Rejsy

Każdy, kto choć raz spędził wakacje pod żaglami wie, że to najlepszy sposób na prawdziwy wypoczynek i poznanie ciekawych ludzi. Życie na morzu pozwala spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Daleko zostają problemy, zgiełk i codzienna gonitwa a ich miejsce zajmuje bezkresne morze i spokój. W czasie rejsu można dotrzeć do trudno dostępnych z lądu wysp, zatok i plaż. Żeglowanie to też oczywiście wiatr, woda i słońce. Trzeba być gotowym do akcji i współpracy z resztą załogi.

Zależy nam żeby w czasie rejsu załoganci nie musieli się niczym martwić, więc każdy z naszych rejsów dopinamy na ostatnią szeklę.

Możesz liczyć na:

 • bezpieczeństwo i komfort: każdy rejs zaczyna się obowiązkowym solidnym szkoleniem z bezpieczeństwa; czarterujemy jachty od sprawdzonych armatorów, którzy dbają o swoje jednostki; wybieramy jachty gwarantujące komfort i satysfakcję z żeglowania
 • profesjonalizm: nasi kompetentni, niezawodni, wykwalifikowani i kulturalni skipperzy bardzo dobrze wiedzą gdzie, kiedy i jak płynąć żeby załoga była zadowolona i bezpieczna oraz dbają o dobrą atmosferę na jachcie
 • pomoc w przygotowaniu się do rejsu: począwszy od wyboru i zakupu biletów lotniczych lub innych poprzez ubezpieczenie po doradzenie „co i do czego spakować”. Chętnie odpowiadamy na wszystkie pytania morskich nowicjuszy – jesteśmy zawsze do dyspozycji załogantów pod emailem i telefonami
 • doskonałą organizację życia na miejscu: sprawne i dokładne odebranie jachtu od armatora, przemyślane i sprawdzone zakupy – zaprowiantowanie na cały rejs na podstawie pysznego menu wypracowanego przez lata żeglowania, dostosowaną do warunków atmosferycznych ciekawą trasę rejsu, pomoc w organizacji transportu na lotnisko itp.

Organizacja życia na jachcie

Wspólne życie na jachcie to nie jest taka oczywista sprawa… Pierwszego dnia rejsu spotyka się około dziesięciu często zupełnie sobie obcych ludzi. Z pozoru różni ich wszystko: płeć, wiek, czasami narodowość, a czasami tylko region Polski, z którego pochodzą. Mają różne zainteresowania, słabe i mocne strony i różne doświadczenie żeglarskie, a często pierwszy raz stawiają stopę na jachcie. W jednym słowie różnorodność. I to właśnie ona nas najbardziej kręci, to ona sprawia, że każdy rejs jest zupełnie inny ale wszystkie są udane. Bo już pierwszego wieczoru, szybko i bez względu na to czy to Karaiby czy sylwestrowa Chorwacja, lody bezpowrotnie pękają/topnieją????. Intensywność bycia razem: wspólne gotowanie, żeglowanie i spędzanie wieczorów sprawia, że załoga szybko się poznaje i zaczyna tworzyć zespół.

W praktyce:

 • Stajemy się więc jedną załogą. Jesteśmy podzieleni na 3 lub 4 wachty po 2-3 osoby. Podział zostanie dokonany ze względu na doświadczenie żeglarskie oraz wiele innych predyspozycji uczestników.
 • Jacht, na którym będziemy zaokrętowani jest naszym „domem”. Dbamy o jego stan techniczny, nie trzaskamy drzwiami i wykonujemy konieczne prace.
 • Codzienne obowiązki są podzielone między wachty. Oczekuje się od wszystkich czynnego uczestnictwa w:
  • manewrach portowych
  • operowaniu żaglami
  • sterowaniu
  • prowadzeniu nawigacji
  • a także udziału w szykowaniu posiłków
  • oraz utrzymaniu porządku na jachcie

Jesteśmy zobligowani do przestrzegania na jachcie zasad dobrej praktyki morskiej, wszystkie polecenia kapitana należy wykonać. W czasie trwania rejsu każdy chętny zdobędzie podstawowe umiejętności żeglarskie.

To, że chcesz płynąć na rejs - już wiesz :-)
Przypuszczasz pewnie, że zaczyna się nowy rozdział w Twoim życiu. Masz rację, bo żeglarstwo to sposób bycia, a nie jedynie forma spędzania czasu wolnego.

« powrót

 • KURS radiooperatora SRC w systemie RYA

  Termin:

  od 30.09.2017
  do 29.10.2017

  Cena:

  kurs 330 PLN podręcznik 60 PLN egz.+cert. 60 GBP

  1 dzień: wykłady, ćwiczenia praktyczne, egzamin

  30 września [sobota] - Warszawa

  29 października [niedziela] - Warszawa

  więcej »

 • Szkoleniowy rejs, Chorwacja

  Termin:

  od 07.10.2017
  do 14.10.2017

  Cena:

  1300 pln

  Termin: 7 - 14 października 2017 Zapraszamy na szkoleniowe REJSY - KURSY w Chorwacji, czyli tygodniowe szkolenie z podstaw żeglarstwa morskiego. W programie solidne przygotowanie do samodzielnego czarterowania i prowadzenia jachtu. Można płynąc takze w trybie turystycznym.

  więcej »

 • Rejs szkoleniowy - katamaran z radarem

  Termin:

  od 14.10.2017
  do 21.10.2017

  Cena:

  1640 PLN

  TERMIN: 14 - 21 października 2017 Okazja by poznać tajniki manewrowania katamaranem, ale także rozwinąć inne umiejętności przydatne w prowadzeniu jachtu morskiego. Czeka Was dużo manewrów, teorii, żeglowania w dzień i w nocy oraz nauki obsługi jachtu i jego instalacji. Płyniemy super katamaranem Fountaine Pajot Lucia 40. 

  więcej »

 • Sylwester 2017 - Karaiby, katamaran

  Termin:

  od 27.12.2017
  do 09.01.2018

  Cena:

  od 990 EUR

  TERMINY: 27 grudnia 2017 - 9 stycznia 2018 Zapraszamy do spędzenia Sylwestra i pierwszych dni Nowego Roku w egzotycznym raju :) Ucieknij od zimy na karaibskie wyspy. Zaokrętuj się na komfortowym katamaranie i popłyń śladami Piratów z Karaibów. Zdobędziemy wulkan, popływamy z żółwiami, strącimy świeże kokosy...

  więcej »

 • Seszele I rejs katamaranem

  Termin:

  od 05.02.2018
  do 15.02.2016

  Cena:

  od 980 euro

  TERMIN: 05 - 15 lutego 2018 Raj dla żeglarzy, magiczne miejsce pełne miliona odcieni błękitu Oceanu Indyjskiego, lasy palmowe wokół i białe piaszczyste plaże. Popłyń z nami katamaranem na spotkanie wielkich żółwi i płaszczek. Zabierz rodzinę na wielką morską i żeglarską przygodę.

  więcej »

 • Seszele II rejs rodzinny katamaranem

  Termin:

  od 25.02.2018
  do 07.03.2018

  Cena:

  od 980 EUR

  TERMIN: 25 lutego 7 marca 2018 Szeszele to raj dla żeglarzy, magiczne miejsce otoczone błękitem Oceanu Indyjskiego, pełne lasów palmowych i białych piaszczystych plaż. Pożegluj z nami po seszelskich wyspach, zobacz ogromne żółwie, nurkuj, plażuj, zwiedzaj, poznawaj fajnych ludzi. Spędź najlepsze wakacje życia!

  więcej »

Twój newsletter