Rejs rodzinny Sycylia - Wyspy Liparyjskie

Termin: 30 czerwca - 7 lipca 2018

Plan: Rejs rozpocznie się w sobotę popołudniu, a zakończy po tygodniu w sobotę 7 lipca rano w Milazzo - Porto Santa Maria.


Trasę będziemy dopasowywać do możliwości i chęci załogi. Będzie zarówno żeglowanie, zwiedzanie jak i czas na wypoczynek.
Co najmniej raz dziennie będzie okazja do kąpieli w morzu w spokojnej zatoce.

Prawie codziennie możliwość skosztowania pysznej włoskiej kuchni w wielu odsłonach.


Trasa: Milazzo - Volcano - Lipari - Panarea - Stromboli - Salina - Milazzo

Wyspy Eolskie czyli Liparyjskie są wpisane na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Milazzo - historia tego miasteczka sięga VIII w p.n.e. W IX wieku Arabowie zaczęli tam budować spektakularny zamek znany dzisiaj jako Castello di Milazzo. W Milazzo na uwagę zasługuje piękne stare miasto: Borgo Antico położone przy porcie.

Volcano - ta niewielka wyspa zajmuje 21 km2. Swoją nazwę zawdzięcza Rzymianom, którzy uważali ją za komin kuźni boga ognia Wulkana (Vulcanusa), przy czym wyspa rosła, jak wierzyli, dzięki okresowemu oczyszczaniu paleniska kuźni. Trzęsienia ziemi towarzyszące erupcjom uważane były za zjawiska powodowane przez wykuwanie przez Wulkana broni dla boga Marsa i jego armii. Wyspa słynie z siarkowych źródeł, w których zażyjemy kąpieli. Zdobęciemy też wulkan aby poczuć moc natury, siarkowe opary oraz podziwiać kolorowe skały i naloty. 

Lipari - ze szczytu wyspy roztacza się spektakularny widok. Lipari pokryta jest winnicami i produkuje się tu doskonałe wino Malvais di Lipari. Wyspa słynie też z wytwarzania pięknej kolorowej ceramiki  oraz wydobywania obsydianu i pumeksu. 

Panarea - to najmniejsza wyspa w Archipelagu Wysp Liparyjskich. Rzadko odwiedzana przez turystów. Jej uroki: piękne widoki, brak samochodów i idylliczny spokój doceniają celebryci - często tu odpoczywają Sting, Madonna, Eric Clapton, Naomi Campbell czy Michelle Pfeiffer. Zakotwiczymy tam w pobliżu przepięknej Cala Junco, zwiedzając malowniczo położoną, antyczną osadę. Na wyspie jest zakaz używania aut co zapewni nam jeszcze większy spokój.

Stromboli - zwiedzanie tej wyspy daje możliwość obcowania z jednym z najbardziej aktywnych wulkanów w Europie [drugi po Etnie]. Na wycieczkę wyrusza się przed zmrokiem aby już po jego zapadnięciu dotrzeć na wysokość, która pozwala z bliska śledzić wyrzucaną przez wulkan na wysokość 10 metrów lawę i popioły. Rozgrzane do czerwoności kawałki lawy staczają się po zboczu góry aby na końcu sycząc wpaść do morza. Na Stromboli można też przyjemnie spędzić czas specerując po miasteczku Stromboli. Jest tam kilka restauracji zasługujących na uwagę i pięknie położony kościół San Bartolomeo. 

Salina - jest najbardziej urodzajną i zieloną z wysp Liparyjskich. Znana jest m.in. z uprawy kaparów oraz winogron, z których produkuje się wino Malvasia.

 

Galeria zdjęć

« powrót

 • Rejs rodzinny Grecja: Ateny

  Termin:

  od 04.08.2018
  do 11.08.2018

  Cena:

  1850 PLN

  TERMIN: - 11 sierpnia 2018 Odwiedzimy piękne wyspy, urocze zatoczki, turkusowe kąpieliska. Będziemy wygrzewać się w słońcu, nurkować, eksplorować wyspę Ios samochodem, zachwycać się antyczną kulturą, greckimi tawernami i korzystać ze wspaniałych warunków żeglarskich.

   

  więcej »

 • Rejs rodzinny Chorwacja : Kastela

  Termin:

  od 04.08.2018
  do 11.08.2018

  Cena:

  1990 pln

  TERMIN: 4 - 11 sierpnia 2018 Zapraszamy do spędzenia sierpniowego tygodnia pod zaglami w Chorwacji. Znajdziemy czas zarówno na żeglowanie, zwiedzanie jak i leniuchowanie. 

  więcej »

 • Chorwacja środkowa

  Termin:

  od 11.08.2018
  do 18.08.2018

  Cena:

  1980 pln

  Termin 11 - 18 sierpnia 2018 Zapraszamy do żeglowania po środkowej Chorwacji. Startujemy z Kasteli [koło Splitu]. Na dużym i komfortowym jachcie popłyniemy w stronę Hvaru, Visu i Korculi.

  więcej »

 • Sylwester 2018 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 27.12.2018
  do 08.01.2019

  Cena:

  od 1050 EUR

  TERMINY: 27 grudnia 2018 - 8 stycznia 2019 Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i pierwszych dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

Twój newsletter