Tajlandia - rejs lux katamaranem

Termin: 26 marca - 4 kwietnia 2019

Trasa: Phuket - Phi Phi Don - Phi Phi Le - Koh Rok Nok - Koh Muuk - Koh Lanta - Krabi - Phang Nga -- Phuket 

 
Plan:


Dzień 1: Zakupy prowiantowe. Zaokrętowanie na jachcie w Ao Po Grand Marina w godzinach wczesnopopołudniowych . Wypłynięcie w miarę możliwości załogi, kąpiel przy jednej z wielu plaż Phuket np. Ya Nui lub Nai Harn.

Na wyspę Phuket zwanej rajem z powodu wielu atrakcyjnych plaż oblewanych przez ciepłe, turkusowe wody Morza Andamańskiego, można przylecieć dzień wcześniej. Ten dzień warto wykorzystać na aklimatyzację i zwiedzanie wyspy. Pomagamy w zorganizowaniu noclegu.

Phuket – doskonale skomunikowana lotniczo ze światem, największa wyspa Tajlandii. Można na niej znaleźć zarówno przepiękne i spokojne resorty położone przy rajskich plażach, buddyjskie świątynie jak i tętniące życiem miasta. Najsłynniejszym jest Patong mieszczący się przy plaży na zachodnim wybrzeżu. To miejsce z piekła rodem – głośne, zatłoczone, tandetne i buchające erotyzmem. Na każdym kroku natrętni naganiacze zapraszają nas na ping-pong show i inne pokazy z udziałem tajskich piękności. Ledwo się człowiek obróci a ma przed twarzą biedną małpkę, z którą koniecznie powinien sobie zrobić zdjęcie. Dwa kroki dalej wpada się na sprzedawcę pamiątek, turystycznych gadżetów i podróbek wszystkiego co można podrobić. Wokół cały czas huczy mieszanka muzyki dochodzącej z ogromnych dyskotek i klubów nocnych. Kolorowe światła, neony i ledwo ubrane Tajki przyprawiają przechodniów o prawdziwy oczopląs. 


Dzień 2: Przepłynięcie na Wyspy Phi Phi: Koh Phi Phi Don, zwana Dużą Phi Phi oraz Koh Phi Phi Leh (Lai), zwana Małą Phi Phi. Część dnia spędzimy przy dużej Phi Phi pełnej hotelów, bungalowów, restauracji, barów, dyskotek, imprez do rana, pięknych plaży, turkusowej wody, oszałamiających widoków i turystów z całego świata.Na resztę dnia i noc zakotwiczymy przy Koh Phi Phi Leh, która dla odmiany jest maleńką, niezamieszkaną wysepką. Znajduje się na niej kilka malowniczych zatoczek, z czego jedna, szczególnie atrakcyjna, Maya Bay, na której kręcony był film „Niebiańska Plaża” z Leonardo Di Caprio. 

Wyspa Phi Phi Don 
Wszędzie rozstawione są stragany z lokalnymi smakołykami, owocami i warzywami. Jest też niezliczona ilość restauracji i barów. Najbardziej zeskakują te serwujące angielską kuchnie. Jak się okazuje statystyczny Brytyjczyk czy Irlandczyk woli zjeść na obiad Cheese Burgera z frytkami niż na przykład Pad Thaia ze świeżymi krewetkami. Phi Phi Don to także królestwo tatuaży. Studia tatuażu są na każdym kroku i nie brakuje w nich chętnych do sprawienia sobie trwałej pamiątki z egzotycznych wakacji. Od strony zatoki Loh Dalam wzdłuż plaży tłoczą się knajpy i dyskoteki w których liczy się tylko dobra zabawa. A „dobra” dla przybywających tu turystów oznacza: głośna, roztańczona, beztroska i zalana możliwie jak największą ilością alkoholu. Alkohol w takich miejscach zamiast w szklankach podaje się w wiaderkach. Sprzedawane na każdym rogu za 150-400 bhatów [czyli 15-40 złotych] kubełki można samemu skomponować. Sprzedawca miesza w nich dla nas kilka małych buteleczek alkoholu na koniec dodając najczęściej Redbulla i oczywiście lód.
Nocą plaża przy Loh Dalam wygląda jak płonąca pochodnia. Zawdzięcza to popularnym wśród turystów zabawom z ogniem. Roześmiani i odważni przybysze skaczą na przykład przez płomienną skakankę. Wygląda to z boku dosyć przerażająco ale podobno jest to cyrkowy – zimny ogień, którym nie tak łatwo się podpalić czy poparzyć.
Za dnia warto wybrać się na punkt widokowy Phi Phi. Aby się tam znaleźć trzeba pokonać niekończące się schody a potem strome podejście. Nazwa „punkt widokowy” zobowiązuje więc wytrwali wspinacze są nagrodzeni pięknym widokiem na całą wyspę oraz sąsiednią PhiPhi Le.


