Rejs Sycylia i wyspy Liparyjskie – majówka

Rejs Sycylia i wyspy Liparyjskie

Trasa: Portorosa – Lipari – Panarea – wulkan Stromboli – Sycylia – Portorosa*


1 – 8 maja 202

Cena: 1990 PLN 

Zaokrętuj się na słonecznej Sycylii i popłyń w niezapomniany rejs! Odwiedzimy wulkaniczne wyspy, będziemy kąpać się w turkusowej wodzie i smakować włoskie przysmaki. Nie zabraknie czasu na żeglowanie, zwiedzanie i prawdziwy wypoczynek.
Co warto zobaczyć

Niezapomniany rejs czyli oblicza Sycylii


Nie byłoby Włoch bez ich fascynujących wysp. Największą i zarazem najbardziej sławną jest z pewnością Sycylia, będąca swoistym państwem w państwie. Pomimo administracyjnej jedności z Włochami stanowi całkiem odrębny świat, fascynujący legendami o mafii, oraz specyficzną kuchnią. Oferuje przepiękne krajobrazy, ciepły śródziemnomorski klimat i unikatowe na skalę światową zabytki. Sycylia to mekka kultury, a jej stolica Palermo uznawana jest za kulturalną stolicę Włoch. Liczne muzea i sezonowe wystawy zadowolą nawet największych entuzjastów kulturalnych wrażeń.

 Syrakuzy natomiast, to architektoniczna perła, w której panuje niesamowita aura. Błękit nieba zlewa się tu z  turkusowym odcieniem morza, a miasto rozświetla blask słońca. Podróż w tę część Sycylii rozbudza emocje i przenosi nas w odległe czasy. Taormina z kolei to magiczna miejscowość, położona na wzgórzu Monte Tauro, która przyciąga swoją atmosferą artystów z całego świata. Znajduje się ona przy brzegu morza, z Etną w tle. Będąc na Sycylii warto również odwiedzić ten jeden z największych czynnych wulkanów na świecie, którego krajobraz to niezapomniany widok.

Wyspy Eolskie czyli Liparyjskie są wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Leżą u wybrzeży północno-wschodniej części Sycylii. Jest to  archipelag siedemnastu wysp, z czego siedem większych jest zamieszkałych. Należą do nich Stromboli, Panarea, Filicudi, Alicudi, Salina, Lipari i VulcanoStromboli i Vulcano są wyspami o aktywności wulkanicznej. Wyspy ze względu na silny wiatr w tym rejonie nazywane są również wyspami Eolskimi, od imienia boga wiatru Eola.

Zachęcają spokojem, zapachem ziół i owoców cytrusowych, a przede wszystkim śródziemnomorską kuchnią. Główną wyspą archipelagu jest, jak sama nazwa wskazuje, Lipari.

Lipari

To największa i najbardziej zamożna z wysp archipelagu. Dopływając do niej z pewnością nie przeoczymy wznoszącego się nad miastem wzgórza, na którym znajduje się zamek i katedra San Bartolomeo z XVI wieku. Spacer po Lipari warto zacząć od starego miasta, gdzie odkryjemy resztki średniowiecznej kultury, wraz z termami z II wieku p.n.e., a także budynki jeszcze z czasów epoki brązu. W miejscu,  gdzie dziś stoi zamek, kiedyś znajdował się grecki Akropolis. Będąc na Lipari warto wejść do muzeum archeologicznego, które należy do jednego z najważniejszych w całych Włoszech.

Z kolei w miejscowości Quattrocchi jest punkt widokowy, z którego doskonale widać panoramę całego archipelagu, oraz kameralne zatoczki. Będąc na szczycie góry Pelato ujrzymy zapierający dech w piersiach Campo Bianco i  skały ze szkła wulkanicznego. Dla miłośników  historii znajdzie się kilka zabytków, na czele z katedrą św. Bortolomeusza, a dla spragnionych relaksu łaźnie z gorącymi wodami.

