Rejs Grecja one-way Korfu - Zakynthos

 Termin: 11 - 18 lipca 2020

 

Trasa: Korfu – Paxos – Antipaxos – Lefkada – Itaka – Kefalonia – Zakynthos
Wielką zaletą tej trasy jest to, że będziemy żeglować cały czas przed siebie. Dzięki temu zobaczycie najpiękniejsze z Wysp Jońskich bez konieczności żeglowania po 10 h dziennie aby zdążyć wrócić do portu z którego się wypłynęło.Plan i trasa:

KORFU to wyjątkowo piękna wyspa, która stała się inspiracją między innymi dla Goethego i Oscara Wilde. Cesarzowa austriacka Elżbieta - zwana Sissi - miała tu swoją letnią rezydencję, która współcześnie stanowi piękną atrakcję turystyczną.
Starówka Corfu jest wpisana na listę UNESCO. Spacer po jej weneckich uliczkach to wielka przyjemność nie tylko dla zakochanych par.

PAXOS możliwość odwiedzenia tej wyspy zawdzięczamy Posejdonowi ;) to on przy pomocy swego trójzębu oddzielił wyspę od południa Korfu z zamiarem stworzenia sobie miejsca schadzek ze swoją ulubienicą - Amfitrytą. Trójząb jest również znakiem rozpoznawczym wyspy.
To najmniejsza z Jońskich Wysp. Ma zaledwie 10 km długości i 4 szerokości. Tę niewielką powierzchnię pokrywa subtropikalna roślinność.
To dobre miejsce aby dać nura pod wodę lub powygrzewać się na kamienistej plaży. Do eksploracji pontonem i wpław zachęcają błękitne groty dostępne od strony morza, a do wyciągnięcia aparatów widowiskowe klify. Szykujcie się zatem na niezliczone ilości odcieni błękitu, turkusu i lazuru w przepięknej skalnej scenerii.
Na południowym wybrzeżu leży sławna, fantasmagoryczna grota morska Grotto Ipapantis - brzmi tajemniczo? I niech tak zostanie.
ANTIPAXOS na tej niewielkiej wyspie znajdują się duże pola upraw winorośli, z których powstaje lokalne wino. Czekają tu na nas jedne z najpiękniejszych plaż w tej części Grecji. Największe i najpopularniejsze z nich to Vrika, Mesovrika i Voutoumi.
Niezliczone ilości odcieni błękitu, turkusu i lazuru w przepięknej skalnej scenerii.

LEFKADA nazwa pochodzi od słowa „lefkos” – „biel skał”. Wyspa jest górzysta, żyzna i zielona, rosną tu cyprysy, drzewa oliwne i winorośl. Życie w górskich osadach prawie się nie zmieniło, starsze kobiety wciąż noszą tradycyjne stroje: dwie spódnice (jedna marszczona z tyłu), ciemne chustki na głowie i sztywne gorsety. Na zachodnim wybrzeżu
kryją się najwspanialsze plaże na Wyspach Jońskich.
Miejscowa ludność zajmuje się rybołówstwem i produkcją soli (saliny) z wody morskiej, poza tym, na wyspie uprawia się winorośle, drzewa cytrusowe i oliwki.

ITAKA - ta niewielka wysepka, zajmująca zaledwie 96 km² tchnie spokojem i ciszą. Krajobraz jest górzysty, poprzecinany malowniczymi wąwozami. Mieszkańcy wyspy zajmują się rolnictwem, uprawą oliwek i winorośli oraz pasterstwem. To legendarna ojczyzna Odyseusza, miejsce gdzie cierpliwie czekała na swojego małżonka wierna Penelopa.

KEFALONIA nazywana jest również „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą”, ponieważ stanowczo opiera się masowej turystyce.
Odwiedzimy tu jaskinię Melissani której oszałamiający, lazurowo-seledynowy kolor wody stanowi główną atrakcję wyspy. Jaskinię odkryto dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.


ZAKYNTHOS to piękna, zielona wyspa wulkanicznego pochodzenia znana ze swego uroku. Otaczające ją szmaragdowe morze i piękne plaże, pokryte sosnami stoki wzgórz i bardzo gościnni mieszkańcy sprawiają, że Zakynthos jest miejscem uwielbianym nie tylko przez żeglarzy.
U jej wybrzeży, skryty pod powierzchnią wód, położony jest atrakcyjny i bogaty w różnorodną roślinność Narodowy Park Wodny, przyciągający wielbicieli nurkowania. Atrakcją wyspy są żółwie morskie, które co roku przemierzają setki mil, aby od lipca do sierpnia przeżyć okres lęgowy na piaskach dużej zatoki Laganas. Gdy taki żółw wyjdzie na plażę aby złożyć jaja troskliwi wolontariusze odgradzają tę część plaży aby zwiększyć populację zagrożonego gatunku. Ten gatunek żółwia występuje jedynie w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Żółwie mogą osiągnąć 1,2 metra długości i 100 kg wagi.
Na Zakynthos odwiedzimy też sławną Zatokę Wraku. Aby zdążyć do niej przed tłumem turystów wypłyniemy wcześniej rano z Portu St. Nikolas. Po godzinie drogi będziemy już na miejscu.
 

