18 Lis
Kategoria: Tajlandia

Tajlandia – eksplorujemy morze Andamańskie katamaranem Catana 47

+ dodaj opinię o rejsie, szkoleniu, czarterze

 

Skąd piszemy: W tym momencie jesteśmy na jachcie Catana 47 zacumowanym w Marinie Haven na Wyspie Phuket. Godzina 2:07 w nocy czasu lokalnego. Cała załoga jest już z nami. Winkujemy, pifkujemy, podjadamy…  w tle podśpiewuje nam Diana Krall. Temperatura powietrza 31*C, wilgotoność około 90%. Przed chwilą zaczął kropić przyjemny deszczyk.

No ale od początku. Pomysł żeglowania w Tajlandii był tak jakby naturalny. Karaiby znamy już jak własną kieszeń i obudził się w nas instynkt odkrywcy – podróżnika. Chęć odkrywania nowych dla nas wysp, zatoczek, miast i plaż. Apetyt na nowe smaki i zapachy… i ciekawość zupełnie nieznanej kultury, ludzi o egzotycznej urodzie, mówiących w zupełnie obcym języku. I tak oto wybraliśmy Tajlandię – królestwo świątyń, pływających targów, rajskich plaż, pięknych ludzi i niekończących się sposobności do przyjemności [no skoro musi to niech się już rymuje]. Przyjemności dla podniebienia i ciała. Pisząc o tych drugich nie mam wcale na myśli cielesnych uciech erotycznych lecz masaże, których mamy zamiar zażywać do woli.

Nim dotarliśmy na Phuket z którego zaczyna się nasz rejs spotkało nas kilka przygód. Mgła w Krakowie uniemożliwiła nam wystartowanie do Berlina w piątek więc automatycznie przesunięty zostaje nasz lot do Abu Dhabi i dalej na Phuket. Koniec końców dotarliśmy na Phuket 24 h później niż planowaliśmy. Dobrze, że rejs zaczynamy dopiero dzisiaj.

 

Podczas długich lotów jest sporo czasu na czytanie. Z ciekawszych informacji wyczytanych w przewodniku po Tajlandii wyd. Bezdroża:

– lekarzom w Tajlandii zdarza się kierować pacjentów na niepotrzebne operacje, które przynoszą lekarzom zarobek dlatego decyzje lekarza zawsze warto skonsultować u 2-3 innych specjalistów najlepiej w innym szpitalu

– a Bangkoku nie jest już tak brudno jak było – jest to zasługa byłego burmistrza Chamlonga Srimuanga, dla którego czystość była tak ważna, że potrafił incognito pracować jako sprzątacz ulic

– uprawianie seksu z lokalesami bez prezerwatywy jest porównywane z „rosyjską ruletką” ze względu na dużą liczbę osób zarażoną wirusem HIV. Chcąc temu zapobiec warto zabrać ze sobą z kraju prezerwatywy, gdyż te kupowane na miejscu są często dla Europejczyków za małe 😉

– jeśli nie chcemy aby nasze jedzenie w knajpie zostało obficie przyprawione glutaminianem sodu musimy składając zamówienie powiedzieć: may say em-es-dji co znaczy bez MSG.

 

DSC_1541
123