Ubezpieczenia

Odpowiednie ubezpieczenie to ważna część każdego wyjazdu zagranicznego.

Wśród dostępnych na rynku ofert wybraliśmy ubezpieczenie turystyczne „Tramp” oferowane przez firmę Allianz.

Ubezpieczenie turystyczne Tramp składa się z następujących elementów:
KLiA - ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy w podróży [assistance] - czyli zwrot kosztów związanych z pobytem i leczeniem w szpitalu, kosztów wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, kosztów lekarstw i środków opatrunkowych, kosztów transportu do i ze szpitala. Assistance gwarantuje Ci całodobową pomoc, która zajmuje się organizacją oraz koordynacją natychmiastowej pomocy dla nagłych zdarzeń, obejmujących między innymi opiekę medyczną, transport medyczny, poszukiwanie i ratownictwo [w górach lub na morzu przez wyspecjalizowane jednostki ratownicze], hospitalizację i rehabilitację, pomoc administracyjną i prawną, wsparcie finansowe, jeżeli na skutek kradzieży utracisz swoje środki płatnicze, tłumacza, bieżącą informację Twoich bliskich.

NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie, zwichnięcie, skręcenie).

OC/O - ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone na innych osobach. Zabezpiecza Cię przed wszelkimi kosztami związanymi z odszkodowaniem w momencie, gdy spowodujesz wypadek i z Twojej winy ktoś zostanie poszkodowany.

OC/R – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody za szkody wyrządzone na mieniu osób trzecich.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego – ten element polisy turystycznej pozwoli Ci uzyskać odszkodowanie w przypadku zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia Twojego bagażu.

Inne ważne informacje:

Uprawianie sportu – ubezpieczenie działa także, gdy uprawiasz podczas wypoczynku sport, między innymi: jazdę na rowerze, pływanie, żeglarstwo, jet ski, banana boat ride, amatorskie uprawianie narciarstwa i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliskiingu), snowboardu i wszystkich jego odmian.
       
Sporty wysokiego ryzyka – ten element rozszerza zakres polisy o sporty ekstremalne, do których można zaliczyć: sporty motorowe i motorowodne, sporty powietrzne, speleologię, wspinaczkę górską i skałkową, rafting, nurkowanie, kite surfing, heliskiingu, heliboardingu, skoki na bungee.

W polisie Tramp możesz się ubezpieczyć od kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu. Możesz też ubezpieczyć koszty rezygnacji z biletu lotniczego.  

Korzyści z ubezpieczenia „Globtroter”:

 • Możliwość skorzystania z szybkiej i fachowej pomocy Centrum Operacyjnego Assistance w razie jakiegokolwiek wypadku czy zachorowania w trakcie podróży, niezależnie od miejsca, gdzie to się stało.
 • Doskonale wyszkolony zespół wielojęzycznych operatorów i lekarzy, z którymi można się konsultować telefonicznie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
 • Dostęp do pełnego zakresu usług medycznych – począwszy od wizyty lekarskiej poprzez zabiegi ambulatoryjne, hospitalizację, aż do transportu medycznego samolotem sanitarnym.
 • Bieżący nadzór Centrum Operacyjnego Assistance nad obsługą medyczną ubezpieczonego, co zwalnia go od konieczności np. szukania odpowiedniego specjalisty, szpitala, środków transportu.
 • Pokrycie kosztów udzielenia pomocy, co oznacza, że nie ma potrzeby wydawania własnych pieniędzy, a później ubiegania się o refundację.
 • Możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu ,ubezpieczenie kosztów anulowania noclegu w hotelu oraz kosztów rezygnacji z biletu lotniczego.

Jako agent firmy Allianz proponujemy kilka wariantów z różnymi sumami ubezpieczenia, jednak możemy indywidualnie dopasować ofertę do Waszych potrzeb.

Pakiet MINIMUM [cena: strefa A* ~ 5,45 zł dzień/osobę, strefa B** ~ 9 zł dzień/osobę] KLiA: 20.000€; NNW: 5.000€; OC/O: 25.000€; OC/R: 2.500€

Pakiet MEDIUM [cena: strefa A* ~8,85 dzień/osobę, strefa B** ~ 13,15 zł dzień/osobę] KLiA: 30.000€; NNW: 7.500€; OC/O: 35.000€; OC/R: 3.500€; BP: 250€

Pakiet MAKSIMUM [cena: strefa A* ~13,15 dzień/osobę, strefa B** ~ 19,15 zł dzień/osobę] KLiA: 45.000€; NNW: 10.000€; OC/O: 50.000€; OC/R: 5.000€; BP: 500€

*wszystkie państwa europejskie oraz państwa basenu Morza Śródziemnego i Wyspy Kanaryjskie
**wszystkie państwa świata

Narodowy Fundusz Zdrowia a wyjazdy w ramach Państw Unii Europejskiej

Ubezpieczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia upoważnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Świadczenia te otrzymamy w większości odpłatnie, natomiast zwrot kosztów leczenia nastąpi dopiero w kraju. Przed wyjazdem z kraju należy w odpowiednim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pomimo tego, że posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uprawniającą do leczenia w krajach unijnych, to musimy zainwestować środki własne na leczenie, a ich refundacja nastąpi dopiero po powrocie do kraju i tylko w wysokości 70% ww. wydatków. Poza tym, na podstawie EKUZ można korzystać z pomocy medycznej tylko w publicznych placówkach. Natomiast, jeśli wykupimy polisę ubezpieczeniową, w razie nagłego wypadku przysługują nam wszelkie prawa skorzystania z pomocy również prywatnej.

