Dziewicza Tajlandia – Koh Chang – rejs katamaranem

Trasa rejsu: Koh Chang – Koh Wai – Koh Rang Marine National Park – Koh Mak – Koh Kut – Koh Chang*


16 – 26 listopada 2021 

Cena: od 980 EUR 

Zapraszamy do żeglowania na komfortowym katamaranie, z salonem typu open space, w Tajlandii – startujemy z wyspy Koh Chang. Będziemy żeglować po akwenie, gdzie jest zaledwie kilka jachtów czarterowych, co daje możliwość „posiadania” zatok i kotwicowisk na wyłączność.


Rejs katamaranem Koh Chang – co warto zobaczyć

Dzień 1 Salakphet – Koh Wai

Transfer z Bangkoku, zaprowiantowanie katamaranu, zaokrętowanie i przepłynięcie na Koh Wai.
Po transferze z Bangkoku i zrobieniu po drodze zakupów, zaokrętujemy się na katamaranie i przepłyniemy na pobliską Koh Wai. Tu czeka na nas rajski klimat, drewniane domki, pyszna kuchnia w bardzo przystępnych cenach, idealna linia brzegowa do snorklowania.


Dzień 2  Koh Wai – Koh Rang National Marine Park

Wykorzystamy poranek na Koh Wai, aby pozwiedzać jej samotne plaże. Po lunchu obierzemy kurs na Koh Rang National Marine Park. Krystaliczne wody Koh Rang kryją obfitość ryb i raf koralowych chronionych w Parku Narodowym. Gdy przybędziemy tam w godzinach popołudniowych – będziemy mieli tę przestrzeń niemal wyłącznie dla siebie. Możemy snoorklować bezpośrednio z jachtu, lub wykorzystać ponton. Długa plaża ze śnieżnobiałym piaskiem rozciąga się przez wiele mil z wieloma miejscami na piknik w cieniu palm.

Dzień 3 Koh Rang – Koh Mak

Poranek przeznaczymy na eksplorację Koh Rang i wysepek położonych na zachód.
Na wyspie Koh Mak będziemy mieli okazję uzupełnić zapasy. To płaska, leniwa wyspa, pokryta plantacjami gumy i kokosa. Jest na niej bardzo ograniczony ruch drogowy, co sprzyja wycieczkom rowerowym i spacerom.

Warto zdobyć wzgórze, z którego można podziwiać piękny widok na zatokę i wyspę Koh Kham. Na wyspę Koh Kham przedostaniemy się pontonem, lub płynąc wpław – kto co lubi.

Dzień 4 Koh Mak

Ten dzień spędzimy na kotwicy przy Koh Mak, eksplorując kolejno Koh Mak, Koh Kham i Koh Rayang Noi. Ta ostatnia to prywatna wyspa z niewielkim kameralnym kurortem.

Wschodnie wybrzeże Kom Mak obfituje w ryby oraz jaskinie, zachęcające do eksploracji pontonem lub wpław.

Koh Kham to wyspa z białym piaskiem, wielkimi wulkanicznymi skałami zanurzonymi w błękitnej wodzie i łagodnym zejściem do morza. Jest rzadko odwiedzana przez turystów, gdyż dostępna jest tylko drogą morską. Pomiędzy palmami dającymi cień rozwieszone są huśtawki i ławeczki do leniuchowania. To bardzo rajskie i beztroskie miejsce.

Dzień 5 Koh Mak – Koh Kut

Kolejny przystanek na trasie naszego rejsu mieści się pomiędzy Koh Kut, a Koh Maisi Lek. Znajduje się tam mała, prywatna wysepka, zamieszkała przez mnichów produkujących lokalny miód.

Koh Kut to najmniej rozwinięta z dotychczasowo odwiedzonych wysp. Pomimo, że ma około 130 kilometrów kwadratowych, to jeździ po niej niewiele samochodów. Nie ma też tuk-tuków i taksówek. Sklepiki są niewielkie, a restauracje często prowadzone są przy domostwach. Urzeka trzema wodospadami i małymi rzeczkami. Zakotwiczymy na północnym krańcu wyspy, w zatoce Kapitana Hook’a, gdzie nocą można wypatrywać świetlików. Będziemy mieli okazję kąpać się w naturalnym jeziorku u podnóża wodospadu Klong Yai Kee.
Zatoka oferuje doskonale warunki do snoorklowania – nie tylko zachęca do tego wręcz rajska, piaszczysta plaża, ale przede wszystkim nie sposób przejść obojętnie obok zatopionych pomiędzy wybrzeżem, a wyspą Koh Raet, tajemniczych posągów z dawnej świątyni.
Pokażemy Wam plażę Ao Tapao, na której palmy leniwie pochylają się nad lazurową wodą, a na ich konarach zawieszone są drewniane huśtawki.

