Ubezpieczenia

Odpowiednie ubezpieczenie to ważna część każdego wyjazdu zagranicznego.

Wśród dostępnych na rynku ofert wybraliśmy ubezpieczenie turystyczne „Tramp” oferowane przez firmę Allianz.

Ubezpieczenie turystyczne Tramp składa się z następujących elementów:
KLiA - ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy w podróży [assistance] - czyli zwrot kosztów związanych z pobytem i leczeniem w szpitalu, kosztów wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, kosztów lekarstw i środków opatrunkowych, kosztów transportu do i ze szpitala. Assistance gwarantuje Ci całodobową pomoc, która zajmuje się organizacją oraz koordynacją natychmiastowej pomocy dla nagłych zdarzeń, obejmujących między innymi opiekę medyczną, transport medyczny, poszukiwanie i ratownictwo [w górach lub na morzu przez wyspecjalizowane jednostki ratownicze], hospitalizację i rehabilitację, pomoc administracyjną i prawną, wsparcie finansowe, jeżeli na skutek kradzieży utracisz swoje środki płatnicze, tłumacza, bieżącą informację Twoich bliskich.

NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie, zwichnięcie, skręcenie).

OC/O - ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone na innych osobach. Zabezpiecza Cię przed wszelkimi kosztami związanymi z odszkodowaniem w momencie, gdy spowodujesz wypadek i z Twojej winy ktoś zostanie poszkodowany.

OC/R – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody za szkody wyrządzone na mieniu osób trzecich.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego – ten element polisy turystycznej pozwoli Ci uzyskać odszkodowanie w przypadku zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia Twojego bagażu.

Inne ważne informacje:

Uprawianie sportu – ubezpieczenie działa także, gdy uprawiasz podczas wypoczynku sport, między innymi: jazdę na rowerze, pływanie, żeglarstwo, jet ski, banana boat ride, amatorskie uprawianie narciarstwa i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliskiingu), snowboardu i wszystkich jego odmian.
       
Sporty wysokiego ryzyka – ten element rozszerza zakres polisy o sporty ekstremalne, do których można zaliczyć: sporty motorowe i motorowodne, sporty powietrzne, speleologię, wspinaczkę górską i skałkową, rafting, nurkowanie, kite surfing, heliskiingu, heliboardingu, skoki na bungee.

W polisie Tramp możesz się ubezpieczyć od kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu. Możesz też ubezpieczyć koszty rezygnacji z biletu lotniczego.  

Korzyści z ubezpieczenia „Globtroter”:

 • Możliwość skorzystania z szybkiej i fachowej pomocy Centrum Operacyjnego Assistance w razie jakiegokolwiek wypadku czy zachorowania w trakcie podróży, niezależnie od miejsca, gdzie to się stało.
 • Doskonale wyszkolony zespół wielojęzycznych operatorów i lekarzy, z którymi można się konsultować telefonicznie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
 • Dostęp do pełnego zakresu usług medycznych – począwszy od wizyty lekarskiej poprzez zabiegi ambulatoryjne, hospitalizację, aż do transportu medycznego samolotem sanitarnym.
 • Bieżący nadzór Centrum Operacyjnego Assistance nad obsługą medyczną ubezpieczonego, co zwalnia go od konieczności np. szukania odpowiedniego specjalisty, szpitala, środków transportu.
 • Pokrycie kosztów udzielenia pomocy, co oznacza, że nie ma potrzeby wydawania własnych pieniędzy, a później ubiegania się o refundację.
 • Możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu ,ubezpieczenie kosztów anulowania noclegu w hotelu oraz kosztów rezygnacji z biletu lotniczego.

Jako agent firmy Allianz proponujemy kilka wariantów z różnymi sumami ubezpieczenia, jednak możemy indywidualnie dopasować ofertę do Waszych potrzeb.

Pakiet MINIMUM [cena: strefa A* ~ 5,45 zł dzień/osobę, strefa B** ~ 9 zł dzień/osobę] KLiA: 20.000€; NNW: 5.000€; OC/O: 25.000€; OC/R: 2.500€

Pakiet MEDIUM [cena: strefa A* ~8,85 dzień/osobę, strefa B** ~ 13,15 zł dzień/osobę] KLiA: 30.000€; NNW: 7.500€; OC/O: 35.000€; OC/R: 3.500€; BP: 250€

Pakiet MAKSIMUM [cena: strefa A* ~13,15 dzień/osobę, strefa B** ~ 19,15 zł dzień/osobę] KLiA: 45.000€; NNW: 10.000€; OC/O: 50.000€; OC/R: 5.000€; BP: 500€

*wszystkie państwa europejskie oraz państwa basenu Morza Śródziemnego i Wyspy Kanaryjskie
**wszystkie państwa świata