Wyspa Phi Phi Le – czyli mniejsza siostra Phi Phi Don. Większość turystów kojarzy małą Phi Phi ze scen „Niebiańskiej plaży” – filmu z Leonardo DiCaprio, w którym tak zachęcająco pokazano plażę przy zatoce Maya i malowniczą wyspę. Miejsce to warto odwiedzić jedynie o świcie – tuż po wschodzie słońca. Przepłynięcie z Dużej Phi Phi zajmuje około 40 minut więc wyruszając o 6:00 mamy jeszcze szanse dotrzeć na wyspę przed falą turystów. Tylko wtedy możemy poczuć jak ten rajski zakątek musiał wyglądać w latach 80.i 90. kiedy to wyspy Phi Phi były jeszcze mało obleganym miejscem, znanym tylko lokalesom. Po Tsunami w 2004 roku wyspa przeżyła krótki regres. W 2005 roku aby przywrócić jej dobrą sławę uczestniczki Miss Universe pozowały tu do zdjęć.
AKTUALIZACJA 2019: wyspa została zamknięta dla turystów celem regeneracji do "niewiadomokiedy". Więc obejrzymy ją tylko z jachtu/ pontonu.


Dzień 4: Koh Rok Nok. Jedno z najlepszych miejsc do nurkowania. Na wyspie zachwycają chodzące swobodnie warany.

Jachtem staje się na kotwicy lub boi miedzy wyspami zwracając uwagę na głębokość i fazę pływu w jakiej się znajdujemy. To idealne miejsce do snorkelingu choć trzeba uważać na silne prądy. Warto wybrać się na punkt widokowy Rok Nai – szczególnie na zachód słońca.

Dzień 5: Przepłynięcie na Ko Muuk. To górzysta wyspa odwiedzana ze względu na niesamowitą Emerald Cave – Szmaragdową Jaskinię na zachodnim wybrzeżu, do której trzeba płynąć wpław z latarką przez ciemny osiemdziesięciometrowy tunel. Jaskinia prowadzi do cienistej doliny która skrywa piaszczystą plażę.

