Ubezpieczenia

Odpowiednie ubezpieczenie to ważna część każdego wyjazdu zagranicznego.

Wśród dostępnych na rynku ofert wybraliśmy ubezpieczenie turystyczne „Tramp” oferowane przez firmę Allianz.

Ubezpieczenie turystyczne Tramp składa się z następujących elementów:
KLiA - ubezpieczenie kosztów leczenia i pomocy w podróży [assistance] - czyli zwrot kosztów związanych z pobytem i leczeniem w szpitalu, kosztów wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, kosztów lekarstw i środków opatrunkowych, kosztów transportu do i ze szpitala. Assistance gwarantuje Ci całodobową pomoc, która zajmuje się organizacją oraz koordynacją natychmiastowej pomocy dla nagłych zdarzeń, obejmujących między innymi opiekę medyczną, transport medyczny, poszukiwanie i ratownictwo [w górach lub na morzu przez wyspecjalizowane jednostki ratownicze], hospitalizację i rehabilitację, pomoc administracyjną i prawną, wsparcie finansowe, jeżeli na skutek kradzieży utracisz swoje środki płatnicze, tłumacza, bieżącą informację Twoich bliskich.

NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków - gwarantuje, że otrzymasz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku nieszczęśliwego wypadku (np. złamanie, zwichnięcie, skręcenie).

OC/O - ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone na innych osobach. Zabezpiecza Cię przed wszelkimi kosztami związanymi z odszkodowaniem w momencie, gdy spowodujesz wypadek i z Twojej winy ktoś zostanie poszkodowany.

OC/R – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody za szkody wyrządzone na mieniu osób trzecich.

Ubezpieczenie bagażu i sprzętu elektronicznego – ten element polisy turystycznej pozwoli Ci uzyskać odszkodowanie w przypadku zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia Twojego bagażu.

Inne ważne informacje:

Uprawianie sportu – ubezpieczenie działa także, gdy uprawiasz podczas wypoczynku sport, między innymi: jazdę na rowerze, pływanie, żeglarstwo, jet ski, banana boat ride, amatorskie uprawianie narciarstwa i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliskiingu), snowboardu i wszystkich jego odmian.
       
Sporty wysokiego ryzyka – ten element rozszerza zakres polisy o sporty ekstremalne, do których można zaliczyć: sporty motorowe i motorowodne, sporty powietrzne, speleologię, wspinaczkę górską i skałkową, rafting, nurkowanie, kite surfing, heliskiingu, heliboardingu, skoki na bungee.

W polisie Tramp możesz się ubezpieczyć od kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu. Możesz też ubezpieczyć koszty rezygnacji z biletu lotniczego.  

Korzyści z ubezpieczenia „Globtroter”:

 • Możliwość skorzystania z szybkiej i fachowej pomocy Centrum Operacyjnego Assistance w razie jakiegokolwiek wypadku czy zachorowania w trakcie podróży, niezależnie od miejsca, gdzie to się stało.
 • Doskonale wyszkolony zespół wielojęzycznych operatorów i lekarzy, z którymi można się konsultować telefonicznie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.
 • Dostęp do pełnego zakresu usług medycznych – począwszy od wizyty lekarskiej poprzez zabiegi ambulatoryjne, hospitalizację, aż do transportu medycznego samolotem sanitarnym.
 • Bieżący nadzór Centrum Operacyjnego Assistance nad obsługą medyczną ubezpieczonego, co zwalnia go od konieczności np. szukania odpowiedniego specjalisty, szpitala, środków transportu.
 • Pokrycie kosztów udzielenia pomocy, co oznacza, że nie ma potrzeby wydawania własnych pieniędzy, a później ubiegania się o refundację.
 • Możliwość rozszerzenia ochrony o ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej przed wyjazdem lub wcześniejszego z niej powrotu ,ubezpieczenie kosztów anulowania noclegu w hotelu oraz kosztów rezygnacji z biletu lotniczego.

