Rejs one-way stażowo – turystyczny w Grecji

Rejs w Grecji

Trasa: Preveza > Lefkada > Kefalonia > Zakynthos > Peloponez (Monemvasia) > Hydra > Egina > Ateny*

21 – 28 sierpnia 2021 

Cena: 3150 PLN 

Rejs rozpocznie się w sobotę popołudniu w miejscowości Preveza, a zakończy po tygodniu, w sobotę rano w marinie w Atenach. Zapowiada się niezwykle malowniczy i zarazem ambitny one – way w Grecji.
Gotowi na wyzwanie i piękną przygodę w jednym?

Zostało już tylko jedno miejsce w kajucie jednoosobowej.

Rejs rozpocznie się w sobotę popołudniu w miejscowości Preveza, a zakończy po tygodniu, w sobotę rano w marinie w Atenach. To doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu dla osób, które chcą zobaczyć tak wiele pięknych miejsc w Grecji i to podczas jednego rejsu – Zakynthos, Kefalonie i zatokę Sarońską. Planujemy zawinąć na Hydrę i Eginę. Trasę będziemy dopasowywać do możliwości i chęci załogi.
Z uwagi na zamknięty kanał Koryncki w przypadku tej trasy należy opłynąć dookoła Peloponez.

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi.
Co warto zobaczyć

Ateny

Przede wszystkim są kolebką cywilizacji europejskiej. Miasto zachwyca i zadziwia zarazem wielością swoich obliczy. Tu startuje nasz rejs, więc warto rozważyć przyjazd z kilkudniowym wyprzedzeniem by zwiedzić jego najciekawsze zakątki. Chętnie podpowiemy których nie tylko nie można przegapić, ale także pomożemy w zorganizowaniu noclegu i zaplanowaniu transferu z ateńskiego lotniska.


Akropol


Jeśli myślimy o Atenach, w pierwszej kolejności do głowy przychodzi nam Akropol– niezaprzeczalny gwóźdź programu! To tu, po wdrapaniu się na wapienne skały górujące nad stolicą Grecji, usłyszysz wyraźnie niesamowite echo historii dawnej. Przekrocz Propyleje,  główną bramę i przenieś się w czasie o 2500 lat. Naciesz oczy widokiem górującego nad otoczeniem Partenonu, Erechtejonu. Z tej perspektywy ujrzysz również oddalony Aeropag i Antyczną Agorę. Popuść wodze fantazji odwiedzając Teatr Dionizosa oraz Odeon Heroda i poczuj się niczym na widowni pierwszych tragedii antycznych, bądź upojnych dionizjów.
Stąd udasz się na podnóże północnego zbocza Akropolu. Kto wie? Może spacerując pośród pozostałości dawnych agor poczujesz gdzieś w zakamarkach wyobraźni rytm tętniącego niegdyś serca miasta. To tu rozbrzmiewały niegdyś liczne dysputy polityczne, a  wszędobylski gwar towarzyszył wymianom handlowym i zgromadzeniom mieszkańców.


Jeśli należysz do osób lubiących dynamikę miejską, właściwą dla kawiarenek i licznych kramików, koniecznie udaj się do Monastriaki. Odnajdziesz tu liczne restauracyjki i stragany oferujące świeże owoce oraz tłumy lokalesów. Jeśli jesteś poszukiwaczem niebanalnych pamiątek to przyjdź tu w niedziele. Wtedy wzdłuż ulic swoje stoiska rozkładają handlarze staroci i rozmaitości, jakże innych od typowych suwenirów, najczęściej wyprodukowanych na masową skalę. Będąc w dzielnicy Monastriaki warto skierować swe kroki do Biblioteki Hadriana.

Podobnie tętniącym życiem i gwarnym miejscem jest stare miasto – Plaka. Tu pośród wąskich, malowniczych uliczek, usianych tawernami i sklepikami z pamiątkami znajdziesz się w rwącej rzece innych turystów. Ateńczycy bowiem chętniej odwiedzają Monastriaki niż Plakę.

