Rajskie Seszele – rejs katamaranem

Rejs na Seszelach katamaranem

Trasa: Mahe > Praslin > Aride > Curieuse > Les Soeurs > Felicite  > La Digue > Mahe*

17 – 27 marca 2021
[10 dni żeglowania] 

Cena: od 980 EUR 

Seszele otwierają się na turystów. Na tę wiadomość czekało wielu naszych załogantów. Osoby, które zaszczepią się przeciwko COVID-19, będą mogły wypoczywać w seszelskim raju. Warunkiem jest przedstawienie negatywnego testu PCR, przeprowadzonego w ciągu ostatnich 72 godzin przed przylotem. Co więcej – jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to do połowy marca ma zostać zaszczepione 70 proc. seszelskiej populacji. Władze zapewniają, że kiedy większość mieszkańców zyska odporność stadną, wtedy na wymarzony urlop będzie można przylecieć przedstawiając jedynie negatywny wynik testu PCR.

Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zapraszamy na wielką  żeglarską przygodę.
Co warto zobaczyć

Praslin

Praslin jest drugą wyspą co do wielkości na Seszelach. Jest niezwykle zróżnicowana, a okalają ją inne mniejsze wyspy, będące naszym celem w kolejnych dniach rejsu; wokół niej warto spędzić najwięcej czasu. Pirs jachtowy – z możliwością uzupełnienia wody, paliwa i świeżych ryb oraz zaprowiantowania w pobliskich sklepach – leży w zatoce Baie St. Anne.

Na Praslin znajduje się Raj Utracony – naturalny ogród botaniczny Valle de Mai. Jest on skarbem UNESCO – to jedyne miejsce na ziemi gdzie rośnie legendarna palma Coco de Mer. Jej żeńskie owoce przybierają kształt idealnych damskich pośladków, a owoc męski to kopia męskiego… fallusa! Legendy mówią, że to właśnie tutaj Ewa kusiła Adama.
Warto wiedzieć, że nazwa „kokos morza” znana była na długo, zanim arabskie statki odkryły Seszele. W owym czasie spadały po prostu z palm na Praslin do oceanu i dryfowały w kierunku dzisiejszych Indii. Tu, jako owocom nieznanego koralowca, przypisywano im wówczas morskie pochodzenie. W Valle de Mai natrafimy też na rzadki okaz czarnej papugi Black Parrot.

Praslin to wiele wspaniałych, często bezludnych plaż. Na wielu z nich istnieje możliwość zakotwiczenia. Anse Georgette, Anse Lazio, Anse Boudin oraz Cote D’Or, spełniająca rolę miejscowej „riwiery”. Znajdziemy tu restauracje, kilka hoteli, centrum nurkowe (70 euro/pojedyncze nurkowanie) i centrum sportów wodnych (windsurfing, katamarany, kajaki).

Warto oczywiście spróbować szczęścia w połowach ryb podczas żeglugi (liny z błyskami można zamówić w firmie czarterowej). Satysfakcja po złowieniu tuńczyka Bonito, King Fisha, red Snappera, barakudy czy rekina jest gwarantowana. Smak wybornej, oceanicznej ryby wzbogaci z pewnością długie wieczorne kolacje na pokładzie.

La Digue

Przemierzając trasę w kierunku trzeciej co do znaczenia wyspy Seszeli – La Digue, miniemy po drodze prywatne wyspy: Petit Soer i Grand Soer. Tam znajdziemy jedną z piękniejszych plaż archipelagu. Od strony północnej wyspy istnieje możliwość postoju za drobną opłatą. Odkryjemy też pocztówkową Coco Island. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania, a maleńkie plaże są tu w sam raz na wodowanie pontonem. Będziemy podziwiać piękne granitowe Felicite, do którego podpłyniemy bardzo blisko, dzięki czemu podziwiać będziemy tu niesamowite formacje skalne i bujną dżunglę.