Z tego właśnie względu wyjeżdżając do któregoś z krajów Unii korzystne jest jednak dodatkowe wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia.

Jak można przeczytać na stronie www.nfz.gov.pl: „EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących we Francji opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.”

Tutaj znajdziecie informacje co w jakim kraju się Wam należy za darmo a za co będziecie musieli zapłacić: http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=2&artnr=1497

 • Sylwester 2019 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 28.12.2019
  do 10.01.2020

  Cena:

  od 1190 EUR

  TERMINY: 28 grudnia 2019 - 10 stycznia 2020  Sylwester i pierwsze dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na na nowym katamaranie Lagoon 380 s2 z odsalarką i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

 • Sylwester 2019/2020 Gwadelupa

  Termin:

  od 28.12.2019
  do 08.01.2020

  Cena:

  od 1050 EUR

  Termin: 28 grudnia 2019 - 8 stycznia 2020  Zapraszamy na egzotyczny rejs po Wyspach Nawietrznych z Gwadelupy. To wymarzone miejsce na powitanie Nowego Roku. Bajeczne krajobrazy, egzotyczna przyroda, łagodny tropikalny klimat, szampańska zabawa w szalonych rytmach a przede wszystkim wyjątkowi ludzie - musisz tam być!

  więcej »

 • Karaiby - rejs katamaranem

  Termin:

  od 11.01.2020
  do 24.01.2020

  Cena:

  od 990 EUR

  TERMIN: 11 - 24 stycznia 2020
  Wyrusz z nami na rejs po Karaibach. 13 dni żeglowania w egzotycznym raju na pokładzie komfortowego katamaranu. Będziemy płynąć śladami Piratów z Karaibów, podziwiać rafy koralowe, nurkować, odwiedzimy wulkan i dżunglę, strącimy świeże kokosy z palmy :)

  więcej »

 • Rejs katamaranem dziewicza Tajlandia - Koh Chang

  Termin:

  od 08.02.2020
  do 18.02.2020

  Cena:

  1250 EUR

  TERMIN: 8 - 18 lutego 2020 Zapraszamy do żeglowania na komfortowym katamaranie z open-space w Tajlandii - startujemy z wyspy Koh Chang. Będziemy żeglować po akwenie gdzie jest zaledwie kilka jachtów czarterowch co daje możliwość posiadania zatok i kotwicowisk na wyłączoność.

  więcej »

 • Tajlandia rejs rodzinny katamaranem

  Termin:

  od 09.02.2020
  do 19.02.2020

  Cena:

  1080 EUR

  TERMIN: 9 - 19 lutego 2020 Zachwyć się feria barw, tropikalną przyrodą, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców oraz wszechobecnym uśmiechem. Panują tutaj świetne warunki do zeglowania - krystaliczne wody oceanu i piaszczyste plaże. Osoby lubiące nurkowanie docenią piękno raf koralowych. Smakosze będą się zajadać lokalnymi przysmakami.

  więcej »

 • Karaiby - rejs katamaranem Lagoon 380 s2

  Termin:

  od 29.02.2020
  do 13.03.2021

  Cena:

  od 950 €

  Zapraszamy na rejs w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

 • Seszele rejs katamaranem

  Termin:

  od 11.03.2020
  do 21.03.2020

  Cena:

  od 1000 EUR

  TERMIN: 11 - 21 marca 2020 Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zapraszamy na wielką  żeglarską przygodę.

  więcej »

 • Seszele rejs rodzinny katamaranem

  Termin:

  od 11.03.2020
  do 21.03.2020

  Cena:

  1180 EUR

  TERMIN: 11 marca -  21 marca 2020 Seszele to raj dla żeglarzy, magiczne miejsce otoczone błękitem Oceanu Indyjskiego, pełne lasów palmowych i białych piaszczystych plaż. Pożegluj z nami po seszelskich wyspach, zobacz ogromne żółwie, nurkuj, plażuj, zwiedzaj, poznawaj fajnych ludzi. Spędź najlepsze wakacje życia!

  więcej »

 • Rejs Grecja one-way Korfu - Zakynthos

  Termin:

  od 11.07.2020
  do 18.07.2020

  Cena:

  2890 PLN

   TERMIN: 11 - 18 lipca 2020 
  Zapraszamy na niezapomniany rejs wyjątkowo malowniczą trasą z Korfu do Zakynthos. Po drodze odwiedzimy między innymi Lefkadę, Itakę i Kefalonię. Będziemy żeglować bardzo komfortowym katamaranem Lagoon 39 z 2016 roku.

  więcej »

 • Grecja rejs one-way Zakynthos - Korfu

  Termin:

  od 18.07.2020
  do 25.07.2020

  Cena:

  2890 PLN

  TERMIN: 18 - 25 lipca 2020 Zapraszamy na niezapomniany rejs wyjątkowo malowniczą trasą z Zakynthos do Korfu. Po drodze odwiedzimy między innymi Paxos, Antipaxos, Itakę i Kefalonię. Będziemy żeglować bardzo komfortowym katamaranem Lagoon 39 z 2016 roku.

  więcej »

Twój newsletter