Rejs jachtem – Istria i Zatoka Kvarnerska

rejs jachtem z Puli

Trasa: Pula  Mali Losinj  Ist  Rab  Krk  Cres  Pula*

25 czerwca – 02 lipca 2022

Cena: 670 € / miejsce w kajucie dwuosobowej


Rejs rozpoczniemy z miasta Pula. Trasa rejsu pozwoli nam się nasycić ciszą i beztroską płynącą z natury oraz zobaczyć budzące zachwyt zabytki

Nie możesz teraz popłynąć? Sprawdź nasze inne terminy

Rejs rozpocznie się w sobotę po południu, a zakończy po tygodniu w sobotę rano w Puli. To doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu. Trasę będziemy dopasowywać do możliwości i chęci załogi.

Wyokrętowanie po tygodniu w sobotę rano w tym samym miejscu.
*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi.
Co warto zobaczyć

Warto zobaczyć:

Pula

Pula to miasto położone na południowym skraju półwyspu Istria. Jest pełne kontrastu – wiele tu zabytkowych perełek, uroczych zatoczek, które wtapiają się w tkankę miejską obok industrialnych zabudowań portowych. Oprócz różnorodności, Pula dostarczy Wam także kulturalnych atrakcji – to tu m.in. odbywa się znany Pula Film Festival.
Jeśli lubicie zwiedzać, to warto do Puli dotrzeć trochę wcześniej i przedłużyć sobie wakacje o kilka dni pobytu stacjonarnego, przed lub po rejsie. Jeśli natomiast jesteście admiratorami plażowania, to zaspokoicie tu także swój głód kąpieli słonecznych i morskich – w niedalekiej odległości od centrum znajdziecie bowiem liczne, urokliwe i ustronne zatoczki. Szczególnie polecamy niesamowity Przylądek Kamenjak.

Niezależnie czy jesteście koneserami zabytków czy nie, jest tu parę punktów must see do odwiedzeniaPrzede wszystkim skierujcie swe kroki do Amfiteatru .Jest to najbardziej rozpoznawalna atrakcja regionu. Powstała ok. I wieku i mógł pomieścić aż 20 tyś widzów. Zapewne znajdziecie tu wiele podobieństw z siostrzanym, rzymskim Koloseum.

Z tego samego okresu co amfiteatr pochodzi Forum, które jest usytuowane w centralnym miejscu starówki. Jeśli tu zawitacie, będziecie mgli podziwiać budynek ratusza i przepiękną świątynię Augusta. Będąc na starówce nie przegapcie bogatego w ornamenty Łuku Sergiusza.
W Puli znajdą nie lada gratkę miłośnicy historii nam bliższej. W trakcie I wojny światowej powstała tu bowiem Zerostrasse – sieć tuneli. Tunele miały pełnić rolę schronów dla cywilów. W czasie II wojny rozbudowano je do tego stopnia, że stanowiły azyl dla 50 tyś osób. Aktualnie dla zwiedzających udostępniono 400 m tuneli.

Mali Losinj

Mali Losinj leży w zatoce Augusti i jest największym miastem wyspiarskim na morzu Adriatyckim. Na co dzień miasto tętni życiem – zarówno nocnym jak i kulturalnym. Oprócz rozbudowanej infrastruktury i tradycji marynistycznej, znajdziecie tu liczne zabytki, przepiękne plaże, a wszystko to w towarzystwie bujnej roślinności. Warto zobaczyć arystokratyczne wille austriackie. Ciekawostkę stanowi także pachnący ogród na wyspie, w którym rośnie wiele rozmaitych ziół leczniczych. Ci spośród Was, którzy lubują się w architekturze sakralnej, docenią zapewne kościół świętego Marcina (z 1450 roku) oraz Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – Annunziata.
Mali Lisnij słynie ponad to z kolonii delfinów – liczymy, że uda nam się je zaobserwować.