Galeria zdjęć

« powrót

 • Sylwester 2019 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 28.12.2019
  do 10.01.2020

  Cena:

  od 1190 EUR

  TERMINY: 28 grudnia 2019 - 10 stycznia 2020  Sylwester i pierwsze dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na na nowym katamaranie Lagoon 380 s2 z odsalarką i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

 • Sylwester 2019/2020 Gwadelupa

  Termin:

  od 28.12.2019
  do 08.01.2020

  Cena:

  od 1050 EUR

  Termin: 28 grudnia 2019 - 8 stycznia 2020  Zapraszamy na egzotyczny rejs po Wyspach Nawietrznych z Gwadelupy. To wymarzone miejsce na powitanie Nowego Roku. Bajeczne krajobrazy, egzotyczna przyroda, łagodny tropikalny klimat, szampańska zabawa w szalonych rytmach a przede wszystkim wyjątkowi ludzie - musisz tam być!

  więcej »

 • Karaiby - rejs katamaranem

  Termin:

  od 11.01.2020
  do 24.01.2020

  Cena:

  od 990 EUR

  TERMIN: 11 - 24 stycznia 2020
  Wyrusz z nami na rejs po Karaibach. 13 dni żeglowania w egzotycznym raju na pokładzie komfortowego katamaranu. Będziemy płynąć śladami Piratów z Karaibów, podziwiać rafy koralowe, nurkować, odwiedzimy wulkan i dżunglę, strącimy świeże kokosy z palmy :)

  więcej »

 • Rejs katamaranem dziewicza Tajlandia - Koh Chang

  Termin:

  od 08.02.2020
  do 18.02.2020

  Cena:

  1250 EUR

  TERMIN: 8 - 18 lutego 2020 Zapraszamy do żeglowania na komfortowym katamaranie z open-space w Tajlandii - startujemy z wyspy Koh Chang. Będziemy żeglować po akwenie gdzie jest zaledwie kilka jachtów czarterowch co daje możliwość posiadania zatok i kotwicowisk na wyłączoność.

  więcej »

 • Tajlandia rejs rodzinny katamaranem

  Termin:

  od 09.02.2020
  do 19.02.2020

  Cena:

  1080 EUR

  TERMIN: 9 - 19 lutego 2020 Zachwyć się feria barw, tropikalną przyrodą, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców oraz wszechobecnym uśmiechem. Panują tutaj świetne warunki do zeglowania - krystaliczne wody oceanu i piaszczyste plaże. Osoby lubiące nurkowanie docenią piękno raf koralowych. Smakosze będą się zajadać lokalnymi przysmakami.

  więcej »

 • Karaiby - rejs katamaranem Lagoon 380 s2

  Termin:

  od 29.02.2020
  do 13.03.2021

  Cena:

  od 950 €

  Zapraszamy na rejs w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

 • Seszele rejs katamaranem

  Termin:

  od 11.03.2020
  do 21.03.2020

  Cena:

  od 1000 EUR

  TERMIN: 11 - 21 marca 2020 Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zapraszamy na wielką  żeglarską przygodę.

  więcej »

 • Seszele rejs rodzinny katamaranem

  Termin:

  od 11.03.2020
  do 21.03.2020

  Cena:

  1180 EUR

  TERMIN: 11 marca -  21 marca 2020 Seszele to raj dla żeglarzy, magiczne miejsce otoczone błękitem Oceanu Indyjskiego, pełne lasów palmowych i białych piaszczystych plaż. Pożegluj z nami po seszelskich wyspach, zobacz ogromne żółwie, nurkuj, plażuj, zwiedzaj, poznawaj fajnych ludzi. Spędź najlepsze wakacje życia!

  więcej »

 • Rejs Grecja one-way Korfu - Zakynthos

  Termin:

  od 11.07.2020
  do 18.07.2020

  Cena:

  2890 PLN

   TERMIN: 11 - 18 lipca 2020 
  Zapraszamy na niezapomniany rejs wyjątkowo malowniczą trasą z Korfu do Zakynthos. Po drodze odwiedzimy między innymi Lefkadę, Itakę i Kefalonię. Będziemy żeglować bardzo komfortowym katamaranem Lagoon 39 z 2016 roku.

  więcej »

 • Grecja rejs one-way Zakynthos - Korfu

  Termin:

  od 18.07.2020
  do 25.07.2020

  Cena:

  2890 PLN

  TERMIN: 18 - 25 lipca 2020 Zapraszamy na niezapomniany rejs wyjątkowo malowniczą trasą z Zakynthos do Korfu. Po drodze odwiedzimy między innymi Paxos, Antipaxos, Itakę i Kefalonię. Będziemy żeglować bardzo komfortowym katamaranem Lagoon 39 z 2016 roku.

  więcej »

Twój newsletter