Wege-rejs na katamaranie w Chorwacji

26 września – 3 października 2020 

Cena: 1 950 PLN 

Zapraszamy na wege-rejs w północnej Dalmacji. Jeśli gotowanie sprawia Ci przyjemność, lubisz kulinarne eksperymenty, a podróże i bliskość natury ładują Twoje akumulatory – to przygoda pod żaglami jest dla Ciebie! Spędź z nami wspaniały czas na pokładzie komfortowego katamaranu. Będzie też czas by zwiedzać, leniuchować i podziwiać najpiękniejsze zakątki Chorwacji.

Trasa: Szybenik (Marina Mandalina) – Wodospady KRKA – Primosten – Archipelag Kornati – Szybenik*

Nie możesz teraz popłynąć? Sprawdź nasze inne terminy


Skąd pomysł na wege-rejs?

Z doświadczenia wiemy jak pewne standardy żywieniowe – czy to wynikające z przekonań, czy z powodów zdrowotnych – czasem potrafią skomplikować nam życie i zaburzyć beztroskie wakacje. Zarówno podróże w inne szerokości geograficzne, jak i odmienne zwyczaje współbiesiadników, czasem stają się nie lada wyzwaniem. A przecież jedzenie z założenia ma być źródłem przyjemności, a nie jakichkolwiek napięć. Z tą myślą stworzyliśmy koncepcję rejsu wege – pozytywnego – zarówno dla osób, które już wybrały taki styl życia, jak i dla tych, którzy chcą zrezygnować/ograniczyć produkty pochodzenia zwierzęcego. Dla tych pierwszych – będzie to okazja by podzielić się doświadczeniami, poeksperymentować z nowymi smakami i wyczarować bałkańskie przysmaki, bazujące na świeżych produktach lokalnych. Dla tych drugich będą inspirującą przygodą kulinarną, która kto wie? Może zachęci do zmiany nawyków?


Nad kulinarną częścią organizacyjną rejsu będzie czuwała nasza Tortugowa Załogantka, Agnieszka – pasjonatka wege – kuchennych rewolucji i podróży. Korzystając ze swojego doświadczenia, zadba o zaprowiantowanie, które poprzedzimy ustaleniem Waszych preferencji i burzą mózgów. Następnie ustalimy wachty – podzielimy się na podgrupy – tak by część mogła oddać się w danym dniu beztroskiemu relaksowi, podczas gdy w kuchni będą działy się cuda 🙂
Ale to nie wszystko! dla chętnych przewidujemy udział w zajęciach z instruktorem jogi. gdyż równolegle do naszego rejsu odbędzie się:

Rejs z jogą na katamaranie


Zapewne będzie niejedna okazja, by przemieszać szeregi naszych katamaranów, poznać ludzi tętniących pozytywną energią, oddać się wspólnym medytacjom o zachodzie słońca, czy pod okiem instruktora zgłębić arkana nowych asan.

Rejs rozpocznie się w sobotę po południu, a zakończy po tygodniu w sobotę rano w Szybeniku w Marinie Mandalina. To doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu dla osób, które chcą zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji – Archipelag Kornati. Planujemy też zobaczyć Wodospady KRKA. Trasę będziemy dopasowywać do możliwości i chęci załogi.

Wyokrętowanie po tygodniu w sobotę rano w tym samym miejscu.
*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi.
Co warto zobaczyć

Archipelag Kornati – wyspy „nie z tej ziemi”


Liczy około 150 w większości niezamieszkałych wysp i wysepek o łącznej powierzchni 69 km². Wyspy te rozciągają się pasem o długości 35 km i szerokości do 13 km i są położone między wyspami Pašman i Murter na północ od nich, na zachód od Długiego Otoku i na wschód od Žirje.
Archipelag ze względu na unikatowe walory krajobrazowe został umieszczony na liście UNESCO.
Jest to jedyny park narodowy, którego cały teren jest prywatną własnością.

Warto zobaczyć:

– Twierdza Toreta i kościół św. Maryi z VI w
– Korona – skaliste klify z widokiem na otwarte morze
– liczne punkty widokowe
– ruiny na wyspie Man
– zatokę Telascica ze spektakularnymi klifami i słonym jeziorem Mir, w którym kąpiel ma zdrowotne właściwości

Wśród wysp archipelagu znajdziesz wiele rodzinnych, kameralnych tawern, w której skosztujesz domowego jedzenia, owoców morza i jagnięciny.

