Majówka – Joga na katamaranie w Chorwacji

Majówka z jogą Chorwacja

Trasa rejsu: Sukošan – Zadar – Szybenik – Wodospady KRKA – Primosten – Archipelag Kornati – Sukošan*

30 kwietnia – 7 maja 2022 

Cena: 2650 PLN 

Zapraszamy na rejs z jogą. Rejs idealny dla tych, którzy chcą nawiązać bądź pogłębić relację ze swoim ciałem. Wykorzystaj odmładzające walory jogi, wzmocnij kręgosłup, zredukuj stres – a to wszystko na pokładzie komfortowego katamaranu w pięknych okolicznościach przyrody. Będzie też czas by zwiedzać, leniuchować i podziwiać najpiękniejsze zakątki Chorwacji.

Nie możesz teraz popłynąć? Sprawdź nasze inne terminy

Rejs rozpocznie się w sobotę po południu, a zakończy po tygodniu w sobotę rano w Sukošanie. To niezwykle malownicze miasto i doskonałe miejsce na rozpoczęcie rejsu. Trasę będziemy dopasowywać do możliwości i chęci załogi.

Wyokrętowanie po tygodniu w sobotę rano w tym samym miejscu.
*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi.Rejs z jogą
Kto poprowadzi praktykę

Maciej – certyfikowany nauczyciel Ashtanga-Vinyasy Jogi (RYT-200), który kocha podróże i wodę. Po rocznej podróży przez Amerykę Łacińską oraz epizodach z nurkowaniem, surfingiem i kitesurfingiem teraz ciągnie go pod żagle.

Maciej jest z jogą związany od 2016 roku. Pierwsze kroki stawiał w jodze Iyengara, obecnie uczy głównie Ashtangi i Vinyasy.

Na swoich zajęciach często integruje różne style jogi inspirując się doświadczonymi nauczycielami przekazując wiedzę o asanach, oddechu i medytacji dostępną dla każdego.

Na co dzień Maciej uczy jogi w renomowanych warszawskich szkołach Astanga Yoga Studio, Santosza czy YogaBeat a w trakcie wybranych rejsów Tortuga – prowadzi zajęcia z jogi na pokładzie i nie tylko.


Plan dnia

– poranek / pierwsza połowa dnia – 45-60 minut, plus dla chętnych krótka medytacja + ćwiczenia oddechowe. Gdy jest możliwość na lądzie, np na plaży robimy po prostu jedną sesję a gdy zostajemy na pokładzie wówczas 2 sesje po np. 4 osoby. Poziom dostosowujemy do osób ćwiczących. Zajęcia raczej dynamiczne (ashtanga-vinyasa)

– popołudnie / wieczór – 45-60 minut delikatnej jogi plus ćwiczenia oddechowe i medytacja. W zależności od okoliczności – na wybrzeżu joga zachodzie słońca na plaży ale sesja wieczorna na pokładzie „przy gwiazdach”. Nacisk na klasyczną, spokojną hatha jogę.

Co warto zabrać do praktyki jogi:

 • Matę do jogi
 • Wygodny stój do ćwiczeń, najlepiej top/koszulka, spodenki/legginsy (najlepiej sprawdzają się ubrania w miarę dopasowane, ale oczywiście każdy może ćwiczyć w czym mu wygodnie)Rejs Dalmacja północna – co warto zobaczyć

Archipelag Kornati – wyspy „nie z tej ziemi”


Liczy około 150 w większości niezamieszkałych wysp i wysepek o łącznej powierzchni 69 km². Wyspy te rozciągają się pasem o długości 35 km i szerokości do 13 km i są położone między wyspami Pašman i Murter na północ od nich, na zachód od Długiego Otoku i na wschód od Žirje.
Archipelag ze względu na unikatowe walory krajobrazowe został umieszczony na liście UNESCO.
Jest to jedyny park narodowy, którego cały teren jest prywatną własnością.

