Sylwester 2020 / 2021 Karaiby Gwadelupa

28 grudnia 2020 –
8 stycznia 202

Cena: od 1170 EUR 

W związku z lockdownem wprowadzonym od 30.10.2020 we Francji kontynentalnej i na Martynice, musimy zawiesić tymczasowo możliwość organizacji rejsów i czarterów na Karaibach. Monitorujemy sytuację na bieżąco i jak tylko sytuacja ulegnie zmianie, rejsy wrócą do naszej oferty. Wtedy też przeanalizujemy aktualne, lokalne ograniczenia, jakie mogą dotyczyć przemieszczania się pomiędzy wyspami. Na ich podstawie opracujemy najciekawsze, optymalne trasy rejsów.

Tymczasem zachęcamy do zgłaszania zainteresowania danym rejsem. Gdy tylko obostrzenia zostaną zniesione, będziemy w stanie sprawnie skompletować załogę i zorganizować dla Was nawet najbardziej spontaniczne wakacje pod żaglami.
Ceny biletów zachęcają – nawet w drogim zazwyczaj czasie sylwestrowym  lot z Warszawy przez Paryż do Fort de France lub Pointe-à-Pitre liniami Air France to koszt rzędu 2860 PLN w dwie strony.

Zapraszamy na egzotyczny rejs po Wyspach Nawietrznych z Gwadelupy. To wymarzone miejsce na powitanie Nowego Roku. Bajeczne krajobrazy, egzotyczna przyroda, łagodny tropikalny klimat, szampańska zabawa w szalonych rytmach a przede wszystkim wyjątkowi ludzie – musisz tam być!

Trasa: Gwadelupa – Rivere de Sens – nurkowanie w rezerwacie Jacques’a Cousteau – Deshaies – Antigua – Barbuda –
Monserrat – Les Saintes – Gwadelupa*
Co warto zobaczyć

Rejs rozpoczynamy w marinie Port of Pointe-à-Pitre, z której będziemy kierować się na południowo-zachodnie wybrzeże Gwadelupy. Następnie przemieszczać się będziemy na północ wzdłuż Basse-Terre, czyli zachodniej części wyspy, którą oblewa morze Karaibskie. Jest to region znacznie bardziej górzysty, niż wschodnie przeciwieństwo tej pełnej kontrastów wyspy, której kształt nasuwa skojarzenie z motylem.


Różnobarwne plaże, bujna roślinność, wody będące istnym rajem dla ciekawych podwodnego świata nurków, mnogość strumieni i wodospadów to tylko część atrakcji Gwadelupy. Górujący nad wyspą aktywny wulkan La Grande Soufriere, dopełnia niesamowity krajobraz wyspy, której atmosferę zapamiętacie na długo.
Zatrzymamy się w marinie Rivière-Sens. Będziemy tu mieli możliwość odwiedzenia niesamowitego zabytku Gwadelupy, jakim jest Fort Delgrès, usytuowanego 1,5 km od mariny. Jest to obiekt bardzo monumentalny i doskonale zachowany. Zbudowany został z kamienia w XVII wieku, a jego imponujące mury można zobaczyć również z morza. Warto pamiętać, że obiekt jest zamknięty w poniedziałki.


Kolejnym punktem na naszej trasie będzie L’indigoterie de l’Anse à la Barque. Oprócz malowniczej zatoczki i pięknie położonej latarni morskiej, można tu podziwiać pozostałości po fabryce indygo. Tutejsza indygoteria powstała w XVII wieku. Sąsiadowała z nią plantacja roślin tropikalnych, z których pozyskiwany był ten pożądany barwnik. Będziesz miał okazję zobaczyć szereg dobrze zachowanych, murowanych kadzi, niezbędnych w ówczesnym procesie produkcyjnym.

Rezerwat Jacques’a Couste

Popłyniemy następnie na północ, gdzie niewątpliwą i jedną z głównych atrakcji wybrzeża Gwadelupy jest nurkowanie w rezerwacie Jacques’a Cousteau. Rezerwat znajduje się pomiędzy plażą Malendure, a maleńką wysepką Pigeon. Jest to idealne miejsce, zarówno dla zaawansowanych wielbicieli podwodnej fauny i flory, jak i dla osób początkujących. Nie trzeba zatem posiadać doświadczenia, czy specjalnych umiejętności, by poznawać ten fascynujący morski świat. Warto podkreślić, że będzie to też
niepowtarzalna okazja by zobaczyć rafę koralową, cieszącą się mianem jednej z 10 najpiękniejszych na świecie.


