Karaiby – rejs katamaranem Lagoon 380 s2 z 2019 roku


19 lutego – 3 marca 2020 


Cena: od 950 EUR 

Wyrusz z nami na rejs po Karaibach. 13 dni żeglowania w egzotycznym raju na pokładzie komfortowego katamaranu. Będziemy płynąć śladami Piratów z Karaibów, podziwiać rafy koralowe, nurkować, odwiedzimy wulkan i dżunglę, strącimy świeże kokosy z palmy 🙂

Trasa: Martynika [Le Marin] › St. Lucia [Marigot Bay] › St. Vincent › Archipelag Grenadyny [Mayreau, Tobago Cays, Palm Island, Union Island, Mustique, Bequia, Canouan] › St. Vincent [Wallilabou Bay, Kingstown] › St. Lucia [ Pitons, Soufrire, Rodney Bay] › Martynika [Le Marin]*

Nie możesz popłynąć w tym terminie? Sprawdź nasze oferty:
Co warto zobaczyć
  • Dzień 1 – lot Paryż – Martynika [Fort de France], zorganizowany transport do mariny, zaokrętowanie na jachcie, zakupy po wspólnym ustaleniu menu. Sugerujemy by poprzedniego dnia przylecieć do Paryża.
  • Dzień 2 – Martynika – St.Lucia
  • Dzień 3 – St.Lucia – St.Vincent
  • Dzień 4 – St.Vincent – Grenadyny
  • Dzień 5 – wieczór na Mayreau w knajpie Dennis’s Hidaway, tańce w Barze Rastamana
  • Dzień 6-8 – Tobago Cays [raj dla nurków] wieczorem kolacja na bezludnej wyspie czyli „Lobster on the beach”; Palm Island; Union Island; Mustique – Wyspa Milionerów; Bequia – wyspa wielorybników; Canouan)
  • Dzień 9 – Grenadyny – St.Vincent
  • Dzień 10, 11 – St.Vincent [Wallilabou Bay czyli z wizytą u Antka – najbardziej polskiego z czarnoskórych. Dla chętnych Kingstown – miasto gdzie biały człowiek jest atrakcją oraz całodzienna wyprawa na wulkan i do wodospadu] – St.Lucia [Pitons, Soufrire – wycieczka na wulkan, kąpiel w błocie, RodneyBay]
  • Dzień 12 – St.Lucia – Martynika
  • Dzień 13 Martynika – Paryż (z powodu zmiany czasowej +5 h w Paryżu lądujemy rano następnego dnia-bez noclegu w Paryżu)Tego samego dnia lot Paryż – Polska
Martynika

Martynika, jedna z wysp kraibskich, której infrastruktura gwarantuje komfort uczestnikom naszych żeglarskich wypraw. Jej wulkaniczne pochodzenie, tropikalny las oraz egzotyczna roślinność i wyjątkowe okazy sprawiły, że nazywana jest „Wyspą Kwiatów“. Słynie ze swoich różnorodnych plaż, zarówno tych pokrytych białym piaskiem, jak i piaskiem wulkanicznym, jak np. Anse Coulevre.

Tym, co odróżnia ją od Gwadelupy jest ukształtowanie terenu. Powierzchnia Martyniki usiana jest wzniesieniami na całej swojej powierzchni. Większość z nich nie jest specjalnie masywna i pojawia się dość niespodziewanie, co sprawia, że krajobraz Martyniki jest zróżnicowany. Na powierzchni wyspy króluje drzemiący wulkan Montagne Pelée.

Absolutnie wyjątkowym rejonem są Zatoki Anes D’Arlet. To ukryte wśród zielonych wzniesień zatoczki – Petite Anse, Grande Anse oraz zupełnie malutkie – Anse Noire i Anse Dufour. Miejsca te przyciągają szerokimi, piaszczystymi plażami, znajdującą się blisko lądu rafą koralową oraz niezwykłą fauną. Z bliska można obserwować morskie żółwie, które specjalnie nie przejmują się pływającymi dookoła ludźmi. Odnajdują tu sporo pożywienia, oraz spokój, który zapewniają im liczne wzgórza okalające wodę.

Zupełnie odmienny krajobraz ujrzymy na La Savane des Pétrifications. Znajdujący się na południu Martyniki niewielki teren rezerwatu pokryty jest na zmianę gęstą trawą lub piaskiem z ogromnymi kaktusami. Niezwykła linia brzegowa to zarówno skaliste klify, jak i ukryte za zakrętem osobliwe grzbiety ziemi uformowane z miękkiej gliny.

