymi. Brzmi interesująco? A co, powiecie jeśli dodamy, że podczas jednego rejsu możecie przeżyć włosko – francuską przygodę?

Rejs Toskania – Elba – Korsyka
Trasa: Porto di Cecina – Capraia Isola – Elba [Portoferraio – Marciana Marina – Porto Azzurro – Spiaggia di Remaiolo] – Korsyka [Bastia] – San Vincenzo – Porto di Cecina

Toskania

Cecina

Cecina to miejscowość położona na środkowym wybrzeżu Toskanii. Niedaleko nadmorskiej promenady rozciąga się las piniowy. Kurort w okresie letnim jest pełen życia i kolorów – sprzyjają temu liczne knajpki i restauracje, kolorowe sklepiki i lodziarnie. Warto wspomnieć o codziennych atrakcjach odbywających się na głównym placu miejskim – koncertach, pokazach akrobacji oraz krótkich sztuk teatralnych. W Cecinie spróbujemy lodów o nietypowych smakach, owoców morza oraz tradycyjnej, włoskiej pizzy.

Capraia Isola

Toskańska miejscowość położona na wyspie Capraia, znajdująca się w odległości 30 km od francuskiej Korsyki. Stanowi ona rezerwat przyrody. Wyspę zamieszkują muflony, dzikie króliki, żaby nadrzewne, liczne gatunki ptaków.

Elba

Wyspa jest jednym z najpiękniejszych zakątków Toskanii, o niespotykanej historii. Kusi kolorami, ciekawą architekturą i niepowtarzalnym, włoskim klimatem. Panują tu idealne warunki do nurkowania – podziwiać można m.in. cudowną podwodną „oazę” czerwonych gorgoni, barwne, rzadko spotykane ryby oraz czerwonego koralowca. Niemałą atrakcją jest także zatopiony wrak statku Pomonte. Elba zachwyca rajskimi plażami, linia brzegowa mierzy 147 km. Najwyższym punktem wyspy jest Monte Cappane 1017 m. n.p.m., zwany także dachem Toskanii, na który można wjechać kolejką gondolową.

Korsyka – Bastia

Bastia to miasto położone na północno-wschodnim wybrzeżu francuskiej Korsyki. Nazwa miasta pochodzi od włoskiego słowa bastiglia czyli bastion. W historię miasta wpisane są wielokrotne pirackie ataki i rabunki. Zła passa odmieniła się w XIV po wybudowaniu potężnych umocnień, dzięki którym miasto zyskało szansę na rozwój. Odwiedzając Bastię możemy poczuć ducha baroku i obcować z kulturą włoską na francuskiej ziemi. Znajdziemy tu malownicze, wąskie uliczki, zielone place, kolorowe kamienice i cytadelę. Najbardziej malowniczą częścią Bastii jest Stary Port – Vieux Port. Wokół portu, w dzielnicy Terra Vecchia rozciąga się labirynt zabytkowych uliczek starówki. Tutaj znajdziemy najbardziej urokliwe kawiarnie i restauracje (także te, mogące się pochwalić gwiazdkami Michelin), które kuszą regionalnymi specjałami.

San Vincenzo

San Vincenzo to jeden z najbardziej urokliwych i luksusowych portów w Toskanii. W porcie można podziwiać piękne łodzie i jachty, plaże wypełnione są czystym, złotym piaskiem, a dzięki obecności lasów piniowych można cieszyć się niepowtarzalnym powietrzem. Przez wielu Włochów uważane jest za serce Toskanii.

Osobom zainteresowanym rejsem lub czarterem Toskania – Elba – Korsyka pomagamy w znalezieniu najdogodniejszego środka transportu, połączeń lotniczych itp. oraz oferujemy pomoc w zakupie biletów. Sugerowane, najbliższe lotnisko znajduje się w Pizie jest obsługiwane także przez ekonomiczne linie lotnicze. Z Pizy istnieje dogodne połączenie kolejowe z Ceciną.

Rozważasz inne włoskie kierunki? Koniecznie zobacz jakie żeglarskie atrakcje kryje rejs Sardynia-Korsyka oraz rejs Sycylia i wyspy Liparyjskie.