Wyspa Muuk – ta niewielka wyspa zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Można stanąć na kotwicy na przykład od wschodniej strony, gdzie wychodzi w morze charakterystyczny piaszczysty cypelek. Ta plaża nosi nazwę Hua Laem Prao i mieści się przy niej resort Sivalai. Do hotelowej restauracji warto się wybrać na kolację. Niezapomnianych wrażeń dostarcza spacer długą plażą na której swoje norki wykopują niewielkie kraby. Zarówno pójście w prawa jak i lewą stronę plaży doprowadzi nas do rybackich wiosek, w których turysta jest rzadkością. Lokalni rybacy po zakończonych połowach zajęci są odpoczywaniem na hamaku lub reperowaniem swoich pięknych łodzi zwanych long tail boat. Kolejnym miejscem do postoju przy Ko Muuk jest Farang Beach na południowym wschodzie wyspy. Piękna i osłonięta plaża przy resorcie Charlie to doskonałe miejsce na kilkugodzinny odpoczynek. Oprócz hotelowej restauracji jest tu przyjemny bar z dużym grillem na świeżym powietrzu. Wieczorem można się relaksować w spokojnym barze przy plaży. Jest tu też ośrodek nurkowy w którym chętnie organizuje podwodne wyprawy z butlą.
Będąc w tych okolicach należy koniecznie wybrać się na zwiedzanie Szmaragdowej Jaskini ukrytej w zachodniej części wyspy. Jest to kolejne miejsce na trasie dla którego warto nakręcić budzik na 6:00 rano. I kolejne miejsce w którym docenimy naszą niezależność od zorganizowanych, masowych wycieczek w ramach których przypływa tu większość turystów. Po podpłynięciu jachtem na wysokość jaskini należy pozostawić jacht na bojce i przesiąść się do pontonu. Warto zabrać ze sobą latarki i aparaty fotograficzne. Po dopłynięciu do ściany skał należy wyłączyć silnik i wpłynąć w tunel, który ciągnie się w zupełnych ciemnościach przez prawie 100 metrów. Część załogi może przebyć tę drogę wpław ale wtedy przydaje się podwodna latarka. Po pokonaniu kilku zakrętów do tunelu zaczyna wpadać słoneczne światło, a naszym oczom ukazuje się piękna plaża otoczona ze wszystkich stron kilkudziesięciometrowymi skałami. Jest to jeden z tych obrazków, których nie da się opisać słowami. To miejsce do którego wraca się myślami do końca życia.
 

Dzień 6: Koh Lanta. Duża wyspa (30 km długości), świetne warunki do pływania i ciekawe możliwości spędzenia czasu wolnego; wycieczka w dżungli na słoniach.

Wyspa Lanta Yai – warto na nią zawinąć najpierw od południowego wschodu, gdzie znajduje się Lanta Old Town Village. To nie tylko miejsce gdzie można nabrać wody i kupić pamiątki ale też dobry punkt wypadowy do wycieczki na słoniach. Wycieczka trwa kilka godzin i odbywa się samochodem typu pick-up z otwartymi bokami. Z drogi można więc zobaczyć interior wyspy i życie mieszkańców. Po dotarciu na farmę słoni wyrusza się na około godzinną wycieczkę po dżungli na grzbietach tych ogromnych zwierząt. Przejażdżka dostarcza wielu emocji i adrenaliny, a nagrodą za jej przetrwanie jest możliwość karmienia słoni bananami i ananasami. Potem przewodnik prowadzi nas do oddalonego o około godzinę drogi wodospadu i jaskini.
Zupełnie inny klimat panuję na zachodnim wybrzeżu wyspy. Wzdłuż tego brzegu ciągną się piaszczyste plaże. Za najpiękniejszą uchodzi Klong Dao Beach na samej północy wyspy. Na tej niezwykle długiej i szerokiej plaży powtarza się znany już i niezmiennie lubiany przez nas schemat. I tak oto wzdłuż całej plaży ciągną się klimatyczne restaurację i bary z wygodnymi leżakami, oświetlone tysiącem lampek i oferujące oczywiście dania wyśmienitej tajskiej kuchni. Nie brakuje też salonów masażu i innych atrakcji. Warto zdążyć na tę plażę przed zachodem słońca, a idealnie jest trafić tam w czasie pełni gdy na wodę puszcza się piękne kwieciste wianki ze świeczkami a w niebo wypuszczane są papierowe lampiony.

Dzień 7 : Krabi. To jedyna marina na trasie rejsu (poza macierzystą)  – zwiedzanie świątyń.