Oczywiście Karaiby to nie tylko piękne plaże……

Rejs rozpoczynamy w Fort-de-France, stolicy Martyniki, która jest jednym z najbardziej malowniczych miast Karaibów. To tętniące życiem miejsce stanowi idealny punkt aby rozpocząć żeglarską przygodę. Proponujemy
zorganizowany transport do mariny, następnie zaokrętowanie na jachcie oraz zakupy po wspólnym ustaleniu menu.
Sugerujemy by poprzedniego dnia przylecieć do Paryża, skąd kursują samoloty do Fort-de-France.

St. Lucia

Następnie skierujemy się na południe, na wyspę St. Lucia, która jest częścią archipelagu Małych Antyli Zawietrznych. Jej rozwinięte wybrzeże pełne jest miast, wsi oraz kurortów, a wszystko to w otoczeniu lasu równikowego. Wyspę okalają wody Oceanu Atlantyckiego, pełne raf koralowych, będących atrakcją zwłaszcza dla nurków. Piaszczyste plaże i urokliwe mariny zapadają w pamięć, sprawiając, że St. Lucia jest miejscem, do którego chce się wrócić.

St. Vincent


Kolejnym naszym punktem podróży będzie St. Vincent. Odwiedzając tę wyspę wpływamy już w rejon Grenadyn, który zachwyca tradycyjnym karaibskim stylem życia. To istny raj dla żeglarzy, którzy znajdą tu doskonałe warunki do realizowania tej pasji. Archipelag urzeka dziewiczą przyrodą, znajdziemy tutaj lazurowe wody, piaszczyste plaże
i tropikalne lasy. Często ten akwen odwiedzamy na przełomie grudnia i stycznia. Wtedy Noc Sylwestrową spędzimy na Mayreau, w knajpie Dennis’s Hidaway – w barze Rastamana. Mayreau to najmniejsza z zamieszkałych wysp Grenadyn. Wybrzeże jest w większości skaliste, z nielicznymi zatokami, o pięknych plażach. Na wyspie znajduje się kamienny katolicki kościółek, wzniesiony na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się niesamowity widok na wyspę.

Nowy rok witamy z kolei na Tobago Cays. To „mekka“ żeglarzy, otoczona rafami, składająca się z czterech bezludnych wysp oraz leżącą na zewnątrz tej rafy wysepką Petit Tabac. W całości stanowią one park narodowy Tobago Cays Marine Park. Czterokilometrowa rafa w kształcie podkowy, eksplodująca przeróżnymi kolorami i finezyjnymi kształtami oraz bogactwem fauny, stanowi istny raj dla nurków. Krystaliczna woda oraz szum otwartego oceanu zapada w pamięć, co stanowi o wyjątkowości tego miejsca. Wieczorem zjemy kolację na bezludnej wyspie czyli „Lobster on the beach”.

Palm Island


Palm Island jest małą wyspą, otoczoną z trzech stron ogromną rafą. Zakotwiczymy na kilka godzin po jej zachodniej stronie z niezwykle malowniczą plażą. Postój w tym romantycznym miejscu to absolutna konieczność na Grenadynach. Atrakcyjności wyspie dodaje doskonała infrastruktura w postaci luksusowego ośrodka wypoczynkowego. Ten raj na ziemi istnieje naprawdę. Trzeba go odwiedzić, żeby się o tym przekonać.

Union Island


Union Island stanowi doskonałe miejsce, aby uzupełnić zapasy wody czy zrobić zakupy. Życie toczy się tu chyba w jeszcze bardziej zwolnionym tempie niż na innych wyspach Karaibów. Przy przystani znajduje się miasteczko Crifton, w którym znajdziemy sklepiki z pamiątkami, czy stragany z owocami, uginające się pod ciężarem ananasów.

Mustique

Mustique, czyli Wyspa Milionerów. Do niedawna jej plaże były znane tylko rybakom. Dzisiaj swoje wille mają tu między innymi Mick Jagger, Tommy Hilfiger, Raquel Welch, czy księżniczka Małgorzata. Wyspę odwiedza wiele znanych osobistości i celebrytów.. Jedynym miejscem dozwolonym na postój jest wyjątkowo piękne Brittania Bay, miejsce otoczone zielenią stromych wzgórz i luksusowymi rezydencjami. Natomiast idylliczna Macaroni Beach, leżąca po nawietrznej wyspy, spełni wszelkie kryteria idealnej tropikalnej plaży.

