Rejs katamaranem na Seszelach

rejs seszele listopad22

Trasa: Mahe > Praslin > Aride > Curieuse > Les Soeurs > Felicite  > La Digue > Mahe*

28.11 – 08.12.2022
[10 dni żeglowania]   

1499 EUR/ miejsce w kabinie rufowej
1299 EUR/ miejsce w kabinie dziobowej
850 EUR/ miejsce w kajucie jednoosobowej

Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zapraszamy na wielką  żeglarską przygodę.
Co warto zobaczyć

Praslin

Praslin jest drugą wyspą co do wielkości na Seszelach. Jest niezwykle zróżnicowana, a okalają ją inne mniejsze wyspy, będące naszym celem w kolejnych dniach rejsu; wokół niej warto spędzić najwięcej czasu. Pirs jachtowy – z możliwością uzupełnienia wody, paliwa i świeżych ryb oraz zaprowiantowania w pobliskich sklepach – leży w zatoce Baie St. Anne.

Na Praslin znajduje się Raj Utracony – naturalny ogród botaniczny Valle de Mai. Jest on skarbem UNESCO – to jedyne miejsce na ziemi gdzie rośnie legendarna palma Coco de Mer. Jej żeńskie owoce przybierają kształt idealnych damskich pośladków, a owoc męski to kopia męskiego… fallusa! Legendy mówią, że to właśnie tutaj Ewa kusiła Adama.
Warto wiedzieć, że nazwa „kokos morza” znana była na długo, zanim arabskie statki odkryły Seszele. W owym czasie spadały po prostu z palm na Praslin do oceanu i dryfowały w kierunku dzisiejszych Indii. Tu, jako owocom nieznanego koralowca, przypisywano im wówczas morskie pochodzenie. W Valle de Mai natrafimy też na rzadki okaz czarnej papugi Black Parrot.

Praslin to wiele wspaniałych, często bezludnych plaż. Na wielu z nich istnieje możliwość zakotwiczenia. Anse Georgette, Anse Lazio, Anse Boudin oraz Cote D’Or, spełniająca rolę miejscowej „riwiery”. Znajdziemy tu restauracje, kilka hoteli, centrum nurkowe (70 euro/pojedyncze nurkowanie) i centrum sportów wodnych (windsurfing, katamarany, kajaki).

Warto oczywiście spróbować szczęścia w połowach ryb podczas żeglugi (liny z błyskami można zamówić w firmie czarterowej). Satysfakcja po złowieniu tuńczyka Bonito, King Fisha, red Snappera, barakudy czy rekina jest gwarantowana. Smak wybornej, oceanicznej ryby wzbogaci z pewnością długie wieczorne kolacje na pokładzie.

La Digue

Przemierzając trasę w kierunku trzeciej co do znaczenia wyspy Seszeli – La Digue, miniemy po drodze prywatne wyspy: Petit Soer i Grand Soer. Tam znajdziemy jedną z piękniejszych plaż archipelagu. Od strony północnej wyspy istnieje możliwość postoju za drobną opłatą. Odkryjemy też pocztówkową Coco Island. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, a maleńkie plaże są tu w sam raz na wodowanie pontonem. Będziemy podziwiać piękne granitowe Felicite, do którego podpłyniemy bardzo blisko, dzięki czemu podziwiać będziemy tu niesamowite formacje skalne i bujną dżunglę.

Sama wyspa La Digue ma swój niepowtarzalny urok, jako że ruch kołowy ograniczony jest tam głównie do rowerów i wozów, które ciągną woły. Nazwę zawdzięcza historiom o średniowiecznych piratach, którzy upodobali ją sobie podobno jako kryjówkę swoich skarbów („la digue!” oznaczać miał francuski rozkaz: „tutaj kop!”). Pirs jachtowy z kotwicowiskiem może przyjąć tylko około ośmiu jachtów (w tym lokalne, drewniane szkunery transportowe przewożące pomiędzy wyspami wszystko naraz: warzywa, owoce, drewno, cement, ludzi, żywy inwentarz, a czasem nawet i samochód). Warto jednak zawinąć tutaj na chwilę, uzupełnić zapasy (dość ciężkie, wąskie wejście przy wiatrach północno-zachodnich), a na samą wyspę poświęcić cały dzień po zejściu na ląd.