Dashaie

Odwiedzimy także urocze miasteczko Dashaie. Dla nienasyconych admiratorów egzotyki będzie to nie lada gratka, z uwagi na pobliski ogród Botanique de Deshaies. Jest on kwintesencją cudownej, karaibskiej roślinności. Spacerując po ogrodzie będziecie mieli niepowtarzalną okazję by obcować z wielobarwnymi papugami w otwartych wolierach.
Na pewno oczarują Cię dwie pobliskie plaże. Jedna z piękniejszych na wyspie jest położona bliżej Dashaie – Plage de Grande Anse. Druga, usytuowana bardziej na północ, Plage de la Perle., to plaża o złotym piasku. Znajdziesz tu bogatą oferta gastronomiczną.

Antigua 

Antigua wraz z Barbudą i Redondą tworzą wyspiarskie państewko leżące w archipelagu Małych Antyli Podwietrznych. Wyspy odkrył Krzysztof Kolumb, ale skolonizowała je dopiero Anglia w XVII wieku. Za sprawą brytyjskich wpływów, znacząco się różni od francuskiej Gwadelupy. Piętno historii odcisnęło się wyraźnie w języku, kulturze oraz tutejszej architekturze. Wyspa z uwagi na zróżnicowane krajobrazy, niebiańskie plaże o białych piaskach, oblewane krystalicznie czystą wodą zwana jest bramą do raju lub bramą Karaibów. Ma do zaoferowania mnogość atrakcji kulturalnych, zróżnicowaną ofertę sportów wodnych i bogate życie nocne.

Region słynie z uprawy ananasa i bawełny, ale przede wszystkim Antigua to ciekawe zabytki, wyśmienite warunki do żeglowania, doskonała kuchnia, radość życia, spontaniczna zabawa i gościnność mieszkańców. Wybierzemy się na obowiązkowy punkt widokowy Shirley Heights, usytuowany na południowym krańcu wyspy. Będziemy mieli okazję podziwiać widoki uznawanie za najpiękniejsze na Karaibach. Żeglując na północ wzdłuż zachodniego wybrzeża wsypy odwiedzimy kolejno Jolly, Zatokę Galleya i Dickensona, które zachwycają bajkową scenerią wymarzoną na powitanie Nowego Roku!

Barbuda 

Barbuda (Brodata) w przeciwieństwie do oferującej mnogość rozrywek, restauracji czy klubów nocnych Antigui, oczaruje nas dziewiczym i pełnym błogości obliczem. Trudno o lepszy kierunek po pełnej wrażeń Nocy Sylwestrowej. Będziemy oddawać się lenistwu i wyciszeniu w tym sanktuarium spokoju i pięknej roślinności. Plaże są tu rozległe, piaszczyste, białe lub różowe, a oblewające je wody słyną z rafy koralowej i malowniczych wraków statków.

Monserrat


Ciekawą alternatywą dla idyllicznej Barbudy jest wyspa Monserrat, którą docenią admiratorzy surowości i opuszczonych miasteczek.
Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, a czynny wulkanu Soufrière Hills nie będzie generował zagrożeń, to w drodze powrotnej na Gwadelupę istnieje możliwość odwiedzenia tej księżycowej wyspy. Niegdyś była ona popularną atrakcją turystyczną, teraz z uwagi na nawiedzające ją huragany, trzęsienia ziemi i zagrożenia wybuchami wulkanu jest praktycznie opuszczona.
Na skutek erupcji wulkanu mającej miejsce 1995 roku znaczna część wyspy uległa zniszczeniu. Monserrat określa się mianem Pompei Karaibów – mimo, że wyspa stopniowo się odradza, można odnieść wrażenie, że czas tam się zatrzymał.

Les Saintes

Naszą żeglarską przygodę zakończymy w zapierającym dech piersiach miejscu – na Wyspach Wszystkich Świętych – Les Saintes. Jesteśmy pewni, że ten niewielki kawałek raju na długo pozostanie w Waszej pamięci. Nie wystarczy powiedzieć, że Zatoka Saintes jest jedną z najpiękniejszych na świecie, a turkus wody, miniaturowe, kolorowe domki na wzgórzach oraz wąskie uliczki przeniosą nas do iście baśniowej krainy. Trzeba dodać, że czas biegnie tu leniwie oraz że pomimo dobrze
rozwiniętej turystyki, miejsce zachowało swój urok i autentyczność.