Bequia

Życie na wyspie Bequia, zwanej wyspą wielorybników, ogniskuje się w Port Elizabeth, w zatoce Admiralty Bay. Po wejściu do zatoki oddamy się podziwianiu urody zielonych wzgórz, otaczających port. Tu, na wody zatoki, wyniośle spoglądają liczne rezydencje, utrzymane w typowym karaibskim stylu. W porcie znajduje się bardzo dużo restauracji, od skromnych do bardzo ekskluzywnych. Jedną z zalet postoju na Bequia jest po prostu kontemplacja zatoki i jej życia z pokładu jachtu.
Nie odmówimy sobie kilkugodzinnej wycieczki po wyspie, po której przewiozą nas samochodami kierowcy. Na trasie zatrzymamy się przy Forcie z panoramą Admiralty Bay, na plantacji palm kokosowych, w rezerwacie żółwi Old Hegg Turtle Sanctuary, na górze Mt. Pleasant 760 stóp i w pobliżu Friendship Bay – kotwicowisku na południu wyspy. Droga jest kręta i stroma, a widoki piękne.

Bequia, ze względu na swój stary, niepowtarzalny karaibski charakter, określana jest jako klejnot Grenadyn. To wyspa, która ujmuje krajobrazem małych, rybackich wiosek oraz plażami pełnymi palm.

Canouan

Canouan, niegdyś tradycyjna, karaibska wyspa położona na uboczu, obecnie stała się miejscem przyciągającym bardzo zamożnych turystów z całego świata. Jest to wyspa z dużą ilością terenów prywatnych, na których znajdują się
ośrodki i luksusowe kurorty oraz wille. Canouan to również jedno z najbardziej znanych pól golfowych, które popularne jest na całych Karaibach. Oprócz turystyczno-rekreacyjnej infrastruktury, wyspa zapewnia przede wszystkim doskonałe warunki naturalne, które świetnie sprawdzą się podczas żeglarskiego rejsu. Warta zwiedzenia jest położona niemal w centrum wyspy wioska, której mieszkańcami są w dużej mierze rodzimi Karaibowie. Stworzyli oni tutaj przyjazną i gościnną społeczność. Zwiedzających z pewnością ucieszy możliwość podziwiania lokalnej, charakterystycznej dla Karaibów architektury. Prawdziwą, zabytkową perłą tego miejsca jest XIX-wieczny kościół anglikański, który ze względu na swój urokliwy i romantyczny charakter, stał się popularnym miejscem organizacji pięknych ślubów.

Pomimo, że jest to kierunek popularny wśród zamożnych, Canouan zachowało charakter tradycyjnej karaibskiej wyspy, a spacer przez wieś w Charlestown Bay jest jak podróż w przeszłość. Jest cudownym miejscem, które gwarantuje atrakcje zarówno dla zwolenników luksusu, sportów, amatorów wypoczynku w cieniu palm, jak i pasjonatów regionalnej kultury i architektury.
W drodze powrotnej na naszej mapie podróży znajduje się również Wallilabou Bay, czyli z wizytą u Antka – najbardziej polskiego z czarnoskórych. Dla chętnych proponujemy Kingstown, miasto gdzie biały człowiek jest atrakcją, oraz całodzienną wyprawę na wulkan i do wodospadu.

St. Lucia

Na St. Lucia zwiedzimy Pitons, dwa wzniesienia pochodzenia wulkanicznego (Gros Piton i Petit Piton) w południowo-zachodniej części wyspy, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wzniesienia leżą w obszarze rezerwatu przyrody Pitons Management Area, którego powierzchnia to ok. 30 km2. Dominuje tu roślinność tropikalna i subtropikalna. Obowiązkową atrakcją, którą należy zobaczyć będąc na St. Lucia jest również drzemiący wulkan Soufriére, a także kąpiel w błocie. Zapadające w pamięć RodneyBay, przepiękne miejsce z piaszczystą plażą i tropikalnym pejzażem, będzie zwieńczeniem wyprawy na St. Lucia.


