Przejdź do treści


Sardynia – Korsyka wyspiarski relaks

Rejs Sardynia – Korsyka
Trasa: Portisco – północne wybrzeża Sardynii [m.in.: Porto Rotondo, Porto Cervo, La Maddalena, Santa Teresa] – południowe wybrzeża Korsyki [m.in.: Porto Vecchio, Bonifaccio, Propriano, Archipelag Lavezzi]

Rejs Sardynia – Korsyka

Idealnie biały piasek, szmaragdowa woda i półwyspy, na których żyją flamingi to tylko przykłady z wielu atrakcji tej wspaniałej, włoskiej wyspy. Znajduje się tu też ponad 3000 jaskiń! Przez cały rok panuje idealna pogoda, bo ponad 300 dni jest słonecznych. Mieszkańcy Sardynii są jednymi z najbardziej długowiecznych ludzi na świecie. Twierdzą, że to przez relaksujący klimat, który udziela się każdej osobie od razu po wylądowaniu na wyspie.

Zapraszamy na włosko – francuską przygodę. Wakacje pełne beztroskiego żeglowania, opalania, zwiedzania i odpoczywania. Piękne dzikie zatoki, piaszczyste plaże, włoska kuchnia i zabytkowe miasteczka. Idealne miejsce do nurkowania i długich spacerów.
Rejs rozpoczyna się w sobotę, popołudniu w uroczej marinie Portisco oddalonej o 20 km od Olbii.
Wypożyczonym samochodem wspólnie zrobimy zakupy spożywcze w supermarkecie w Olbii. Następnego dnia rano wypłyniemy na północ i przez kolejne 6 dni odwiedzimy najpiękniejsze zatoki, porty, miasta i plaże północnej Sardynii i południowej Korsyki.

O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi, ale z pewnością nie opuścimy największych atrakcji Sardynii i Korsyki.

Rozważasz inne włoskie kierunki? A co powiesz na wyjątkowe połączenie słonecznej Italii z Korsyką? Koniecznie zobacz jakie żeglarskie atrakcje kryje rejs Toskania-Elba-Korsyka a także rejs Sycylia i wyspy Liparyjskie.