Jako agent firmy Allianz proponujemy kilka wariantów z różnymi sumami ubezpieczenia, jednak możemy indywidualnie dopasować ofertę do Waszych potrzeb.

Pakiet MINIMUM [cena: strefa A* ~ 5,45 zł dzień/osobę, strefa B** ~ 9 zł dzień/osobę] KLiA: 20.000€; NNW: 5.000€; OC/O: 25.000€; OC/R: 2.500€

Pakiet MEDIUM [cena: strefa A* ~8,85 dzień/osobę, strefa B** ~ 13,15 zł dzień/osobę] KLiA: 30.000€; NNW: 7.500€; OC/O: 35.000€; OC/R: 3.500€; BP: 250€

Pakiet MAKSIMUM [cena: strefa A* ~13,15 dzień/osobę, strefa B** ~ 19,15 zł dzień/osobę] KLiA: 45.000€; NNW: 10.000€; OC/O: 50.000€; OC/R: 5.000€; BP: 500€

*wszystkie państwa europejskie oraz państwa basenu Morza Śródziemnego i Wyspy Kanaryjskie
**wszystkie państwa świata

Narodowy Fundusz Zdrowia a wyjazdy w ramach Państw Unii Europejskiej

Ubezpieczenie z Narodowego Funduszu Zdrowia upoważnia nas do korzystania z publicznej służby zdrowia we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Świadczenia te otrzymamy w większości odpłatnie, natomiast zwrot kosztów leczenia nastąpi dopiero w kraju. Przed wyjazdem z kraju należy w odpowiednim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pomimo tego, że posiadamy Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uprawniającą do leczenia w krajach unijnych, to musimy zainwestować środki własne na leczenie, a ich refundacja nastąpi dopiero po powrocie do kraju i tylko w wysokości 70% ww. wydatków. Poza tym, na podstawie EKUZ można korzystać z pomocy medycznej tylko w publicznych placówkach. Natomiast, jeśli wykupimy polisę ubezpieczeniową, w razie nagłego wypadku przysługują nam wszelkie prawa skorzystania z pomocy również prywatnej.

Z tego właśnie względu wyjeżdżając do któregoś z krajów Unii korzystne jest jednak dodatkowe wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia.

Jak można przeczytać na stronie www.nfz.gov.pl: „EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących we Francji opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia.”

Tutaj znajdziecie informacje co w jakim kraju się Wam należy za darmo a za co będziecie musieli zapłacić: http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=2&artnr=1497

 • Rejs rodzinny Grecja: Ateny

  Termin:

  od 04.08.2018
  do 11.08.2018

  Cena:

  1850 PLN

  TERMIN: - 11 sierpnia 2018 Odwiedzimy piękne wyspy, urocze zatoczki, turkusowe kąpieliska. Będziemy wygrzewać się w słońcu, nurkować, eksplorować wyspę Ios samochodem, zachwycać się antyczną kulturą, greckimi tawernami i korzystać ze wspaniałych warunków żeglarskich.

   

  więcej »

 • Rejs rodzinny Chorwacja : Kastela

  Termin:

  od 04.08.2018
  do 11.08.2018

  Cena:

  1990 pln

  TERMIN: 4 - 11 sierpnia 2018 Zapraszamy do spędzenia sierpniowego tygodnia pod zaglami w Chorwacji. Znajdziemy czas zarówno na żeglowanie, zwiedzanie jak i leniuchowanie. 

  więcej »

 • Chorwacja środkowa

  Termin:

  od 11.08.2018
  do 18.08.2018

  Cena:

  1980 pln

  Termin 11 - 18 sierpnia 2018 Zapraszamy do żeglowania po środkowej Chorwacji. Startujemy z Kasteli [koło Splitu]. Na dużym i komfortowym jachcie popłyniemy w stronę Hvaru, Visu i Korculi.

  więcej »

 • Sylwester 2018 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 27.12.2018
  do 08.01.2019

  Cena:

  od 1050 EUR

  TERMINY: 27 grudnia 2018 - 8 stycznia 2019 Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i pierwszych dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

Twój newsletter