Na La Digue po wypożyczeniu roweru skierować się warto na południe do L’Union Estate. Jest to plantacja kopry kokosowej, wanilii i cynamonu – są to główne towary eksportowe Seszeli poza turystyką i połowami tuńczyków. Dalej na południe rozciąga się legendarna plaża Anse Source d’Argent – wspaniały wianuszek maleńkich plaż ukrytych pomiędzy bajecznymi formami granitowymi. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym łatwo się zapomnieć… Po drugiej stronie wyspy dojedziemy rowerem do trzech plaż: Grand Anse, Petit Anse Coco Anse. Są to niezwykłe miejsca i godne polecenia kotwicowiska, lecz niebezpieczne do pływania, o nurkowaniu i snorklingu nie wspominając. Obowiązuje tu absolutny zakaz ze względu na zdradliwe prądy podwodne.

Mahe

Kolejnym etapem naszej morskiej przygody będzie wyspa Mahe z najmniejszą stolicą świata: Victorią. Znajduje się tu miejscowy rynek i miniatura Big Bena – pozostałość po panowaniu Brytyjczyków. Warto zapuścić się też samochodem 4×4 w góry (najwyższy szczyt Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.). Rozpościera się stąd imponujący widok na Victorię i kolejne wyspy archipelagu. Do najpiękniejszych plaż na Mahe zaliczyć można Anse Independance (znana z wyborów Miss World 1997), Anse La Mouche i Police Bay [oczywiście wszystkie odwiedzimy]. Wypływając z mariny żeglarskiej, zlokalizowanej na sztucznej wyspie, o charakterze ekskluzywnego resortu Eden Island, natkniemy się na St. Anne, Cerf. Płynąc dalej na północ, dopłyniemy do wysokiej, granitowej, monumentalnej Silhouette. Wszystko to wyspy – rezerwaty, gdzie pobierana jest opłata za lądowanie pontonem z kotwicowiska (średnio 15 euro/osobę).

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami wakacje na komfortowym katamaranie Lagoon 40 z 2020 roku.

Katamaran jest wyposażony w:
– 4 kabiny dwuosobowe

– 2 kabiny jednoosobowe
– na katamaranie znajdują się łącznie 4 łazienki
– w pełni wyposażona kuchnia – pozwala komfortowo przygotowywać posiłki.

Ile to kosztujeCena rejsu
:
Kabiny dwuosobowe:
1499 EUR/ miejsce w kabinie rufowej
1299 EUR/ miejsce w kabinie dziobowej
Kabina pojedyncza:
850 EUR/ miejsce w kajucie jednoosobowej

Różnica w cenie kajut wynika z tego, że kajuta rufowa jest przestronniejsza od dziobowej – ich kształt i wielkość można porównać, patrząc na plan jachtu. Kajuty rufowe i dziobowe są kajutami dwuosobowymi. Dla osób podróżujących w pojedynkę zakup jednego miejsca w kajucie dwuosobowej wiąże się z dokwaterowaniem dodatkowej osoby (zachowujemy podział na kajuty żeńskie i męskie). Istnieje możliwość zagwarantowania sobie kajuty podwójnej na wyłączność poprzez dokonanie dopłaty – skontaktuj się z nami by poznać szczegóły.

Kabiny jednoosobowe są pozbawione takich wygód, jakie oferują kajuty podwójne. Wejścia do nich usytuowane są na pokładzie, dlatego sugerujemy by decydowały się na zakwaterowanie w nich osoby zaznajomione z ich specyfiką. Cena kajuty pojedynczej jest odpowiednio niższa od pozostałych.


Cena obejmuje:

– koję na jachcie (pościel, ręczniki)
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– pomoc przy znalezieniu biletów lotniczych
– opinię z rejsu honorowaną przez PZŻ


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty portowe itp. w sumie około 160 €/osoby
– kaucja 200 € – zwrotna na koniec rejsu, gdy nie ma zniszczeń. Istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za jacht w cenie 20 €/osoby
– wstępy do parków narodowych – zależnie od szczęścia bo nie zawsze podpłynie patrol zebrać opłatę jest to w sumie około 60-100 €/osobę za cały rejs

Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie. Jeśli nie chcecie lecieć sami to możecie dołączyć do kogoś z załogi kto już ma kupione bilety na konkretny lot.

Rejs zaczyna się na Wyspie Mahe i tam też znajduje się lotnisko na które należy przylecieć [SEZ].

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: +48 603 054 647


    Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


    * (wymagane)