Przejdź do treści
Rejs one-way Korfu - Zakynthos

Rejs Korfu – Zakynthos w otoczeniu krystalicznie czystego morza, malowniczych widoków w niepowtarzalnym, greckim klimacie. Po drodze odwiedzając jedne z najpiękniejszych wysp, smakując lokalne potrawy i wygrzewając się w gorącym słońcu. 

Rejs one-way Korfu – Zakynthos – co warto zobaczyć?

Trasa: Korfu – Paxos – Antipaxos – Lefkada – Itaka – Kefalonia – Zakynthos
lub
Trasa: Zakynthos – Kefalonia – Fiskardo – Itaka – Antipaxos – Paxos – Korfu

Korfu

Korfu to wyjątkowo piękna wyspa, która stała się inspiracją między innymi dla Goethego i Oscara Wilde. Cesarzowa austriacka Elżbieta – zwana Sissi – miała tu swoją letnią rezydencję, która współcześnie stanowi piękną atrakcję turystyczną. 
Starówka Corfu jest wpisana na listę UNESCO. Spacer po jej weneckich uliczkach to wielka przyjemność nie tylko dla zakochanych par.

Paxos

Możliwość odwiedzenia tej wyspy zawdzięczamy Posejdonowi 😉 to on przy pomocy swego trójzębu oddzielił wyspę od południa Korfu z zamiarem stworzenia sobie miejsca schadzek ze swoją ulubienicą – Amfitrytą. Trójząb jest również znakiem rozpoznawczym wyspy.

To najmniejsza z Jońskich Wysp. Ma zaledwie 10 km długości i 4 szerokości. Tę niewielką powierzchnię pokrywa subtropikalna roślinność. 
To dobre miejsce, aby dać nura pod wodę lub powygrzewać się na kamienistej plaży. Do eksploracji pontonem i wpław zachęcają błękitne groty dostępne od strony morza, a do wyciągnięcia aparatów widowiskowe klify. Szykujcie się zatem na niezliczone ilości odcieni błękitu, turkusu i lazuru w przepięknej, skalnej scenerii.
Na południowym wybrzeżu leży sławna, fantasmagoryczna grota morska Grotto Ipapantis – brzmi tajemniczo? I niech tak zostanie.

Antipaxos

Antipaxos – na tej niewielkiej wyspie znajdują się duże pola upraw winorośli, z których powstaje lokalne wino. Czekają tu na nas jedne z najpiękniejszych plaż w tej części Grecji. Największe i najpopularniejsze z nich to Vrika, Mesovrika i Voutoumi.

Lefkada

Lefkada – nazwa pochodzi od słowa „lefkos” – biel skał. Wyspa jest górzysta, żyzna i zielona Rosną tu cyprysy, drzewa oliwne i winorośl. Życie w górskich osadach prawie się nie zmieniło, starsze kobiety wciąż noszą tradycyjne stroje: dwie spódnice (jedna marszczona z tyłu), ciemne chustki na głowie i sztywne gorsety. Na zachodnim wybrzeżu kryją się najwspanialsze plaże na Wyspach Jońskich.
Miejscowa ludność zajmuje się głównie rybołówstwem i produkcją soli (saliny) z wody morskiej, poza tym na wyspie uprawia się winorośle, drzewa cytrusowe i oliwki.

Fiscardo (Rejs Zakynthos – Korfu: odwiedzimy Fiscardo zamiast Lefkady)

Fiscardo – miasteczko na północnym krańcu Kefalonii jest istnym rajem dla żeglarzy, którzy chcą zachwycić się architekturą, unikalnym klimatem i różnorodną kuchnią. Ta malownicza osada jest nazywana greckim Saint Tropez. Jest równocześnie eleganckie i przytulne, unikatowe i kameralne.
Znajdziesz tu urokliwe i ustronne plaże, z krystalicznie czystą wodą, zachęcającą do snorklowania.

Tu zjesz najlepsze krewetki a la buzara, a zaserwuje Ci je zaprzyjaźniony polski kelner. A na koniec odpoczniesz w cieniu palm po dniu pełnym wrażeń, przespacerujesz się pośród eleganckich willi i nacieszysz oko tą niecodzienną estetyką.

Itaka

Itaka – to niewielka wysepka, zajmująca zaledwie 96 km² tchnie spokojem i ciszą. Krajobraz jest górzysty, poprzecinany malowniczymi wąwozami. Mieszkańcy wyspy zajmują się przede wszystkim rolnictwem, uprawą oliwek i winorośli oraz pasterstwem. To legendarna ojczyzna Odyseusza, miejsce gdzie cierpliwie czekała na swojego małżonka wierna Penelopa.

Kefalonia

Kefalonia nazywana jest również „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą”, ponieważ stanowczo opiera się masowej turystyce.
Odwiedzimy tu jaskinię Melissani, której oszałamiający, lazurowo-seledynowy kolor wody stanowi główną atrakcję wyspy. Jaskinię odkryto dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.

Zakynthos

Zakynthos to piękna, zielona wyspa wulkanicznego pochodzenia, znana ze swego uroku. Otaczające ją szmaragdowe morze i piękne plaże, pokryte sosnami stoki wzgórz i bardzo gościnni mieszkańcy sprawiają, że Zakynthos jest miejscem uwielbianym nie tylko przez żeglarzy.
U jej wybrzeży, skryty pod powierzchnią wód, położony jest atrakcyjny i bogaty w różnorodną roślinność Narodowy Park Wodny. Przyciąga on wielu wielbicieli nurkowania.

Atrakcją wyspy są żółwie morskie, które co roku przemierzają setki mil, aby od lipca do sierpnia przeżyć okres lęgowy na piaskach dużej zatoki Laganas. Gdy taki żółw wyjdzie na plażę, aby złożyć jaja, troskliwi wolontariusze odgradzają tę część plaży. Wszystko po to, by zwiększyć populację zagrożonego gatunku. Ten gatunek żółwia występuje bowiem jedynie w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Żółwie mogą osiągnąć 1,2 metra długości i 100 kg wagi.

Na Zakynthos odwiedzimy też sławną Zatokę Wraku. Aby zdążyć do niej przed tłumem turystów wypłyniemy wcześniej rano z Portu St. Nikolas. Po godzinie drogi będziemy już na miejscu.

Osobom, które chciałyby przedłużyć sobie wakacje o pobyt stacjonarny przed lub po rejsie chętnie pomożemy znaleźć atrakcyjny nocleg.