Włochy: Sardynia - Korsyka czyli wakacje pełne beztroskiego żeglowania
+48 603 054 647 info@zeglowanie.net

Włochy: Sardynia

Włochy

DLACZEGO WŁOCHYWłochy to kraj w, którym  każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na oczekiwania. Przyciąga on zabytkowymi  miastami o niezwykłej architekturze, niesamowitą aurą Rzymu, romantycznym weneckim klimatem i karnawałem, oraz wyśmienitą kuchnią. Jest to kraj, w którym dzięki dużej rozpiętości terytorialnej, spotkamy zarówno łagodny klimat umiarkowany, jak i gorące regiony nad Adriatykiem. Występują tu zielone doliny, malownicze pasma górskie, a także aż pięć mórz. Czas jest tu pojęciem względnym, a życie rozpoczyna się wieczorową porą. Ten kierunek docenią miłośnicy różnorodności, doskonałej kuchni i wina.
Dużą popularnością wśród naszych załogantów cieszy się Sycylia i wyspy Liparyjskie oraz Sardynia. Często pytacie nas też o rejs Rejs Toskania – Elba – KorsykaPostaramy się tu przybliżyć Wam ich wyjątkowość.Ciekawym sposobem na doświadczenie różnorodności Włoch jest żeglowanie po nich

Niezwykłe zabytki

Gwarancja doskonałej pogody

Wyśmienita kuchnia regionalna

Wyjątkowy koloryt lokalny

Doskonałe wino


Sardynia – Korsyka wyspiarski relaks


Rejs Sardynia – KorsykaIdealnie biały piasek, szmaragdowa woda i półwyspy, na których żyją flamingi to tylko przykłady z wielu atrakcji tej wspaniałej, włoskiej wyspy. Znajduje się tu też ponad 3000 jaskiń! Przez cały rok panuje idealna pogoda, bo ponad 300 dni jest słonecznych. Mieszkańcy Sardynii są jednymi z najbardziej długowiecznych ludzi na świecie. Twierdzą, że to przez relaksujący klimat, który udziela się każdej osobie od razu po wylądowaniu na wyspie.Rejs Sardynia – Korsyka
Trasa: Portisco – północne wybrzeża Sardynii [m.in.: Porto Rotondo, Porto Cervo, La Maddalena, Santa Teresa] – południowe wybrzeża Korsyki [m.in.: Porto Vecchio, Bonifaccio, Propriano, Archipelag Lavezzi]

Zapraszamy na włosko – francuską przygodę. Wakacje pełne beztroskiego żeglowania, opalania, zwiedzania i odpoczywania. Piękne dzikie zatoki, piaszczyste plaże, włoska kuchnia i zabytkowe miasteczka. Idealne miejsce do nurkowania i długich spacerów.

Rejs rozpoczyna się w sobotę, popołudniu w uroczej marinie Portisco oddalonej o 20 km od Olbii.
Wypożyczonym samochodem wspólnie zrobimy zakupy spożywcze w supermarkecie w Olbii.

Następnego dnia rano wypłyniemy na północ i przez kolejne 6 dni odwiedzimy najpiękniejsze zatoki, porty, miasta i plaże północnej Sardyni i południowej Korsyki.

O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi, ale z pewnością nie opuścimy największych atrakcji Sardynii i Korsyki.

Rozważasz inne włoskie kierunki? A co powiesz na wyjątkowe połączenie słonecznej Italii z Korsyką? Koniecznie zobacz jakie żeglarskie atrakcje kryje rejs Toskania-Elba-Korsyka a także rejs Sycylia i wyspy Liparyjskie.