*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi


Czym popłyniemy

Spędź z nami wymarzone wakacje pod żaglami na komfortowym katamaranie Lagoon 380 s2 z 2019 roku

4 kabiny 2-osobowe, 2 kabiny 1-osobowe, 4 łazienki.
Katamaran jest wyposażony m.in. w:
– panele słoneczne – dają energetyczną samowystarczalność
– odsalarkę, która dostarcza 110 litrów/h – pozwala na zupełną niezależność w wyborze trasy i większą swobodę w korzystaniu ze słodkiej wody

– deskę SUP – stand up paddle – która daje dodatkową możliwość eksplorowania zatoczek i zdobywania bezludnych wysepek, ale
przede wszystkim jest to przyjemna forma aktywności
– grill – przyda się do przygotowania posiłków ze złowionych przez nas, lub kupionych od lokalesów świeżych ryb
– wentylatory, które zadbają o komfort termiczny

Ile to kosztuje

Termin:  19.02 – 03.03.2020 (daty rozpoczęcia i zakończenia rejsu)
Cena rejsu:

 Na katamaranie Lagoon 380 s2 z 2019 roku
– 1250 EUR za miejsce w kajucie 2_osobowej
– 950 EUR za miejsce w dziobowej kabinie 1_osobowej

Cena obejmuje:

– koję na jachcie [pościel, ręczniki, 4 zestawy ABC do nurkowania – maska, rurka, płetwy]
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– pomoc przy znalezieniu biletów lotniczych, rezerwacji noclegu w Paryżu oraz transportu z lotniska


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty za cumowanie, opłaty klimatyczne i celne – w sumie ok. 100 EUR [420 PLN] + 150 USD [500 PLN]/osobę 
– transport z i na lotnisko ok. 20 – 30 EUR/osobę
– bilety lotnicze [650 – 900 EUR] – napisz skąd jesteś, to znajdziemy Ci najdogodniejsze loty
– nocleg w Paryżu – przy wyborze lotu z noclegiem [od 25 EUR/osobę]
– udział w kaucji zwrotnej za jacht 200 EUR/osobę [zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]
Suma wydatków opisanych powyżej wynosi ok 970 PLN/os + kaucja zwrotna + bilety lotnicze

Dodatkowe koszty [zależne od „stylu życia”]:

– jedzenie w lokalnych knajpkach [10-40 EUR/os.]
– wycieczki: wulkany, dżungla, wodospady [w sumie około 30-80 EUR/osobę [zależnie od liczby chętnych]
– nurkowanie z wypożyczeniem sprzętu ok.100 EUR
– opłata prowizyjna za pomoc przy znalezieniu i/lub kupnie biletów lotniczych 85 zł/os, powyżej 2 osób 50zl/os

Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Jeśli nie chcecie lecieć sami to możecie dołączyć do kogoś z załogi kto już ma kupione bilety na konkretny lot.

Na Martynikę – do portu lotniczego Fort de France [FDF] kursuje czterech przewoźników:
1. http://www.aircaraibes.com
2. http://www.corsairfly.com
3. http://airfrance.com/indexCOM.html
4. https://www.flylevel.com/

Trzeba się zjawić na wyspie najpóźniej w dzień rozpoczęcia rejsu (popołudniu/wieczorem). Odlecieć z powrotem do Europy można nawet w dzień jego zakończenia. Oczywiście można przylecieć wcześniej i zostać po rejsie we własnym zakresie.

Są dwie możliwości lotu na Karaiby
1.Bez noclegu w Paryżu [z Airfrance]- w dzień rozpoczęcia rejsu wylot z Warszawy lub jednego z wielu niemieckich miast [np. Berlin, Lipsk, Monachium] do Paryża; tego samego dnia w godzinach popołudniowych wylot z Paryża [najczęściej trzeba zmienić lotnisko z Charles de Gaulle na Orly]. Przylot na Martynikę w późnych godzinach popołudniowych.

2.Opcja z noclegiem w Paryżu [z Aircaraibes, Corsairfly lub Level] – w dzień poprzedzający rozpoczęcie rejsu, wylot z jednego z wielu polskich miast [Kraków, Warszawa, Katowice, Poznań] lub z Berlina do Paryża. Nocleg w poleconym przez nas hotelu przy lotnisku Orly, rano transfer hotelowym, bezpłatnym busem na lotnisko Orly i wylot na Martynikę. Przylot do Fort de France około 16:00.

Prosimy o zawieranie w zgłoszeniach informacji skąd chcielibyście lecieć i w które dni. Wówczas poszukamy Wam najlepszych połączeń lotniczych.


Zapytaj o rejs


* (wymagane)