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami Sylwestra na komfortowym katamaranie Lagoon 400 s2 z 2018 roku

4 kabiny 2-osobowe, 2 kabiny 1-osobowe
Katamaran jest wyposażony m.in. w:
2 duże łazienki z wydzieloną częścią prysznicową
– panele słoneczne – dają energetyczną samowystarczalność
– wentylatory, które zadbają o komfort termiczny 

Ile to kosztuje

Termin:  28.12.2020 – 08.01.2021 (daty rozpoczęcia i zakończenia rejsu)
Cena rejsu:

 1470 EUR za miejsce w kajucie 2_osobowej
1170 EUR za miejsce w dziobowej kabinie 1_osobowej

Cena obejmuje:

– koję na jachcie [pościel, ręczniki, 4 zestawy ABC do nurkowania – maska, rurka, płetwy]
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– pomoc przy znalezieniu biletów lotniczych, rezerwacji noclegu w Paryżu oraz transportu z lotniska


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: prowiant, paliwo, opłaty za cumowanie, opłaty klimatyczne i celne – w sumie ok. 100 € [420 PLN] + 150 USD [500 PLN]
– transport z i na lotnisko ok. 50 €/os

– udział w kaucji zwrotnej za jacht 250 €/osobę [zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]

Dodatkowe koszty [zależne od „stylu życia”]:

– jedzenie w lokalnych knajpkach [20-40 €/os/obiad.]
– wycieczki: wulkany, dżungla, wodospady [w sumie około 80-120 €/osobę [zależnie od liczby chętnych]
– nurkowanie z wypożyczeniem sprzętu ok.100 €

Jak dotrzeć na rejs

Na Gwadelupę latamy z Paryża.

Trasę obsługują:
https://www.aircaraibes.com/
https://www.corsair.fr/
https://www.flylevel.com/
https://www.xl.com/us

Do cen bazowych doliczamy cenę za bagaż rejestrowy.

Do Paryża najlepiej dotrzeć liniami LOT na CDG z uwagi na to, że dalsza podroż odbywa się z pobliskiego lotniska ORLY.

Przykładowo:
Warszawa – Paryż
Paryż – Warszawa
z bagażem podręcznym 8 kg oraz bagażem rejestrowym 23 kg to koszt rzędu ok 800 zł w obie strony.

Do Paryża CDG bezpośrednio dostaniecie się tez z Wrocławia, Krakowa i Berlina (tu liniami easyjet istnieje możliwość dostania się bezpośrednio na lotnisko ORLY)

Prosimy o zawieranie w zgłoszeniach informacji skąd chcielibyście lecieć i w które dni. Wówczas poszukamy Wam najlepszych połączeń lotniczych.

Kto poprowadzi rejs

Rejs poprowadzi Jacek Urbańczyk

Rok urodzenia: 1978
Uprawnienia: PZŻ: Kapitan jachtowy (2016), ISSA: Offshore Skipper (2006), PZMWiNW: Kapitan motorowodny (2016), SRC (2006)

Znajomość akwenów: Chorwacja, Czarnogóra, Grecja, Turcja, Włochy (+Sardynia, Sycylia, Liparyjskie), Francja, Hiszpania (+Baleary, Wyspy Kanaryjskie), Malta, Karaiby, Norwegia (+Svalbard), Dania, Szwecja, Finlandia, Estonia, USA, Bermudy, wody oceaniczne, Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Barentsa, Morze Grenlandzkie
 

Znajomość języków: angielski, rosyjski
 

O mnie: Z zawodu informatyk, z wykształcenia politolog, obecnie głównie skipper. Prowadzę rejsy na dowolnych akwenach, które mogą przyjść do głowy względnie rozsądnemu miłośnikowi żeglarstwa. Mogą to być zarówno „żabie skoki” po 3h od porciku z knajpą, do porciku z jeszcze lepszą knajpą, jak i radykalna „orka” z nockami i wachtami.

My o Jacku: to skipper z którego 100% załóg jest zadowolonych. Jest super facetem, ale co najważniejsze doskonałym żeglarzem, dającym załogantom pełne poczucie bezpieczeństwa. Chętnie i umiejętnie dzieli się widzą i umiejętnościami. Jest wegetarianinem i jeździ na motorze 🙂    Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


    * (wymagane)