Dzień 6 Koh Kut

Udamy się następnie na południe w kierunku Klong Chao, gdzie podziwiać będziemy długą, piaszczystą plażę, której infrastruktura obfituje w kurorty i restauracje – przykładem miejsca utrzymanego w niebanalnej stylistyce jest resort tematyczny Peter Pan.

Kolejnym etapem naszej eksploracji będzie krótka wycieczka wzdłuż rzeki, która doprowadzi nas do rajskiego wodospadu Klong Chao. Zażyjemy tu niezapomnianej, orzeźwiającej kąpieli i pozwolimy strumieniom wody masować rozgrzane ramiona. W odległości dłuższego spaceru, lub kursu taksówką znajduje się Restauracja Fisher Man’s Hat, która swoimi specjałami zaspokoi najbardziej wymagające podniebienie. Popołudniu przemieścimy się nieco bardziej na południe, w kierunku zatoki Bang Bao z białym piaskiem i spokojną wodą. Nie możesz przegapić tu najlepszego masażu w Tajlandii – koniecznie odwiedź Beach Nature Resort.

Dzień 7 Południowo-zachodnie plaże Koh Kut

Dziś będziemy eksplorować południowo-zachodnie plaże Koh Kut i przeznaczymy dzień na słodkie lenistwo – czyli mindfulness w pięknych okolicznościach egzotycznej przyrody. Będziemy chłonąć piękno plaż o białych piaskach. Kameralne i dyskretnie ulokowane pośród drzew kurorty nie zaburzą kojącej ciszy. Spragnionym eksplorowania okolicy polecamy odbyć wędrówkę wzdłuż rzeki i odwiedzić tutejszy monastyr i pływająca wioskę. Poza tym będzie czas by popływać lub powiosłować wzdłuż rajskiego brzegu wyspy. Późnym popołudniem powrócimy na kotwicowisko w zatoce Bang Bao. Tu polecamy zjeść kolację w Beach Nature Resort, lub jeśli będziecie ciekawi bardziej tradycyjnej i lokalnej odsłony kuchni tajskiej, to warto udać się do Ao Yai, by skosztować tamtejszych owoców morza, serwowanych wzdłuż drewnianego molo.

Dzień 8 Północ Koh Kut

Jeśli pogoda będzie sprzyjająca popłyniemy na północ Koh Kut. Wschodnie wybrzeże, które będziemy odkrywać należy do niezamieszkałych i dzikich – znajdziemy tu tylko dwie tradycyjne wioski rybackie skryte w zatoczkach. Następnie powrócimy na kotwicowisko do Koh Mak.

Dzień 9 Koh Lao, Koh Ngam, Koh Maisi Lek, Koh Maisi Yai, Koh Bai Dang

Dziś będziemy eksplorować pobliskie małe wyspy, a wśród nich Koh Lao, Koh Ngam, Koh Maisi Lek, Koh Maisi Yai Koh Bai Dang. Będzie to większe wyzwanie żeglarskie niż dotychczas, a ponieważ na wyspach nie ma zaplecza turystycznego i typowych udogodnień dostarczy nam bardziej intensywnych wrażeń zanurzenia się w bezmiar natury. Jest to doskonałe miejsce na łowienie ryb np. groupera  czyli granika wielkiego, który zachwyca smakiem i delikatnością. Będzie też oczywiście okazja by wysiąść na dziewiczy ląd.

Dzień 10 Zachodni brzeg Koh Chang

Zachodni brzeg Koh Chang jest bardziej cywilizowany, zaludniony i ma bogatszą infrastrukturę turystyczną. Będzie to miła, zapewniająca nowe atrakcje, odmiana po czasie wyciszenia.
Zatrzymamy się, jeśli zechcecie, w Bang Bao na lunch lub polowanie na pamiątki. Dotrzemy także do Chai Chet, niedaleko Klong Prao. Chai Chet położone jest w pobliżu rozlewiska, które otoczone jest wieloma restauracjami i hotelami. Wyglądają one niezwykle malowniczo, szczególnie po zmroku, gdy ich światła odbijają się i migoczą w tafli wody. Będziemy mieli niepowtarzalną sposobność, by udać się w górę rzeki i zdobyć kolejny rajski wodospad. A na zakończenie dnia pełnego wrażeń, popijając koktajl z mango, naszym oczom ukaże się jeden z piękniejszych zachodów słońca.