Krabi – to pierwszy stały ląd na trasie naszego rejsu. Do miasta wpływa się długim kanałem. Wybierając porę na pokonanie tego kanału trzeba się dobrze rozeznać w poziomie wody. Można zamówić przez radio pilota, który poprowadzi nas przez płytką rzekę.
Będąc w Krabi warto wybrać się na wycieczkę do Świątyni Jaskini Tygrysa. Największą atrakcją tego kompleksu jest przepiękna świątynia usytuowana na szczycie wzgórza. Ze względu na utrudniony dostęp nie jest to tłumnie odwiedzane miejsce. Aby dotrzeć na górę należy pokonać 1237 wysokich, betonowych stopni. Niektóre z tych stopni sięgały nam do kolana więc wycieczka wymaga dobrej kondycji i sporego zapasu wody. Już po 5 minutach wdrapywania można napotkać stado dzikich gibonów, które z zacięciem i sprytem wyrywają siatki z prowiantem na drogę. Trudno jednak gniewać się na małpę, która z takim apetytem zajada się naszymi M&M-sami.
Wspinaczkę najlepiej rozpocząć około godziny 16:30 tak aby po godzinie znaleźć się na szczycie tuż przed zachodem. Lśniące w zachodzącym słońcu posągi buddy i pozłacane stupy są jednym z najpiękniejszych widoków jakie oferuje Tajlandia. Z Wat Tham Seua rozpościera się bezcenny widok na całą prowincję Krabi. Uśmiechnięty mnich, który powitał nas na szczycie wydawał się być najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.
Po powrocie do miasta warto wybrać się na lokalny targ pełen garkuchni. Na dużym placu rozkładają się dziesiątki przenośnych kuchni, które serwują przygotowywane przy klientach potrawy tajskiej kuchni. Warunki sanitarne pozostawiają wiele do życzenia więc warto zakończyć kolację mocniejszym drinkiem.


Dzień 8 i 9 : Phang Nga - Phang Nga Bay to jedna z najpiękniejszych zatok Tajlandii. 

półwysep i Railay Beach z "świątynią księżniczki" Phra Nang.

Majestatyczne formacje skalne tworzą wapienne wyspy sięgające nawet 275 m n.p.m. Kryją się w nich liczne jaskinie i groty. Na jednej z nich zwanej Wyspą Gwoździem kręcono w 1974 roku sceny do Jamesa Bonda (Człowiek ze złotym pistoletem). Miejsce to stało się tak komercyjne, że aby zwiększyć powierzchnię, na której mogą być rozstawione stragany z pamiątkami itp. wyspę sztucznie powiększono. Ta informacja skutecznie zniechęciła nasze załogi do eksplorowania planu filmowego po którym stąpał Roger Moore.
Zamiast tego można zdecydować się na poznanie bezludnych wysp Hong. To wielkie skały wyrastające strzeliście z wody i porośnięte roślinnością, której zdają się nie obowiązywać żadne prawa fizyki. Idealny na taką wycieczkę jest jachtowy ponton. Można nim wpływać do wąskich jaskiń i kanałów jak również opływać na silniku większe wyspy.  Możemy też zwiedzić "pływającą wyspę morskich cyganów" Koh Panyee - to malowniczo położona wioska muzułmańska zbudowana na palach w ujściu rzeki


Dzień 10 ( 4 kwietnia) : Powrót do mariny . wyokrętowanie i zdanie jachtu.


*Trasa będzie zależna od możliwości i chęci załogi.

Po rejsie - możliwe zwiedzanie Phuket i /lub Bangkoku.

