Grecja – Cyklady rejs jachtem

rejs jachtem cyklady

Trasa: Lavrion – Merikha, Colona (Kithnos) – Ermoupolis (Siros) – Delos – Mykonos – Finikas ( Siros) – Kea – Lavrion*


2 – 9 lipca 2022


Cena: 3190 PLN

Słońce, spokój, malownicze porty i czas… płynący powoli i beztrosko. To właśnie magiczne Cyklady. Rejs po cykladzkich wyspach to nie tylko błękit nieba, lazurowa ciepła woda, to także mitologiczni bohaterowie, ruiny antyczne i feeria barw oraz smaków.

Nie możesz popłynąć w tym terminie? Sprawdź nasze oferty:
Co warto zobaczyć

Lavrion to doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu, Transfer z ateńskiego lotniska do mariny zajmuje nie więcej niż 30-40 minut. Na miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne żeglarzom udogodnienia. Jest to dogodny punkt dla tych, którzy pragną eksplorować Cyklady.


Kithnos

Kithnos – symbolem tej wyspy są białe piaszczyste plaże i gorące źródła, mające uzdrawiające właściwości. Odwiedzimy miasteczko Merikha, które jest głównym portem na wyspie. Znajdziesz tu liczne tawerny z widokiem na morze, które ugoszczą Cię lokalnymi przysmakami. Na co dzień mieszka tu niewielu mieszkańców, a czas płynie powoli. Dzięki temu, na przestrzeni lat, miejsce zachowało swój tradycyjny charakter i jest nadal mało komercyjne. Na wyspie w niewielkiej odległości od Merikha, znajduje się rajska plaża Kolona. Znajdziesz tu biały, miękki piasek, a spragnieni ochłody odnajdą doskonałe miejsca do relaksu w cieniu piniowych drzew.

Siros

Wyspa Siros jest stolicą Cyklad, a największą miejscowością na niej jest Ermoupolis. To właśnie do niej zawiniemy podczas pierwszego cumowania na Siros. Udaj się na spacer uliczkami tego dawniej najważniejszego portu Grecji. Będzie to okazja, by zanurzyć się w dość niepowtarzalną mieszankę architektonicznych stylów i historycznych powidoków: weneckiego, cykladzkiego i średniowiecznego. Wybierz się koniecznie na przechadzkę romantyczną promenadą w kierunku najbardziej reprezentatywnej atrakcji miasta – Platia Miaouli. Jest to położony centralnie na planie miasta plac, bielący się marmurem, z piękną operą i ratuszem, eleganckimi rezydencjami i rozłożystymi palmami. Oprócz zabytków i wyjątkowej architektury, wyspa Siros słynie także z regionalnych słodkości: halvadopites i loukoumi.

Delos

Dla pasjonatów starożytnej kultury i architektury niebywałą atrakcją będzie wyspa Delos, na której znajduje się stanowisko archeologiczne, będące imponującą pozostałością po czasach antycznych. Jest ono unikatowe na skalę światową – nie ma bowiem wyspy, na której znalazłoby się więcej śladów antycznej cywilizacji. Bogactwo wyspy zostało uhonorowane wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mykonos

Mykonos (Chora) to stolica i największa miejscowość wyspy Mykonos. Położona jest na zachodnim wybrzeżu. Jej architektura to typowe cykladzkie zabudowy, uliczki przypominające labirynt, a także kościoły zwieńczone błękitnymi lub czerwonymi kopułami. Całość uzupełnia roślinność, zasadzona w donicach lub bezpośrednio przy ścianach budynków. W stolicy wyspy nie ma zabytków, ale jest kilka miejsc, które warto zobaczyć. Na uwagę zasługują słynne wiatraki, zbudowane na wzgórzu, które od portu dzieli kilka minut drogi. Tuż obok znajduje się część nazwana Little Venice, uznawana za najładniejsze miejsce w stolicy. Cechą charakterystyczną tej malowniczej okolicy są, zbudowane tuż przy morzu, domy z kolorowymi gankami, o które rozbijają się fale.

W drodze powrotnej odwiedzimy Finikas – nadmorską miejscowość mieszczącą się w południowo-zachodniej części Syros. Jest to naturalny port. Znajdziesz tu rozległą, piaszczystą plażę, idealną do beztroskiego wypoczynku oraz krystalicznie czystą wodę zachęcającą do uprawiania sportów wodnych.

Kea

Wyspa Kea, znana także jako Tzia, to przede wszystkim różnorodny krajobraz poprzecinany skalistymi zboczami i liczne tereny spacerowe, szlaki trekkingowe pośród gajów migdałowych i dębowych. Na wyspie nie zaznasz pośpiechu, nie panuje tam typowo turystyczny gwar. Tu nadal znajdziesz plaże z kameralnymi tawernami. Można powiedzieć, że wyspa zachowała unikatową równowagę – dominuje tu natura, a turystyka ma tutaj charakter dyskretny i wysmakowany. Odwiedzając stolicę wyspy, Ioulis koniecznie przespaceruj się pośród kolorowych, jednopiętrowych zabudowań i udaj się na krótki spacer za miasto, by poznać tajemniczą atrakcję regionu: rzeźbę lwa. Nie sposób odgadnąć, jakie ma ona znaczenie, ale wiemy, że powstała około 2600 lat temu. Niektórzy w uśmiechu lwa widzą podobieństwo do uśmiechu Mona Lisy. Warto się przekonać na własne oczy, na ile skojarzenie jest zasadne.


*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami cudowne wakacje pod żaglami na komfortowym jachcie Sun Odyssey 449 z 2018

Jacht wyposażony jest w:
4 kabiny dwuosobowe
2 łazienki
– przestronny salon z w pełni wyposażoną kuchnią
– ster strumieniowy
– inwerter
– panele słoneczne
– platforma kąpielowa

Ile to kosztuje


Cena:

3190 PLN za miejsce w kajucie dwuosobowej

Cena obejmuje:
 • koję na jachcie [pościel, ręczniki]
 • opiekę skippera
 • podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
 • sprzątanie jachtu po rejsie
 • opinię z rejsu honorowaną przez PZŻ

Dodatkowe koszty [pewne]:
 • wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty za cumowanie; w sumie ok. 130 EUR/osobę
 • udział w kaucji zwrotnej za jacht 150 EUR/os. [jest zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]
 • istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za ok 20€/osoby [kwota zależy od liczby załogantów]
 • ubezpieczenie turystyczne
 • transport


Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów, a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Pobliskie lotnisko w Atenach jest świetnie skomunikowane z różnymi miastami w Polsce.

Prosimy o zawieranie w zgłoszeniach informacji skąd chcielibyście lecieć i w które dni. Wówczas poszukamy Wam najlepszych połączeń lotniczych.


  Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


  * (wymagane)