Ist

Kolejnym etapem naszej żeglarskiej przygody jest niewielka wyspa Ist, o kształcie przypominającym motyla. Wizyta na niej pozwoli Wam zanurzyć się z bujnej, dziewiczej  przyrodzie i odpocząć od zgiełku miast, które odwiedziliśmy w pierwszej kolejności. Czas nasycić się ciszą i spokojem. Podczas naszego pobytu nacieszymy oczy krajobrazem zdominowanym przez winnice i gaje oliwne. Musicie wiedzieć, że wyspa przyciąga turystów także ofertą gastronomiczną – znajdziemy tu liczne restauracje, które serwują dania ze świeżo złowionych ryb, krabów oraz szczycące się wspaniałymi, domowymi winami i serami. Warto o tym pamiętać 🙂

Rab

Pożeglujemy na wyspę Rab i zawiniemy do portu miasta o tej samej nazwie. Początki jego istnienia sięgają aż starożytności, a w tkance miasta znajdziemy ślady różnych etapów jego historii. Położone jest na wąskim półwyspie. Górują nad nim wieże kościołów, a liczne stare budynki z kamienia usytuowane na klifie sprawiają, że miasto prezentuje się niezwykle uroczo. Koniecznie udajcie się na północną część murów miejskich. Będziecie mogli z nich podziwiać niezwykłą panoramę miasta i zatoki.

Krk


Jest największą z wysp położonych na Adriatyku. Łączy ją z lądem most łukowy ale mimo ułatwionej komunikacji nie spotkamy tu tłumów turystów, bo ci masowo oblegają Dalmację.
Pewnie dlatego nietrudno odnaleźć tu enklawy spokoju i ciszy.
Odwiedzając stolicę wyspy – miasto Krk obierzcie sobie na cel, otoczony murami miejskimi, główny punkt miasteczka – Vela Placa – plac pełen kafejek i kameralnych knajpek. Przespacerujcie się koniecznie wąskimi, urokliwymi uliczkami. Zajrzyjcie także na promenadę Kamplin  i zwróćcie uwagę na twierdzę Kastel, w której organizowane są liczne wydarzenia kulturalne i koncerty. Nie przeoczcie położonej koło przystani romańskiej bazyliki św. Kvirina. Jeśli nie będziecie mieli ochoty na eksplorację miejskich zabytków to alternatyw jest sporo.
W bliskim sąsiedztwie na odkrycie czekają bardziej ciche miejscowości jak Vrbnik, Malinska, Nijvice i Bašk

Cres

Drugą co do wielkości wyspą na morzu Adriatyckim jest położona w bliskim sąsiedztwie do Krk, Cres. Jeżeli preferujecie spokojne miejsca sprzyjające wyciszeniu lub interesujecie się przyrodą, to wyspa przypadnie Wam do gustu. Szczególnie warto zobaczyć słodkowodne jeziorko Vransko, położone kilkanaście metrów pod poziomem morza. Ciekawostką jest fakt, że wyspa jest siedliskiem dużej populacji sępa płowego oraz ostoją dla kilku odmian roślin endemicznych.

Czym popłyniemy

Rejs odbędzie się na jachcie Sun Odyssey 439Jacht jest wyposażony w:

4 kabiny dwuosobowe
– 2 łazienki
– przestronny salon z kuchnią


Ile to kosztuje


Cena rejsu:
670 €/osobę

Cena obejmuje:
 • koję na jachcie
 • opiekę skippera
 • sprzątanie jachtu po rejsie
 • pomoc przy koordynacji transportu samochodami

Dodatkowe koszty:
 • wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty za cumowanie; w sumie ok. 130-150 EUR/osobę
 • transport samochodem 300-400 PLN/os/obie strony
 • udział w kaucji zwrotnej za jacht 150 EUR/os. [jest zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]
Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów, a jeśli jest taka potrzeba, to również ich zakupie.

Transport samochodem.
Łączymy załogantów w 3-5 osobowe grupy, w zależności od miejsca zamieszkania i wielkości samochodu.
Koszt: 300-400 PLN/ osobę.

Chętnym szukamy najlepszych połączeń lotniczych.

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: Marta +48 603 054 647


  Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


  * (wymagane)