Galeria zdjęć

« powrót

 • Majówka Chorwacja katamaran Lagoon 42 [2017]

  Termin:

  od 27.04.2019
  do 04.05.2019

  Cena:

  od 1650 PLN

  TERMIN: 27 kwietnia - 4 maja 2019 Zapraszamy na majówkowy rejs  w Chorwacji na bardzo komfortowym i przestronnym katamaranie Lagoon 42 [2017]. Odwiedzimy urocze miasteczka, porty i zatoczki. Będzie czas na zwiedzanie, żeglowanie i leniuchowanie. Start z Trogiru

  więcej »

 • Majówka w Grecji one-way Ateny - Korfu Oceanis 50

  Termin:

  od 27.04.2019
  do 04.05.2019

  Cena:

  LAST MINUTE 1400 pln

  TERMIN: 27 kwietnia do 4 maja 2019. Zapraszamy na niezapomniany rejs wyjątkowo malowniczą trasą z Aten na Korfu. Będziemy żeglować na bardzo komfortowym Oceanisie 50, będzie czas na zwiedzanie i podziwianie uroków malowniczych wysp.

  więcej »

 • Rejs rodzinny w Chorwacji majówka katamaran

  Termin:

  od 27.04.2019
  do 04.05.2019

  Cena:

  od 1450 pln

  Termin: 27 kwietnia - 4 maja 2019 Zapraszamy na rodzinną majówkę  po Adriatyku. Będziemy żeglować, odpoczywać i podziwiać malownicze krajobrazy. Płyniemy komfortowym i przestronnym katamaranem Lagoon 400 z 2014r

  więcej »

 • Toskania

  Termin:

  od 01.06.2019
  do 08.06.2019

  Cena:

  1900 PLN

  Termin: 1 - 8 czerwca 2019 Zapraszamy na wyjątkowy rejs we włoskim klimacie. Magiczna Toskania kusi kolorami, niepowtarzalną historią, bajeczną przyrodą i niezwykłą architekturą. Rejs rozpoczynamy w Punta Ala.

  więcej »

 • Rejs Grecja - Zatoka Sarońska

  Termin:

  od 20.07.2019
  do 27.07.2019

  Cena:

  1950 PLN

  TERMIN: 20 - 27 sierpnia 2019 Odwiedzimy piękne wyspy, urocze zatoczki, turkusowe kąpieliska. Będziemy wygrzewać się w słońcu, nurkować, eksplorować wyspy Egina oraz Hydra, zachwycać się antyczną kulturą, greckimi tawernami i korzystać ze wspaniałych warunków żeglarskich.

  więcej »

 • Rejs katamaran - Dubrownik i Czarnogóra

  Termin:

  od 14.09.2019
  do 21.09.2019

  Cena:

  od 2190 pln

  TERMIN: 14 - 21 września 2019 Zapraszamy do spędzenia tygodnia pod zaglami w Chorwacji i Czarnogórze. Start rejsu z Dubrownika! Świetny sposób na aktywny wypoczynek i przeżycie niezapomnianej, morskiej przygody. Doświadczenie żeglarskie nie jest wymagane.

  więcej »

 • Szkoleniowy rejs na jachcie, Chorwacja

  Termin:

  od 05.10.2019
  do 12.10.2019

  Cena:

  1350 PLN

  Termin: 5 - 12 października 2018 Zapraszamy na szkoleniowe REJSY - KURSY w Chorwacji, czyli tygodniowe szkolenie z podstaw żeglarstwa morskiego. W programie solidne przygotowanie do samodzielnego czarterowania i prowadzenia jachtu. Można płynąc takze w trybie turystycznym.

  więcej »

 • Rejs szkoleniowy katamaran

  Termin:

  od 12.10.2019
  do 19.10.2019

  Cena:

  1650 pln

  TERMIN: 12 - 19 października 2019 Okazja by poznać tajniki manewrowania katamaranem, ale także rozwinąć inne umiejętności przydatne w prowadzeniu jachtu morskiego. Czeka Was dużo manewrów, teorii, żeglowania w dzień i w nocy oraz nauki obsługi jachtu i jego instalacji. Płyniemy super katamaranem Lagoon 400

  więcej »

 • Sylwester 2019 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 27.12.2019
  do 09.01.2020

  Cena:

  od 1190 EUR

  TERMINY: 27 grudnia 2019 - 9 stycznia 2020 Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i pierwszych dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

Twój newsletter