Irlandzki poeta, Bernard Shaw, po swoim pobycie na archipelagu napisał: „W ostatnim dniu stworzenia Bóg pragnął ukoronować swoją pracę, dlatego z łez, gwiazd i oddechu stworzył Kornati”.

Zadar mały chorwacki Rzym

Tu znajduje się lotnisko, na które możesz dolecieć z Polski na swój rejs.
Zobaczysz tu uroczą promenadę, a miasto odkryje przed Tobą wiele zabytków między innymi kościół św. Donata z IX w oraz Morskie Organy wydobywające z metalowych rur dźwięki uderzających fal.

Wodospady Krk

Tworzą widok zapierający dech w piersiach. Jest to naturalny kompleks składający się z 17 wapiennych wodospadów otoczonych soczysta zielenią.
Najlepiej wybierz się na ich zwiedzanie w chłodzie poranka, gdy można jeszcze uniknąć tłumów turystów.

Primosten

Zwany jest perełką Dalmacji, niegdyś był wyspą. Właśnie od słowa premostiti (przerzucać most) pochodzi nazwa miasta. Najbardziej znanym zabytkiem jest kościół św. Jerzego, położony na szczycie wyspy, do którego warto dotrzeć o zachodzie słońca również z uwagi na piękny widok rozpościerający się na Adriatyk. Zgub się w wąskich kamiennych uliczkach, posil się w jednej z klimatycznych knajpek i skuś się na wyborne lody.

Šibenik

Zacumuj przy kei w centrum miasta i wspinaj się stromymi uliczkami aby dotrzeć do twierdzy św. Michała, odwiedź też katedrę św. Jakuba wpisaną na listę UNESCO.
Z ciekawostek filmowych – zainscenizowano tu Braavos – jedno z wolnych miast serialu Gra o tron.

Żeglując w stronę Šibenika zacumuj w pobliżu twierdzy Sv. Nikola przy kanale Sv. Ante. Twierdza została wybudowana by obronić miasto przed tureckimi napadami od strony morza. Ta najmocniejsza fortyfikacja z XVI w. na chorwackim wybrzeżu została wybudowana m. in. z cegieł sprowadzonych aż z Wenecji.


Czym popłyniemy

Rejs odbędzie się na nowym katamaranie Lagoon 39 z 2015 rokuKatamaran jest wyposażony w:

4 kabiny dwuosobowe, 2 kabiny jednoosobowe
4 łazienki

Ile to kosztuje

Termin: 26 września – 3 października 2020
Cena rejsu: 
1 950 PLN za miejsce w kajucie dwuosobowej – brak miejsc
1 700 PLN za miejsce w kajucie jednoosobowej – zostało ostanie miejsce

Cena obejmuje:
  • koję na jachcie
  • opiekę skippera
  • sprzątanie jachtu po rejsie
  • pomoc przy koordynacji transportu samochodami

Dodatkowe koszty:
  • wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty za cumowanie; w sumie ok. 80 – 100 EUR/osobę
  • transport samochodem 300-400 PLN/os/obie strony
  • udział w kaucji zwrotnej za jacht 200 EUR/os [jest zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]; istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za ok 20€/osoby [kwota zależy od liczby załogantów]
Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów, a jeśli jest taka potrzeba, to również ich zakupie.

Transport samochodem.
Łączymy załogantów w 3-5 osobowe grupy, w zależności od miejsca zamieszkania i wielkości samochodu.
Koszt: 300-400 PLN/ osobę.

Chętnym szukamy najlepszych połączeń lotniczych.

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: Marta +48 603 054 647

Kto poprowadzi rejs

Rejs poprowadzi Jacek Urbańczyk – doświadczony żeglarz, wegetarianin, z którym z pewnością nie można się nudzić 🙂


UPRAWNIENIA:
Żeglarskie: PZŻ: Kapitan jachtowy (2016), ISSA: Offshore Skipper (2006)
Motorowodne: PZMWiNW: Kapitan motorowodny (2016)
Inne: UKF (2006), SRC (2006)

Praktyczna znajomość akwenów: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Chorwacja, Grecja, Turcja, Włochy, Francja, Hiszpania, Baleary, Karaiby, Wyspy Kanaryjskie, wody oceaniczne, Morze Barentsa, Morze Grenlandzkie

Zapytaj o rejs


* (wymagane)