Warto zabłądzić podczas pobytu w Atenach! I dotrzeć do dzielnicy Anafiotika, położonej pomiędzy Rzymską Agorą Plaką. Poczujesz się tu jak w błękitnym mieście Maroko – Szafszawam, albo jak na Santorini.

Hydra

Kilkanaście kilometrów na południe od Półwyspu Argolidzkiego, czyli w przybliżeniu 2 godziny drogi morskiej od Aten, znajduje się niewielka, ale uznawana za jedną z najpiękniejszych wysp zatoki Sarońskiej – Hydra.
Hydra zachowała swój niepowtarzalny charakter i kameralność – jesteśmy przekonani, że odpoczniesz tu od zgiełku przepełnionej turystami stolicy. Zamiast zgiełku aut, których na wyspie po prostu nie uświadczysz, wsłuchaj się w szum fal i dźwięki niespiesznej, typowo greckiej codzienności.

Wyspa uchodzi też za jedno z bardziej romantycznych w Grecji. Będziemy mogli to zweryfikować przechadzając się pośród wąskich uliczek, mijając objuczone osiołki, kamieniczki z kolorowymi okiennicami, place dające schronienie pod soczyście zielonymi koronami drzew, oraz kwiaty hipnotyzujące barwami i zapachami. Wrażenia dopełni zachód słońca, który oblewając ciepłym światłem łagodne zbocza wyspy, nada scenerii niezwykłego charakteru. Wtedy też lokalne tawerny i bary, wypełniają się kuszącymi zapachami wabiąc turystów. Koniecznie skuś się na któryś z typowo greckich specjałów i pozwól sobie na leniwą biesiadę w okolicy portu.

Samemu portowi warto też poświęcić odrobinę uwagi. Przejdź się wzdłuż pastelowych domków, które należały do kupców i kapitanów, zbudowanych w okresie prosperity przez architektów z Wenecji i Genui. Obecnie znajdziesz w nich wiele kramików z pamiątkami i lokale gastronomiczne. Warto zwrócić uwagę na zabytkową wieżę zegarowa. Dla admiratorów ciekawych muzeów możemy zarekomendować dwór Lazarosa Koundouriotisa oraz Historical Archive – Museum of Hydra

Wyspa Egina

Jest to druga co do wielkości wyspa Archipelagu wysp Sarońskich. Na tle pozostałych wysp wyróżnia się słynnymi gajami pistacjowymi, dlatego będąc tu nie omieszkaj spróbować tutejszych pistacji i lodów pistacjowych!
Przybijając do portu w mieście Egina, Twym oczom ukażą się ruiny świątyni Apolla, która znajduje się na górującym nad miastem wzgórzu Kolona.
Pobyt na Eginie, przede wszystkim wykorzystaj na zwiedzanie największego zabytku zatoki – świątyni Afai. Ruiny tej doryckiej budowli zachowały się w zaskakująco dobrym stanie. Na pewno zachwycą Cię monumentalne kolumny, oraz część architrawu z filarami, z którymi czas obszedł się wyjątkowo łaskawie. Tu też będziesz mieć niepowtarzalną okazję by podziwiać piękną panoramę wyspy. Warto wspomnieć o ciekawym założeniu związanym ze świątynią. Miała ona bowiem, wespół z Partenonem i ze świątynią Posejdona na przylądku Sunion, tworzyć święty trójkąt. Jej wybudowanie datuje się na V w.p.n.e.

Na Eginie odnajdziesz wiele plaż zachęcających do kąpieli morskich i słonecznych. Tu prawdopodobnie urzeknie Cię kameralność tych miejsc, gdyż wyspa mimo niewielkiej odległości jaka dzieli ją od Pireusu, zachowała swą autentyczność i typowy grecki, spokojny klimat.

Lefkada

Wyspa Lefkada położona jest w centralnej części archipelagu Wysp Jońskich, a dostać się na nią można drogą lądowa, gdyż z kontynentalną częścią Grecji łączy ją pływający most. Piękne, różnorodne plaże, spokojne i mało komercyjne miasteczka, malownicze zaułki, doskonałe warunki dla windsurferów i kitesurferów, pachnące cytrusowe plantacje i wysokie cyprysy to tylko niektóre z walorów wyspy.