Lipari pokryta jest winnicami i produkuje się tu doskonałe wino Malvais di Lipari. Wyspa słynie też z wytwarzania pięknej kolorowej ceramiki  oraz wydobywania obsydianu i pumeksu. 

Panarea

Panarea  to najmniejsza ze wszystkich Wysp Liparyjskich, o typowo greckim klimacie. Znajdziemy tu mnóstwo urokliwych miejsc, a przede wszystkim ciszę i spokój. Na wyspie nie ma ruchu samochodowego, więc czeka nas spacer po okolicy pełnej cudownych widoków. Jest rzadko odwiedzana przez turystów. Jej urok i idylliczny spokój doceniają celebryci – często tu odpoczywają Sting, Madonna, Eric Clapton, Naomi Campbell czy Michelle Pfeiffer. Zakotwiczymy tam w pobliżu przepięknej Cala Junco, zwiedzając malowniczo położoną, antyczną osadę.

Vulcano

Kolejną wyspą na mapie naszego rejsu jest Vulcano, na której niedaleko portu w Porto di Levante znajduje się ogromny krater nieaktywnego wulkanu, oraz jeziorko siarkowe.
Ta niewielka wyspa zajmuje 21 km2. Swoją nazwę zawdzięcza Rzymianom, którzy uważali ją za komin kuźni boga ognia Wulkana (Vulcanusa), przy czym wyspa rosła, jak wierzyli, dzięki okresowemu oczyszczaniu paleniska kuźni. Trzęsienia ziemi towarzyszące erupcjom uważane były za zjawiska powodowane przez wykuwanie przez Wulkana broni dla boga Marsa i jego armii. Wyspa słynie z siarkowych źródeł, w których zażyjemy kąpieli. Zdobędziemy też wulkan, aby poczuć moc natury, siarkowe opary oraz podziwiać kolorowe skały i naloty. 

Stromboli

Zwiedzanie tej wyspy daje możliwość obcowania z jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie [drugi po Etnie]. Na wycieczkę wyrusza się przed zmrokiem, aby już po jego zapadnięciu dotrzeć na wysokość, która pozwala z bliska obserwować wyrzucaną przez wulkan na wysokość 10 metrów lawę i popioły. Rozgrzane do czerwoności kawałki lawy staczają się po zboczu góry aby na końcu sycząc wpaść do morza. Na Stromboli można też przyjemnie spędzić czas spacerując po miasteczku Stromboli. Jest tam kilka restauracji zasługujących na uwagę i pięknie położony kościół San Bartolomeo

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami wakacje marzeń na jachcie Oceanis 48 z 2016 roku

Na jachcie znajdują się:


4 kabiny podwójne
3 łazienki
– komfortowy salon z aneksem kuchennym

Ile to kosztuje

Termin:  1 – 8 maja 2021 (daty rozpoczęcia i zakończenia rejsu)
Cena rejsu:

 Na jachcie Oceanis 48 z 2016 roku
1990 PLN – za miejsce w kajucie 2_osobowej

Cena obejmuje:

– koję na jachcie
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– koszulkę firmową „Nie refuj marzeń!”
– opinię z rejsu honorowaną przez PZŻ


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty portowe itp. w sumie około 120 EUR/osoby
– udział w kaucji zwrotnej za jacht 150 €/osobę [zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]; istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za ok 25 €/osoby [kwota zależy od liczby załogantów]
– ubezpieczenie turystyczne
– transport

Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Obecnie są dostępne korzystne loty Ryanair z Krakowa do Katanii, w terminie umożliwiającym w sumie 3 dniowy pobyt stacjonarny:
– wylot 30.04.2021
– powrót 10.05.21
Koszt: 392 PLN

Prosimy o zawieranie w zgłoszeniach informacji skąd chcielibyście lecieć i w które dni. Wówczas poszukamy Wam najlepszych połączeń lotniczych.


    Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


    * (wymagane)