Dzień 11 Powrót do Salakphet

To dzień wieńczący naszą niezapomnianą przygodę. Wracamy do bazy Salakphet

*O trasie ostatecznie decyduje kapitan, biorąc pod uwagę siłę i kierunek wiatru oraz możliwości załogi

Czym popłyniemy

Spędź z nami wakacje marzeń na katamaranie
Island Spirit 380 z 2016 roku

Na katamaranie znajdują się:


4 kabiny podwójne w tym:

2 dwuosobowe, przestronne kabiny rufowe z dużymi oknami

oraz 2 mniejsze, dwuosobowe kabiny dziobowe, wyposażone w wentylator


2 łazienki
– przestronny salon-kokpit typu open space
teakowy pokład

Ile to kosztuje

Termin:  16 – 26.11.2021 (daty rozpoczęcia i zakończenia rejsu)
Cena rejsu:

 Na katamaranie Island Spirit 380 z 2016 roku
980 EUR/os – za miejsce w 2_osobowej, mniejszej kajucie dziobowej
1120 EUR/os – za miejsce w 2_osobowej, przestronnej kajucie rufowej


Cena obejmuje:

– koję na jachcie [pościel, ręczniki]
– opiekę skippera
– podstawowe szkolenie żeglarskie [dla chętnych]
– sprzątanie jachtu po rejsie
– koszulkę firmową „Nie refuj marzeń!”
– opinię z rejsu honorowaną przez PZŻ


Dodatkowe koszty [pewne]:

– wydatki jachtowe: zakup prowiantu na cały rejs, paliwo, opłaty portowe itp. w sumie około 200 USD/osoby
– udział w kaucji zwrotnej za jacht 200 €/osobę [zwracana w całości, gdy oddajemy jacht cały i bez uszkodzeń]; istnieje możliwość ubezpieczenia kaucji za ok 20€/osoby [kwota zależy od liczby załogantów]
– ubezpieczenie turystyczne
– transport

Jak dotrzeć na rejs

Możecie liczyć na nasze pełne wsparcie w zakresie znalezienia lotów a jeśli jest taka potrzeba to również ich zakupie.

Prosimy o zawieranie w zgłoszeniach informacji skąd chcielibyście lecieć i w które dni. Wówczas poszukamy Wam najlepszych połączeń lotniczych.

Kto poprowadzi rejs

Rejs poprowadzi Adam Krupa. Adamowi na każdym rejsie towarzyszy gitara i głowa pełna szant i nie tylko.

Kapitan – jachtowy, motorowodny
– posiada patent PZŻ, na który się egzaminy zdawało
– a także patent Master of Yachts Ocean 200 T [International Yachtmaster Training]
– oraz patent RYA Yachtmaster Offshore

Nurek – płetwowy [PADI AOWD, DSD]
Ratownik – WOPR młodszy
Jeździec – konny
Grajek – gitarowy
Instruktor – żeglarski w USA i UK, w Polsce ISSA
Instruktor ratowników – pierwszej pomocy EFR
Nauczyciel – na „Szkołach pod Żaglami” na Pogorii
Absolwent – Politechniki Warszawskiej [Informatyka]
Oficer – na żaglowcach:
– Pogoria, Zawisza Czarny, Fryderyk Chopin

Adam jest przeszkolony i certyfikowany na Akademii Morskiej w Gdyni w zakresie:

– Operatora Radarowego ARPA
– Radiooperatora dalekiego zasięgu LRC
– Kursów STCW:
.Indywidualnych Technik Ratowniczych
.Ochrony przeciwpożarowej
.Elementarnych zasad pierwszej pomocy medycznej
.Bezpieczeństwa własnego i odpowiedzialności wspólnej

Do tej pory przepłynął ponad 50 000 mil morskich, na morzu spędził 12 tysięcy godzin.

Możliwość szkolenia

W czasie rejsu każdy jego uczestnik jest też członkiem załogi i aktywnie uczestniczy w żeglowaniu – dzięki temu zdobywa podstawowe umiejętności.

Dla chętnych, jest możliwość odbycia dodatkowych następujących szkoleń:
1. Podstawowe szkolenie żeglarskie (w cenie rejsu!!!).
* może ono być poparte wydaniem certyfikatu żeglarskiego ISSA Qualified Crew (dodatkowo płatne
po rejsie: 170 PLN).

2. Zaawansowane indywidualne szkolenie na skipera
(płatne: 100 EUR)
* może ono być poparte wydaniem certyfikatu żeglarskiego ISSA Inshore Skipper (dodatkowo płatne
po rejsie: 350 PLN).

Jako, że ten rejs prowadzi kapitan Adam Krupa – szkoleniowiec z anielskim podejściem do kursantów – to można się na tym rejsie sporo nauczyć.

Wszystko zależy od Waszych chęci i zapału.


    Jeśli interesuje Cię ten rejs zostaw swoje dane - odezwiemy się do Ciebie


    * (wymagane)