Kefalonia

Kefalonia – choć jest największą z wysp Jońskich, to zachowała swój dziewiczy urok. Nazywana jest również „najpilniej strzeżoną grecką tajemnicą”, ponieważ stanowczo opiera się masowej turystyce.
Odwiedzimy tu jaskinię Melissani której oszałamiający, lazurowo-seledynowy kolor wody stanowi główną atrakcję wyspy. Jaskinię odkryto dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.

Zakynthos

Zakynthos – wyspa którą zamieszkujący ją dawniej Wenecjanie określali mianem Kwiatu Wschodu. Porastają ją liczne gaje oliwne i winnice.
Od wieków doceniano jej nieprzeciętną urodę, którą zawdzięcza oblewającemu ją turkusowemu Morzu Jońskiemu. Zakynthos przede wszystkim kojarzona jest z Zatoką Wraku.

Musisz wiedzieć, że zawdzięcza ona swoją nazwę, statkowi który rozbił się tu w latach 80. XX wieku z powodu złych warunków atmosferycznych. Wrak statku stał się symbolem tego miejsca i do dziś pobudza wyobraźnie niejednego Małego Poszukiwacza Skarbów.
Urokliwa plaża, na której można go podziwiać jest odcięta od lądu 300 metrowymi, stromymi klifami, tworzącymi zakole zatoki i krystaliczną wodą Morza Jońskiego. Można do niej dotrzeć jedynie drogą morską. Bycie żeglarzem daje ogromną przewagę nad pozostałymi turystami. Możemy więc odwiedzić zatokę wczesnym rankiem przed falą turystów lub po ich odpłynięciu. Warto zacumować w jej pobliżu i delektując się kąpielą nacieszyć oko urodą jednej z najpiękniejszych plaż świata.

Warto udać się na najbardziej wysunięty na północ półwysep wyspy – Skinari i odwiedzić Błękitne Groty. Popływaj wśród łuków skalnych i ciesz się niesamowitą przejrzystością wody, która umożliwia obserwowanie dna morskiego z pokładu. Jaskinie swoją nazwę zawdzięczają błękitnemu odcieniowi skalnych ścian. Mają one niesamowitą barwę dzięki złudzeniu optycznemu powstałemu na skutek odbicia się refleksów światła od morza.
Na przeciwległym, południowym krańcu wyspy znajduje się kolejna perełka Zakynthos – plaża Gerakas. Można spotkać żółwie Caretta Caretta, które wybrały ją na miejsce lęgowe. Ta szeroka plaża położona jest na końcu półwyspu Vassilikos. Sądzimy, że miło zaskoczy Cię ona niespotykaną miękkością piasku i czystością okalających zatokę wód.


Czym popłyniemy

Rejs odbędzie się na nowym katamaranie Lagoon 42 z 2020 roku.


Jacht jest wyposażony w 4 kabiny dwuosobowe, 2 małe kabiny dziobowe, jednoosobowe oraz 4 łazienki. Dostępne udogodnienia:

 • odsalarka
 • generator
 • kostkarka do lodów
 • ekspres do kawy
 • klimatyzacja

Ile to kosztuje

Cena rejsu:   
3150 PLN za miejsce w kabinie dwuosobowej
2850 PLN za miejsce w kajucie jednoosobowej

Cena obejmuje:
 • koję na jachcie
 • opiekę skippera
 • sprzątanie jachtu po rejsie
 • pomoc przy koordynacji transportu samochodami

Dodatkowe koszty:
 • wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty za cumowanie; w sumie ok. 120-150 EUR/osobę
 • udział w kaucji zwrotnej za jacht 200 EUR/os. [jest zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń] Istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji.
Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Chętnym szukamy najlepszych połączeń lotniczych

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: Marta +48 603 054 647  Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


  * (wymagane)