Seszele rejs katamaranem


11 – 21 marca 2020 
 [10 dni żeglowania] 


Cena: od 1000 EUR 

Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zapraszamy na wielką żeglarską przygodę.

Trasa: Mahe > Praslin > Aride > Curieuse > Les Soeurs > Felicite  > La Digue > Mahe*
Co warto zobaczyć
Praslin

Praslin jest drugą wyspą co do wielkości na Seszelach. Jest niezwykle zróżnicowana, a okalają ją inne mniejsze wyspy, będące naszym celem w kolejnych dniach rejsu; wokół niej warto spędzić najwięcej czasu. Pirs jachtowy – z możliwością uzupełnienia wody, paliwa i świeżych ryb oraz zaprowiantowania w pobliskich sklepach – leży w zatoce Baie St. Anne.

Na Praslin znajduje się Raj Utracony – naturalny ogród botaniczny Valle de Mai. Jest on skarbem UNESCO – to jedyne miejsce na ziemi gdzie rośnie legendarna palma Coco de Mer. Jej żeńskie owoce przybierają kształt idealnych damskich pośladków, a owoc męski to kopia męskiego… fallusa! Legendy mówią, że to właśnie tutaj Ewa kusiła Adama.
Warto wiedzieć, że nazwa „kokos morza” znana była na długo, zanim arabskie statki odkryły Seszele. W owym czasie spadały po prostu z palm na Praslin do oceanu i dryfowały w kierunku dzisiejszych Indii. Tu, jako owocom nieznanego koralowca, przypisywano im wówczas morskie pochodzenie. W Valle de Mai natrafimy też na rzadki okaz czarnej papugi Black Parrot.

Praslin to wiele wspaniałych, często bezludnych plaż. Na wielu z nich istnieje możliwość zakotwiczenia. Anse Georgette, Anse Lazio, Anse Boudin oraz Cote D’Or, spełniająca rolę miejscowej „riwiery”. Znajdziemy tu restauracje, kilka hoteli, centrum nurkowe (70 euro/pojedyncze nurkowanie) i centrum sportów wodnych (windsurfing, katamarany, kajaki).

Warto oczywiście spróbować szczęścia w połowach ryb podczas żeglugi (liny z błyskami można zamówić w firmie czarterowej). Satysfakcja po złowieniu tuńczyka Bonito, King Fisha, red Snappera, barakudy czy rekina jest gwarantowana. Smak wybornej, oceanicznej ryby wzbogaci z pewnością długie wieczorne kolacje na pokładzie.

La Digue

Przemierzając trasę w kierunku trzeciej co do znaczenia wyspy Seszeli – La Digue, miniemy po drodze prywatne wyspy: Petit Soer i Grand Soer. Tam znajdziemy jedną z piękniejszych plaż archipelagu. Od strony północnej wyspy istnieje możliwość postoju za drobną opłatą. Odkryjemy też pocztówkową Coco Island. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, a maleńkie plaże są tu w sam raz na wodowanie pontonem. Będziemy podziwiać piękne granitowe Felicite, do którego podpłyniemy bardzo blisko, dzięki czemu podziwiać będziemy tu niesamowite formacje skalne i bujną dżunglę.

Sama wyspa La Digue ma swój niepowtarzalny urok, jako że ruch kołowy ograniczony jest tam głównie do rowerów i wozów, które ciągną woły. Nazwę zawdzięcza historiom o średniowiecznych piratach, którzy upodobali ją sobie podobno jako kryjówkę swoich skarbów („la digue!” oznaczać miał francuski rozkaz: „tutaj kop!”). Pirs jachtowy z kotwicowiskiem może przyjąć tylko około ośmiu jachtów (w tym lokalne, drewniane szkunery transportowe przewożące pomiędzy wyspami wszystko naraz: warzywa, owoce, drewno, cement, ludzi, żywy inwentarz, a czasem nawet i samochód). Warto jednak zawinąć tutaj na chwilę, uzupełnić zapasy (dość ciężkie, wąskie wejście przy wiatrach północno-zachodnich), a na samą wyspę poświęcić cały dzień po zejściu na ląd.

Na La Digue po wypożyczeniu roweru skierować się warto na południe do L’Union Estate. Jest to plantacja kopry kokosowej, wanilii i cynamonu – są to główne towary eksportowe Seszeli poza turystyką i połowami tuńczyków. Dalej na południe rozciąga się legendarna plaża Anse Source d’Argent – wspaniały wianuszek maleńkich plaż ukrytych pomiędzy bajecznymi formami granitowymi. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym łatwo się zapomnieć… Po drugiej stronie wyspy dojedziemy rowerem do trzech plaż: Grand Anse, Petit Anse Coco Anse. Są to niezwykłe miejsca i godne polecenia kotwicowiska, lecz niebezpieczne do pływania, o nurkowaniu i snorklingu nie wspominając. Obowiązuje tu absolutny zakaz ze względu na zdradliwe prądy podwodne.