Warto zobaczyć:

– Twierdza Toreta i kościół św. Maryi z VI w
– Korona – skaliste klify z widokiem na otwarte morze
– liczne punkty widokowe
– ruiny na wyspie Man
– zatokę Telascica ze spektakularnymi klifami i słonym jeziorem Mir, w którym kąpiel ma zdrowotne właściwości

Wśród wysp archipelagu znajdziesz wiele rodzinnych, kameralnych tawern, w której skosztujesz domowego jedzenia, owoców morza i jagnięciny.

Irlandzki poeta, Bernard Shaw, po swoim pobycie na archipelagu napisał: „W ostatnim dniu stworzenia Bóg pragnął ukoronować swoją pracę, dlatego z łez, gwiazd i oddechu stworzył Kornati”.

Zadar mały chorwacki Rzym

Tu znajduje się lotnisko, na które możesz dolecieć z Polski na swój rejs.
Zobaczysz tu uroczą promenadę, a miasto odkryje przed Tobą wiele zabytków między innymi kościół św. Donata z IX w oraz Morskie Organy wydobywające z metalowych rur dźwięki uderzających fal.

Wodospady Krk

Tworzą widok zapierający dech w piersiach. Jest to naturalny kompleks składający się z 17 wapiennych wodospadów otoczonych soczysta zielenią.
Najlepiej wybierz się na ich zwiedzanie w chłodzie poranka, gdy można jeszcze uniknąć tłumów turystów.

Primosten

Zwany jest perełką Dalmacji, niegdyś był wyspą. Właśnie od słowa premostiti (przerzucać most) pochodzi nazwa miasta. Najbardziej znanym zabytkiem jest kościół św. Jerzego, położony na szczycie wyspy, do którego warto dotrzeć o zachodzie słońca również z uwagi na piękny widok rozpościerający się na Adriatyk. Zgub się w wąskich kamiennych uliczkach, posil się w jednej z klimatycznych knajpek i skuś się na wyborne lody.

Šibenik

Zacumuj przy kei w centrum miasta i wspinaj się stromymi uliczkami aby dotrzeć do twierdzy św. Michała, odwiedź też katedrę św. Jakuba wpisaną na listę UNESCO.
Z ciekawostek filmowych – zainscenizowano tu Braavos – jedno z wolnych miast serialu Gra o tron.

Żeglując w stronę Šibenika zacumuj w pobliżu twierdzy Sv. Nikola przy kanale Sv. Ante. Twierdza została wybudowana by obronić miasto przed tureckimi napadami od strony morza. Ta najmocniejsza fortyfikacja z XVI w. na chorwackim wybrzeżu została wybudowana m. in. z cegieł sprowadzonych aż z Wenecji.

Czym popłyniemy

Rejs odbędzie się na komfortowym katamaranie Lagoon 40 z 2019 roku.

4 kabiny dwuosobowe
– przestronny salon z kuchnią
4 łazienki

Ile to kosztuje

Cena rejsu: 
2650 PLN za miejsce w kabinie dwuosobowej

Cena obejmuje:
 • koję na jachcie
 • opiekę skippera
 • sprzątanie jachtu po rejsie
 • pomoc przy koordynacji transportu samochodami
 • zajęcia z instruktorem jogi

Dodatkowe koszty:
 • wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty za cumowanie; w sumie ok. 120 – 150 EUR/osobę
 • transport samochodem 300-400 PLN/os/obie strony
 • udział w kaucji zwrotnej za jacht 200 EUR/os. [jest zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]
Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów, a jeśli jest taka potrzeba, to również ich zakupie.

Transport samochodem.
Łączymy załogantów w 3-5 osobowe grupy, w zależności od miejsca zamieszkania i wielkości samochodu.
Koszt: 300-400 PLN/ osobę.

Chętnym szukamy najlepszych połączeń lotniczych.

Napisz do nas w tej sprawie na: info@zeglowanie.net
lub zadzwoń: Marta +48 603 054 647


  Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


  * (wymagane)