Sama wyspa La Digue ma swój niepowtarzalny urok, jako że ruch kołowy ograniczony jest tam głównie do rowerów i wozów, które ciągną woły. Nazwę zawdzięcza historiom o średniowiecznych piratach, którzy upodobali ją sobie podobno jako kryjówkę swoich skarbów („la digue!” oznaczać miał francuski rozkaz: „tutaj kop!”). Pirs jachtowy z kotwicowiskiem może przyjąć tylko około ośmiu jachtów (w tym lokalne, drewniane szkunery transportowe przewożące pomiędzy wyspami wszystko naraz: warzywa, owoce, drewno, cement, ludzi, żywy inwentarz, a czasem nawet i samochód). Warto jednak zawinąć tutaj na chwilę, uzupełnić zapasy (dość ciężkie, wąskie wejście przy wiatrach północno-zachodnich), a na samą wyspę poświęcić cały dzień po zejściu na ląd.

Na La Digue po wypożyczeniu roweru skierować się warto na południe do L’Union Estate. Jest to plantacja kopry kokosowej, wanilii i cynamonu – są to główne towary eksportowe Seszeli poza turystyką i połowami tuńczyków. Dalej na południe rozciąga się legendarna plaża Anse Source d’Argent – wspaniały wianuszek maleńkich plaż ukrytych pomiędzy bajecznymi formami granitowymi. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym łatwo się zapomnieć… Po drugiej stronie wyspy dojedziemy rowerem do trzech plaż: Grand Anse, Petit Anse Coco Anse. Są to niezwykłe miejsca i godne polecenia kotwicowiska, lecz niebezpieczne do pływania, o nurkowaniu i snorklingu nie wspominając. Obowiązuje tu absolutny zakaz ze względu na zdradliwe prądy podwodne.

Mahe

Kolejnym etapem naszej morskiej przygody będzie wyspa Mahe z najmniejszą stolicą świata: Victorią. Znajduje się tu miejscowy rynek i miniatura Big Bena – pozostałość po panowaniu Brytyjczyków. Warto zapuścić się też samochodem 4×4 w góry (najwyższy szczyt Morne Seychellois ma 905 m n.p.m.). Rozpościera się stąd imponujący widok na Victorię i kolejne wyspy archipelagu. Do najpiękniejszych plaż na Mahe zaliczyć można Anse Independance (znana z wyborów Miss World 1997), Anse La Mouche i Police Bay [oczywiście wszystkie odwiedzimy]. Wypływając z mariny żeglarskiej, zlokalizowanej na sztucznej wyspie, o charakterze ekskluzywnego resortu Eden Island, natkniemy się na St. Anne, Cerf. Płynąc dalej na północ, dopłyniemy do wysokiej, granitowej, monumentalnej Silhouette. Wszystko to wyspy – rezerwaty, gdzie pobierana jest opłata za lądowanie pontonem z kotwicowiska (średnio 15 euro/osobę).

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami wakacje na komfortowym katamaranie Lagoon 380 z 2019 roku

wyposażony w:

4 kajuty dwuosobowe 
2 kajuty jednoosobowe
2 łazienki
odsalarkę

 w pełni wyposażona kuchnia – wygodnie i dobrze rozplanowana, pozwala komfortowo przygotowywać posiłki

Niskie zanurzenie pozwala na niezapomniane postoje tuż przy pięknych wyspach i plażach, których na Seszelach nie brakuje oraz na urokliwych kotwicowiskach.

Ile to kosztuje

Termin:  17 – 27 marca 2021 (daty rozpoczęcia i zakończenia rejsu)
Cena rejsu:

1180 EUR za miejsce w kajucie 2_osobowej  
980 EUR cena za miejsce w kajucie 1_osobowej

Cena obejmuje:

–  koję na jachcie (pościel, ręczniki)
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– pomoc przy znalezieniu biletów lotniczych
– koszulkę „Nie refuj marzeń!”
– opinię z rejsu honorowaną przez PZŻ


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty portowe itp. w sumie około 160 €/osoby
– kaucja 200 € – zwrotna na koniec rejsu, gdy nie ma zniszczeń. Istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za jacht w cenie 20 €/osoby
– wstępy do parków narodowych – zależnie od szczęścia bo nie zawsze podpłynie patrol zebrać opłatę jest to w sumie około 60-100 €/osobę za cały rejs

Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Jeśli nie chcecie lecieć sami to możecie dołączyć do kogoś z załogi kto już ma kupione bilety na konkretny lot.
Rejs zaczyna się na Wyspie Mahe i tam też znajduje się lotnisko na które należy przylecieć [SEZ].

Opcji lotów jest wiele. Z przyjemnością poszukamy Ci najlepszych połączeń.

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: Marta +48 603 054 647


    Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


    * (wymagane)