Mahe

Kolejnym etapem naszej morskiej przygody będzie wyspa Mahe z najmniejszą stolicą świata: Victorią. Znajduje się tu miejscowy rynek i miniatura Big Bena – pozostałość po panowaniu Brytyjczyków. Warto zapuścić się też samochodem 4×4 w góry (najwyższy szczyt Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.). Rozpościera się stąd imponujący widok na Victorię i kolejne wyspy archipelagu. Do najpiękniejszych plaż na Mahe zaliczyć można Anse Independance (znana z wyborów Miss World 1997), Anse La Mouche i Police Bay [oczywiście wszystkie odwiedzimy]. Wypływając z mariny żeglarskiej, zlokalizowanej na sztucznej wyspie, o charakterze ekskluzywnego resortu Eden Island, natkniemy się na St. Anne, Cerf. Płynąc dalej na północ, dopłyniemy do wysokiej, granitowej, monumentalnej Silhouette. Wszystko to wyspy – rezerwaty, gdzie pobierana jest opłata za lądowanie pontonem z kotwicowiska (średnio 15 euro/osobę).

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami wakacje na komfortowym katamaranie Lagoon 42 z 2018 roku

Znajdujący się na górnym pokładzie salon z kuchnią jest idealnie doświetlony dzięki panoramicznym oknom, a możliwość otwarcia przesuwanych drzwi pomiędzy kokpitem i salonem daje okazałą, otwartą przestrzeń.

Wygodne sypialnie z podwójnymi łóżkami są bardzo dobrze doświetlone, dzięki oknom umieszczonym pod linią zanurzenia, cumując w ciepłych morzach, można obserwować kolorowe życie podwodne.

To jacht 10_osobowy.
4 kajuty 2_osobowe
2 kajuty 1_osobowe
4 łazienki 
 

Ile to kosztuje

Termin:  11.03 – 21.03.2020 (daty rozpoczęcia i zakończenia rejsu)
Cena rejsu

 Na katamaranie Lagoon 42 z 2018 roku
1300 EUR miejsce w kajucie dwuosobowej
1000 EUR miejsce w kajucie 1_osobowej

Cena obejmuje:

– koję na jachcie (pościel, ręczniki)
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– pomoc przy znalezieniu biletów lotniczych


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty portowe itp. w sumie około 160 €/osoby
– kaucja 200 € – zwrotna na koniec rejsu, gdy nie ma zniszczeń. Istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za jacht w cenie 20 €/osoby
– wstępy do parków narodowych – zależnie od szczęścia bo nie zawsze podpłynie patrol zebrać opłatę – jest to w sumie około 60-100 € /osobę za cały rejs

Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Jeśli nie chcecie lecieć sami to możecie dołączyć do kogoś z załogi kto już ma kupione bilety na konkretny lot.

Rejs zaczyna się na Wyspie Mahe i tam też znajduje się lotnisko na które należy przylecieć [SEZ].

Koszt lotu Warszawa – Mahé w obie strony z 1 przesiadką wynosi około 2600 pln – liniami Emirates

Opcji lotów jest wiele.
Z przyjemnością poszukamy Ci najlepszych połączeń.

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: Marta +48 603 054 647
Kto poprowadzi rejs

Rejs poprowadzi Adam Krupa. Adamowi na każdym rejsie towarzyszy gitara i głowa pełna szant i nie tylko.

Kapitan – jachtowy, motorowodny
– z patentem PZŻ, na który się egzaminy zdawało
– z patentem Master of Yachts Ocean 200 T [International Yachtmaster Training]
– z patentem RYA Yachtmaster Offshore

Nurek – płetwowy [PADI AOWD, DSD]
Ratownik – WOPR młodszy
Jeździec – konny
Grajek – gitarowy
Instruktor – żeglarski w USA i UK, w Polsce ISSA
Instruktor ratowników – pierwszej pomocy EFR
Nauczyciel – na „Szkołach pod Żaglami” na Pogorii
Absolwent – Politechniki Warszawskiej [Informatyka]
Oficer – na żaglowcach:
– Pogoria, Zawisza Czarny, Fryderyk Chopin

Adam jest przeszkolony i certyfikowany na Akademii Morskiej w Gdyni w zakresie:
– Operatora Radarowego ARPA
– Radiooperatora dalekiego zasięgu LRC
– Kursów STCW:
.Indywidualnych Technik Ratowniczych
.Ochrony przeciwpożarowej
.Elementarnych zasad pierwszej pomocy medycznej
.Bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej

Do tej pory przepłynął ponad 50 000 mil morskich, na morzu spędził 12 tysięcy godzin.

Możliwość szkolenia

W czasie rejsu każdy jego uczestnik jest też członkiem załogi i aktywnie uczestniczy w żeglowaniu – dzięki temu zdobywa podstawowe umiejętności.

Dla chętnych, jest możliwość odbycia dodatkowych następujących szkoleń:
1. Podstawowe szkolenie żeglarskie (w cenie rejsu!!!).
* może ono być poparte wydaniem certyfikatu żeglarskiego ISSA Qualified Crew (dodatkowo płatne
po rejsie: 170 PLN).

2. Zaawansowane indywidualne szkolenie na skipera
(płatne: 100 EUR)
* może ono być poparte wydaniem certyfikatu żeglarskiego ISSA Inshore Skipper (dodatkowo płatne
po rejsie: 350 PLN).

Jako, że ten rejs prowadzi kapitan Adam Krupa – szkoleniowiec z anielskim podejściem do kursantów – to można się na tym rejsie sporo nauczyć.

Wszystko zależy od Waszych chęci i zapału.


Zapytaj o rejs


* (wymagane)