Narodowy Fundusz Zdrowia a wyjazdy w ramach Państw Unii Europejskiej

Ubezpieczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia upoważnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Świadczenia te otrzymamy w większości odpłatnie, natomiast zwrot kosztów leczenia nastąpi dopiero w kraju. Przed wyjazdem z kraju należy w odpowiednim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pomimo tego, że posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uprawniającą do leczenia w krajach unijnych, to musimy zainwestować środki własne na leczenie, a ich refundacja nastąpi dopiero po powrocie do kraju i tylko w wysokości 70% ww. wydatków. Poza tym, na podstawie EKUZ można korzystać z pomocy medycznej tylko w publicznych placówkach. Natomiast, jeśli wykupimy polisę ubezpieczeniową, w razie nagłego wypadku przysługują nam wszelkie prawa skorzystania z pomocy również prywatnej.

Z tego właśnie względu wyjeżdżając do któregoś z krajów Unii korzystne jest jednak dodatkowe wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia.

Jak można przeczytać na stronie www.nfz.gov.pl: „EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących we Francji opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.”

Tutaj znajdziecie informacje co w jakim kraju się Wam należy za darmo a za co będziecie musieli zapłacić: http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=2&artnr=1497

 • Sylwester 2018 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 27.12.2018
  do 09.01.2019

  Cena:

  od 990 EUR

  TERMINY: 27 grudnia 2018 - 9 stycznia 2019 Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i pierwszych dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

 • Karaiby - rejs katamaranem

  Termin:

  od 09.01.2019
  do 22.01.2019

  Cena:

  1150 EUR

  TERMIN: 9 - 22 stycznia 2019 Wyrusz z nami na rejs po Karaibach. 13 dni żeglowania w egzotycznym raju na pokładzie komfortowego katamaranu. Będziemy płynąć śladami Piratów z Karaibów, podziwiać rafy koralowe, nurkować, odwiedzimy wulkan i dżunglę, strącimy świeże kokosy z palmy :)

  więcej »

 • Karaiby rejs, katamaranem II

  Termin:

  od 22.01.2019
  do 04.02.2019

  Cena:

  1190 euro

  Termin: 22 stycznia - 4 lutego 2019

  Wyrusz z nami na rejs po Karaibach. 13 dni żeglowania w egzotycznym raju na pokładzie komfortowego katamaranu. Będziemy płynąć śladami Piratów z Karaibów, podziwiać rafy koralowe, nurkować, odwiedzimy wulkan i dżunglę, strącimy świeże kokosy z palmy :)

  więcej »

 • Seszele I rejs katamaranem

  Termin:

  od 30.01.2019
  do 09.02.2019

  Cena:

  930 EUR

  TERMIN: 30 stycznia - 9 lutego 2019 Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zapraszamy na wielką  żeglarską przygodę.

  więcej »

 • Rejs-Kurs katamaranem Chorwacja + SRC kurs radiooperatora

  Termin:

  od 30.03.2019
  do 06.04.2019

  Cena:

  1650 pln

  30 marca - 06  kwietnia 2019 Zapraszamy na szkoleniowe REJSY - KURSY w Chorwacji czyli przygotowanie do samodzielnego czarterowania i prowadzenia katamaranu - oraz solidne szkolenie z podstaw żeglarstwa morskiego.

  więcej »

 • Szkoleniowy rejs-kurs na jachcie w Chorwacji

  Termin:

  od 06.04.2019
  do 13.04.2019

  Cena:

  1200 PLN

  TERMIN: 6 - 13  kwietnia 2019 Zapraszamy na szkoleniowe REJSY - KURSY w Chorwacji czyli przygotowanie do samodzielnego czarterowania i prowadzenia jachtu - oraz solidne szkolenie z podstaw żeglarstwa morskiego.

  więcej »

 • Majówka Chorwacja katamaran Lagoon 400

  Termin:

  od 27.04.2019
  do 04.05.2019

  Cena:

  1650 PLN

  TERMIN: 27 kwietnia - 4 maja 2019 Zapraszamy na majówkowy rejs  w Chorwacji na bardzo komfortowym i przestronnym katamaranie Lagoon 400s2 [2014]. Odwiedzimy urocze miasteczka, porty i zatoczki. Będzie czas na zwiedzanie, żeglowanie i leniuchowanie. Start z Trogiru

  więcej »

 • Rejs rodzinny w Chorwacji majówka katamaran

  Termin:

  od 27.04.2019
  do 04.05.2019

  Cena:

  od 1450 pln

  Termin: 27 kwietnia - 4 maja 2019 Zapraszamy na rodzinną majówkę  po Adriatyku. Będziemy żeglować, odpoczywać i podziwiać malownicze krajobrazy. Płyniemy komfortowym i przestronnym katamaranem Lagoon 400 z 2014r

  więcej »

Twój newsletter